Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Wycieka olej odpowietrznikiem skrzyni biegów

Pandarecki - 19 Lut 2018, 19:22
Temat postu: Wycieka olej odpowietrznikiem skrzyni biegów
Witam wszystkich,
Zauważyłem, że wywala olej odpowietrznikiem skrzyni biegów (cjnka FoMoCo) nie jest tego dużo ale co dziennie jest ¶lad na wentylatorze i kapie.
Zastanawiam się czy mogę zatkać ten malutki otworek przy odpowietrzniku kawałeczkiem g±bki ?
czy taki stan jest to poważny ? zarówno wyciek tego oleju ze skrzyni biegów i samo zatkanie odpowietrznika ?

Puff - 19 Lut 2018, 20:20

Nie wiem jak w mk7, w mk5 takie rzeczy się działy jak odpowietrznik był wsadzony na opak (obrócony o 180 stopni). A odpowietrznik sam w sobie powinien mieć g±beczkę.
Zatykać czy zaklejać bym nie radził - wywali pod ci¶nieniem i będzie jeszcze gorzej :)

Pandarecki - 19 Lut 2018, 21:07

Umocowany jest prawidłowo wysoko, otworek jest na dole odpiwietrznika, widać, że w ¶rodku nic nie ma, ot taki plasticzek. Przez ten otworek wcisnołem kawałeczek g±bki tak, że wystaje, łatwo wyci±gn±ć jak co¶. Może wytnę na wielko¶ć tego plastiku i wepcham do ¶rodka, co¶ w rodzaju filtra, żeby olej wrócił a powietrze wyleciało?
DoradĽcie

Pandarecki - 10 Mar 2018, 19:11

Witam,
Delikatne przytykanie otworka odpiwietrznika g±bka nic nie pomogło, g±bka nasi±kała i olej kapał dalej.

Od 2 dni spokój, temperatura na + przez caly dzień, nie kapie. Wydaje się, że musiał przymarzn±ć ten "zozrutnik" oleju u podstawy skrzyni (nie znam fafowej nazwy), powodujacy, że wypychajace powietrze rozrzuci olej i nie wypchnie go do góry.

Dobrze kombinuję ? Może komu¶ ten post pomoże zidentyfikować problem

damianisko5 - 11 Mar 2018, 13:56

"zozrutnik" - nowa terminologia.
Pandarecki - 11 Mar 2018, 22:33

Dziękuję za zwrócenie uwagi na bł±d, oczywi¶cie chodziło mi o "rozrzutnik" i tak pewnie nie jest to fachowa nazwa :)
damianisko5 - 12 Mar 2018, 07:44

OK. z ciekawo¶ci sprawdzałem w 2 Fiestach i Focusie. Tu nie ma żadnej g±bki umieszczonej w odpowietrzniku. G±bka natomiast jest w obudowie filtra powietrza przy rurce z odmy silnika.
Pandarecki - 12 Mar 2018, 13:56

Zgadza się, nie ma żadnej g±bki w odpowietrzniku (to jest plastik wetknięty w wężyk z dziurk± od spodu). To ja kombinowałem z g±bk± tak żeby powietrze wyleciało a olej który został wypchnięty powinien spłyn±ć dzięki g±bce. Efekt był taki że g±bka nasi±kała i kapało dalej.
Nie były to ogromne wycieki ale po wentylatorze krecha oleju była codziennie przez 2 tygodnie.
Nadmienię, że skrzynia działa bez zarzutów, cichutko i lekko, niewyspręegla.
Bałem się że co¶ z chłodzeniem nawala i się pieni olej lub były zmieszane oleje, a tu problem ustał sam, tak nagle jak się pojawił :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group