Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - alarm/centrany zamek

fieścina - 6 Lut 2018, 10:12
Temat postu: alarm/centrany zamek
Dzień dobry wszystkim :)
mam pytanie, czy da radę samemu skopiować pilot do centralnego na pilot uniwersalny. Alarm i centralnym są razem w breloku chyba cobry, centralki nie znalazłem jeszcze. W nie dalekiej przyszłości chcę dezaktywować/wyłączyć/wymontować alarm, który załącza imo ale mieć centralny. Oraz do czego służy ten przycisk pod kierownicą, to coś z alarmem?




edit jest jeszcze coś takiego, czy tym wyłącza się alarm?



fieścina - 7 Lut 2018, 17:34

A może ktoś własnoręcznie demontował centralkę, kupił i wstawił w jej miejsce tylko centralkę zamka centralnego?
vargemp - 7 Lut 2018, 23:16

To jest alarm cobry, mam taki sam. Pod maską jest syrena, powinieneś mieć mały kluczyk, którym można tam przekręcić czyli ją włączyć, bądź wyłączyć. Pod kierownicą przycisk służy do programowania alarmu itp, znajdziesz instrukcję w internecie.

Skopiowanie na inny pilot też mnie ciekawi, bo wolałbym mieć kluczyk scyzoryk niż takie coś. Jednak, to jest immobiliser z tego alarmu, więc jeśli wymontujesz alarm, to będziesz musiał otwierać auto z kluczyka, tak mi się przynajmniej wydaje, mając na uwadze to, że auto otwiera się przyciskiem od alarmu ;)


Montaż oryginalnej centralki wiązał by się z wymianą modułu GEM (cokolwiek to jest), dlatego wolę przeboleć ten alarm niż brnąć w różne cuda.

btw. różne problemy miałem z tym alarmem, raz migał migaczami ale nie otwierał drzwi, raz coś innego nie działało, nie pamiętam. Na to pierwsze wystarczyło docisnąć wtyczkę do tej plastikowej obudowy w środku i wszystko hula :)


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group