Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Zabrudzony odbłyśnik reflektora

ManiekN7 - 28 Sty 2018, 18:58
Temat postu: Zabrudzony odbłyśnik reflektora
Jak umyć zabrudzony odbłyśnik reflektora? Któryś z poprzednich właścicieli zapomniał założyć diekielka na reflektor i teraz cały odbłyśnik jest w kurzu... Fiesta MK4, klosz szklany, odbłyśnik metalowy (z tego co wiem). Czytałem, że można wyciągnąć wszystkie żarówki (a co ze silniczkiem ustawiania wysokości świateł?) i wlać trochę płynu do mycia naczyń z wodą i potrząsać, aż się oczyści. Później przemyć parę razy wodą destylowaną, aby nie pozostał osad z kamienia z wody i oczywiście pozostawić do wysuszenia na 2-3 dni. To jest sposób czy raczej głupota? Macie jakieś sprawdzone sposoby? Dajcie znać.
Z góry dzięki za odpowiedzi i porady, pozdrawiam serdecznie :)

Marcin - 28 Sty 2018, 23:26

Jak dobrze pamiętam to klosz w MK4 jest na klipsy z gumową uszczelką, więc rozebranie lampy nie stanowi problemu.
Stoper - 29 Sty 2018, 22:14

Jeśli dobrze pamiętam to odbłyśnik jednak jest plastikowy więc ta lustrzana farbka będzie schodzić raczej przy myciu na mokro. Ja zawsze delikatnie przecierałem suchą miękką szmatką typu mikrofibra, ewentualnie chuchając na bardziej zabrudzone miejsca. Szkło jest na klipsy mocowane więc powinno bez problemu zejść, tyle że uszczelka lubi się po tylu latach rozpadać w rękach.
ManiekN7 - 29 Sty 2018, 22:43

Ok, dzięki bardzo za odpowiedzi i porady :) Będę badał :) Ale czy taką uszczelkę można gdzieś zdobyć, na wypadek, gdyby moja dokonała żywota?
Puff - 30 Sty 2018, 14:54

@up - można całość skleić nawet czarnym silikonem, byle dokładnie i z umiarem :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group