Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - hamulce

michau81nml - 6 Lut 2018, 14:02
Temat postu: hamulce
Witam. Jestem właścicielem fiestki w dieselu od dwóch lat Od początku wymieniłem tylko olej i opony, aż tu bach, wspomaganie hamulców siadło. Trzecie serwo, druga pompa wacum,druga pompa hamulcowa. Wspomaganie jest, lecz słabe, kiedy porównuję twardość pedału z golfem, jest w nim o wiele miększy. Co jeszcze mogę sprawdzić? Ratunkuuuuu!!! to auto żony
DANIEL mk1 - 6 Lut 2018, 15:02

Może sprawdź czy przewody elastyczne nie puchną przy naciskaniu na pedał hamulca
michau81nml - 6 Lut 2018, 15:52

Z tyłu mam świeżo wymienione. Ale to by nie miało chyba wiele do twardosci pedału, co jedynie hamulce byłyby słabsze. Ale nie omieszkam sprawdzić. Imam się już wszystkiego. Po dziesiątym kupię klocki i przewody. Zobaczę jak to wygląda. Ile można toczyć wentylowane? ktoś wie?
michau81nml - 6 Lut 2018, 20:54

Aktualizacja. Pedał powinien schodzić do polowy, a w tej fiestce zatrzymuje się trochę poniżej 1/4 skoku pedału.
Puff - 7 Lut 2018, 12:56

michau81nml napisał/a:
Ile można toczyć wentylowane? ktoś wie?

Jak masz tarcze z g**nolitu, to jak je przetoczysz, to po czasie wrócisz do punktu wyjścia. Komplet cywilnych tarcz do tego auta to ile... 200zł? Klocki dużo mniej. Ostatnia rzecz, na jakiej bym oszczędzał, to heble.

Kiedy płyn hamulcowy był wymieniany?

michau81nml - 7 Lut 2018, 21:39

plyn jest świeży, sprzed miesiąca
michau81nml - 7 Mar 2018, 13:40

Zero poprawy w heblach. Zauważyłem, że urwany jest przewód abs tylnego koła prawego. Czy to mogło zablokować pompę abs? A może ona nie działa... Nawet podczas odpowietrzania pedał stawiał opór.
Czy pożna ten przewód zlutować i będzie działało jak powinno. Urwany jest przy samej osłonie szczęk.
Ktoś wie jak się tam dostać? lutować czy marne szanse? kupić nowy?

michau81nml - 16 Kwi 2018, 12:16

Po wszelakich naprawach układu hamulcowego jestem już niemal pewny że abs blokuje ciśnienie i choć hamuje to płyn z trudem przeciska się przez pompę, kiedy znajdę czas, może w majówkę spróbuję się dostać do czujnika

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group