Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Bardzo dymi po wymianie przewodu zasilania turbiny

hepos - 8 Lut 2018, 12:02
Temat postu: Bardzo dymi po wymianie przewodu zasilania turbiny
Witam,

Wczoraj wymieniłem przewód zasilania turbiny olejem (stary sie roszczelnił). Zakupiłem używany. Po jego zamontowaniu pod obciążeniem samochód niesamowicie kopci. Na 1 biegu przy pełnym przyspieszeniu zostawia chmurę bardzo czarnej sadzy, tworzac na jezdzni długi na 2 metry pas sadzy.
Na kolejnych bbiegach podobnie.

Czy macie pomysł odnośnie możliwej przyczyny tego zjawiska? Dolot szczelny (sprawdziłem). Przed wymianą przewodu dymił w stopniu znikomym.

Puff - 8 Lut 2018, 23:07

Musisz mieć nieszczelność na linii turbo <-> kolektor. Czarne obłoczki kopciuch zostawia, jeśli ma za mało powietrza w stosunku do paliwa podanego do garów.

Chyba, że ów obłoczek jest koloru białego (ale z opisu to nie wynika), to wtedy problem jest z olejem.

vegetagt - 9 Lut 2018, 02:21

Puff napisał/a:
koloru białego


koloru niebieskiego? :>

Puff - 9 Lut 2018, 08:51

Jak poszło mi uszczelnienie z turbo po autodestrukcji wirnika, to nie znalazłbyś koloru niebieskiego w tej ilości białego, tłustego dymu, który leciał z wydechu. Efekt jakbyś granat dymny wrzucił do tłumika końcowego.
Jaszczur - 9 Lut 2018, 08:53

Może turbina już zatarta? ;)
wojtekpl - 9 Lut 2018, 19:59

Sugerujesz, że stary był na tyle nieszczelny, że prawie nie "puszczał" oleju na turbo, a nowy szczelny daje ile potrzeba, ale turbo wsysa?
Jaszczur - 10 Lut 2018, 09:43

To wszystko tylko spekulacje. Trzeba by zerknąć na tą turbinę, chociażby chwycić łopatki palcami i sprawdzić luzy. I jak poprzednicy pisali - poszukać nieszczelności, zobaczyć ile oleju w dolocie silnika za turbiną.
hepos - 11 Lut 2018, 21:13

Drodzy, okazało się że faktycznie była nieszczelność w dolocie. Na rurze od przepływomierza do turbiny. Teraz wszystko jest jsk bylo.
Podsumowanie :
od nieszczelnego dolotu moze baaaaardzo czarno dymić,
po wymianie przewodu zasilającego turbine nie napełniałem jej olejem poprzez kręcenie rozrusznikiem "na sucho" i pomimo obaw nic z turbina sie nie stało. Luzów na wirniku rownież brak

Dziekuje wszystkim, ktorzy służyli radą.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group