Forum FiestaKlubPolska -

Car Audio i CB - [MK6] Jakie oryginalne radio z bluetooth

hasteor - 15 Lut 2018, 04:03
Temat postu: [MK6] Jakie oryginalne radio z bluetooth
Witam, zacząłem zastanawiać się nad wymianą radia w mojej fieście. Mam fabrycznie zamontowane 5000c lecz stwierdziłem, że bardzo przydatny byłby bluetooth w dzisiejszych czasach. Niestety jestem posiadaczem telefonu bez wyjścia jack więc standardowa kaseta z auxem u mnie nie zadziała(chciałbym jednak móc telefon ładować w trasach). Tutaj pojawia się moje pytanie. Czy jest jakieś oryginalne radio pasujące do fiesty, które posiada możliwość podłączenia się przez BT aby odtwarzać audio z telefonu? Ewentualnie zamiast oryginalnego, może być inne Plug&Play maksymalny koszt przyjąłem na 400-500 zł

Edit: https://www.amazon.de/Blu.../dp/B019QGFTC2/ znalazłem taki adapter w sieci, tylko moje pytanie w tym momencie pojawia się następujące. Czy ktokolwiek z niego korzystał, lub chociaż coś słyszał? Wydaje się tańszym rozwiązaniem niż zakup całego radia. Jedyne co, to nie do końca ogarniam montaż samodzielnie, ale przynajmniej za zaoszczędzone pieniądze mógłbym udać się do osoby, która mi to ogarnie

slawomirro - 15 Lut 2018, 08:27
Temat postu: Re: Jakie oryginalne radio z bluetooth
hasteor napisał/a:
Czy jest jakieś oryginalne radio pasujące do fiesty, które posiada możliwość podłączenia się przez BT aby odtwarzać audio z telefonu?


Oryginalne przez BT muzyki nie odtworzy. Choć może moduł BT inny niż oryginalny da taką możliwość w oryginalnym radiu. Pamiętaj że oryginalne radia BT wbudowanego nie miały i to dodatkowa część instalowana obok radia.

Adapter z linku podłącza się chyba zamiast AUX. A kable luźne na zdjeciu to zasilajacy i masa. Podłączasz je np do masy radia i pod zasilanie czegkolwiek.

hasteor - 15 Lut 2018, 20:03

Dokładnie tak, adapteer jest pod AUXa. Dzięki wielkie za odpowiedź, jeszcze pomyślę czy kupić sam adapter czy poprostu dołożyć do nowego radia z tą opcją. Nie mniej jednak wielkie dzięki!
dirty.73 - 15 Lut 2018, 20:31

odpowiednie radio sony,(ja mam oryginalnie takie)

moduł bt/vc zaktualizowany do obsługi A2DP,jakoś tak to się nazywa,i masz odtwarzanie przez BT i usb(musi być z usb,z nr 112,ten po prawej)

modell1 - 21 Paź 2018, 22:31

Hej. Ma ktoś schemat podłączenia modułu do takiego radia 😉
Ania - 19 Lip 2019, 20:43

Hejka , jestem nowa na forum. Chciałam zapytać o ten moduł. Mam fiestę mk6 2005 przed liftem i radio 2500 . Chciałabym je wymienić na 6000cd i takie też kupiłam . Najbardziej zależy mi na możliwości słuchania muzyki z telefonu i myślałam że wystarczy moduł Bluetooth a tu czytam że muzyki on nie odtworzy tak ?? Bardzo proszę o pomoc bo od dwóch dni siedzę i czytam i już nic nie wiem ;-(

Myślałam o czymś takim
https://allegro.pl/oferta/ford-fiesta-mk6-modul-bluetooth-4m5t-19g488-av-7830698537?utm_source=facebook&utm_medium=app_share&utm_campaign=AndroidShowitemShare

JoeMix - 19 Lip 2019, 22:18

Tak, moduł BT w radiu służy by działało ono jako zestaw do telefonu a nie głośnik,,, mam następny model i nadal tak jest, chyba w jeszcze następnym dopiero to zmienili,,,
Ania - 19 Lip 2019, 22:22

No to masakra bo tylko po to kupiłam to radio😟 gość sprzedawał , pytałam czy działa bluetooth to powiedział że śmiga aż miło , no to miło 😟
JoeMix - 19 Lip 2019, 22:53

Bo pewnie będzie działać jak trzeba, sparuje się z telefonem, i będzie można dzwonić itp, ale w telefonie nie będzie widoczne jako wyjście dla muzyki,,, a tak musi zestaw zostać rozpoznany by można było włączyć jako głośnik,,,

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group