Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Kontrolki.

ManiekN7 - 28 Sty 2018, 01:24
Temat postu: Kontrolki.
Cóż, jestem szczęśliwym posiadaczem Fiesty MK4. Ale jest parę problemów, a to jeden z nich. Otóż, nie zapalają mi się kontrolki (ani przy zapłonie, ani nawet gdy wskazówka pokazuje rezerwę czy zaczyna brakować płynu) od rezerwy i od niskiego poziomu płynu spryskiwaczy. O ile mogę nie mieć czujnika od spryskiwaczy, tak od rezerwy kontrolka powinna świecić. Dodam, że przy wymianie sprzęgła, za prośbą mechanik zdjął zegary i wymienił żarówki od kontrolek i twierdził, że wszystko jest na miejscu. Czy ktoś miał taki problem? Ktoś wie, gdzie szukać przyczyny?
Z góry dziękuję za pomoc :)

Marcin - 28 Sty 2018, 15:35

Może być wersja bieda i nie ma rezerwy lub jest uszkodzony.
ManiekN7 - 28 Sty 2018, 17:55

Aż takiej biedy nie mam (wspomaganie, ABS i TCS, szyby w prądzie, centralka i szyberdach są) :) Ale...
Chyba właśnie znalazłem powód. Na filmikach widać, jak te kontrolki przy zapłonie się zapalają. Ale wersje tych samochodów to Ghia... Trafiłem na angielskie forum, i pytanie padło, czy w ogóle Fiesta MK4 miała taką kontrolkę. Niektórzy odpowiadali, że tylko cyfrowe liczniki (1999 i później), a inni, że ich analogi w Pumie i Fieście (Ghia) miały tę kontrolkę. Wygląda na to, że po prostu były one tylko w wersjach Ghia. Według mnie, powinny być w standardzie. Skoro Flair mogła mieć chyba wszystkie dostępne wtedy bajery, to czemu u licha nie miały tych 2-3 (jeszcze kontrolka otwarcia drzwi) kontrolek? Dziwi mnie to, ale niech będzie. A jakby ktoś jednak miał tę kontrolkę, ale w wersji Ghia, to niech da znać.
Dzięki i pozdrawiam :)

Stoper - 29 Sty 2018, 22:05

U mnie te kontrolki jak najbardziej się zapalają po zapłonie. I tak samo obie działają jeśli zejdzie się do odpowiednio niskiej ilości paliwa i płynu do sprysków.
ManiekN7 - 29 Sty 2018, 22:41

Według profilu masz wersję Ghia, to jest to o czym pisałem w drugim poście :) Wychodzi na to, że tylko Ghia to miały :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group