Forum FiestaKlubPolska -

Porady eksploatacyjne - [Ogólny] wymiana świec i przewodów zapłonowych

scorpion69 - 5 Lut 2018, 18:18
Temat postu: [Ogólny] wymiana świec i przewodów zapłonowych
przejechałem już 150tyś km, czeka mnie wymiana świec, czy razem z nimi wymienić też przewody, które nie były od nowości ruszane?
damianisko5 - 5 Lut 2018, 19:37

Miło by było, jakbyś napisał, jaki silnik masz w aucie. Generalnie wymiana świec co 50-60 tys. km. Nie zaszkodzi wcześniej, koszty zakupu niewielkie. Kable też się zużywają i po takim przebiegu mogą już mieć przebicia.
scorpion69 - 5 Lut 2018, 19:45

damianisko5 napisał/a:
Miło by było, jakbyś napisał, jaki silnik masz w aucie. Generalnie wymiana świec co 50-60 tys. km. Nie zaszkodzi wcześniej, koszty zakupu niewielkie. Kable też się zużywają i po takim przebiegu mogą już mieć przebicia.

mam motor 1.2i 16V 75KM, na świecach zrobiłem już 42tyś km, szykuję wymianę na lato razem z przewodami. Świece szykuję firmy Denso a przewody jakiej firmy kupić?

damianisko5 - 5 Lut 2018, 19:56

Świece NGK, ale podobno najlepiej sprawują sie ori Forda i są b. tanie. Przewody też NGK, Beru i ORI Forda - skalkuluj cenowo. Do sprawdzenia też cewka.
scorpion69 - 5 Lut 2018, 19:59

damianisko5 napisał/a:
Świece NGK, ale podobno najlepiej sprawują sie ori Forda i są b. tanie. Przewody też NGK, Beru i ORI Forda - skalkuluj cenowo. Do sprawdzenia też cewka.

a jak sprawdzić cewkę? /nie mam lpg

damianisko5 - 5 Lut 2018, 20:14

Czy nie ma przebić /ciemne pomieszczenie i mgiełką wody na kable i cewkę/. Czy silnik nie przerywa podczas przyśpieszania lub wolnych obrotów.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group