Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Fiesta 1,3 obroty

donkicha - 12 Lut 2018, 09:25
Temat postu: Fiesta 1,3 obroty
Witam mam problem z odpaleniem rano nie chce wejść na obroty ,przy odpaleniu trzeba trzymać na gazie chwile potem juz jest ok .Dodam jeszcze że czesto stając na światłach obroty są ok1400 a powinny być poniżej 1000 . Czy jakbym odkręcił przepustnice i wyczyścił razem z krokowcem czy to coś da? I czy po założeniu trzeba jechać na kompa . A może moje myślenie jest błędne ? Jestem otwarty na sugestie i z góry dziękuję za rade
damianisko5 - 12 Lut 2018, 11:06

Czyszczenie nie zaszkodzi. Tylko, że nie zawsze pomaga. Te wysokie obroty na luzie to wina krokowca. Nie wiem, czy w tym silniku jest CPP /czujnik poł. przep./ Do sprawdzenia.
donkicha - 12 Lut 2018, 11:57

Ten cpp to czujnik przepływu powietrza ja tam tego nie widzę. W nnych silnikach jest na rurze a tu nic takiego nie ma
damianisko5 - 12 Lut 2018, 12:19

Nie, CPP /czujnik położenia przepustnicy/ jest przy przepustnicy, nie w dolocie powietrza.
donkicha - 12 Lut 2018, 12:31

Aaa no tak tego nie wiem w weekend odkręce przepustnice i wyczyszcze krokowiec. A jak sprawdzić ten czujnik? Jakbym go wziął do pracy to może elektryczne na warsztacie by go sprawdzili.
damianisko5 - 12 Lut 2018, 12:37

Wycierają się ścieżki rezystencji. Jeśli jest OK, wskazania amperomierza powinny płynnie się zmieniać. Nie pamiętam, jakie to mają być wartości.
donkicha - 12 Lut 2018, 12:57

A czy ten czujnik tam jest? To stara konstrukcja może ktoś już się z tym borykał
damianisko5 - 12 Lut 2018, 13:13

Niestety nie wiem. Nie znam bliżej tego silnika.
frankez - 10 Kwi 2018, 20:26

Dziś wyszedłem od mechanika lista rzeczy które mi zrobił, a miałem te same problemy jak większość czyli obroty :
Naprawa Wiązki komputera silnika , przewód kolektora ssącego i póki co działa , ale grzebał długo , auto trzeba centymetr po centymetrze zobaczyć


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group