Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - gaśnie przy ruszaniu 1.3 monowtrysk

Piotr_A - 20 Sty 2018, 20:19
Temat postu: gaśnie przy ruszaniu 1.3 monowtrysk
Witam
Mam problem z fieściną, od tygodnia, na początku jechała i jakby na moment traciła moc a potem zgasła i nie chciała odpalić, sprawdziłem całą drogę paliwa do przepustnicy
- pompka działa, podmieniałem aż 4sztuki
- przekaźnik i wyłącznik awaryjny pompy działa
- czujnik przepustnicy sprawny
- silnik krokowy sprawny
- filtr paliwa nowy
Fiesta chodziła super na autostradzie pomiar prędkości z nawigacją w granicach 170km/h mało pali, a teraz szczegóły był moment że nie zapalała ale wlałem ciutek paliwa w przepustnice bezpośrednio i odpaliła zruszałem wszystkie przewody włącznie z przekaźnikiem i zaczęła odpalać bez naciskania pedału gazu tak jak zawsze obroty ok ale jak chcę ruszyć to dupa gaśnie musiał bym dawać dużo gazu i pół sprzęgła. Pytać odpowiem na pytania.
Proszę pilnie o pomoc

zwardek - 21 Sty 2018, 17:26

Sprawdzić ukł. zapłonowy czyli świece, kable wys napięcia i cewkę. Jeśli chodzi jak traktor, nierówno, szarpie i przerywa to może coś z tego. Zacząć od świeć, bo najtańsze
Piotr_A - 21 Sty 2018, 20:38

świece sprawdzałem iskra jest na wszystkich chodzi płynnie, tak jak pisałem teraz na tzw luzie chodzi elegancko odpala od kopa
Piotr_A - 21 Sty 2018, 20:40

a jeszcze jedno czemu jest wilgotna w środku wtyczka od pompki wtryskiwaczy w przepustnicy obok jest wtyczka od silniczka krokowego i czujnika ustawień przepustnicy i one są suche
Piotr_A - 25 Sty 2018, 18:10

Zamykam temat był upalony jakiś przewód zasilający i jak chciałem ruszać to przewód się ruszał i rozłączał zasilanie silnika.
Pozdro


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group