Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Problem ze skrzynią biegów

kamiluek - 18 Sty 2018, 13:59
Temat postu: Problem ze skrzynią biegów
Witam,

Niedawno zakupiłem Fiestę MK7 z silnikiem 1.6 Ti-VCT, egzemplarz ogólnie bardzo zadbany, 65 tyś przebiegu. Ale nie podoba mi się praca skrzyni biegów. A więc po kolei:
- 3 bieg podczas zmiany z 2 na 3 wchodzi jakby nie w pozycji zero do przodu tylko lekko przesunięty w prawo (irytuje mnie to potwornie bo sprawia wrażenie, że bieg jest nie tam gdzie powinien)
- co ciekawe przy redukcji biegu z 4 na 3 już jest wszystko jak należy
- jedynka też miewa kaprysy i nie wchodzi tak perfekcyjnie ale to raczej po prostu nieprecyzyjność skrzyni biegów
- wsteczny - tutaj znowu pojawia się większy problem - aby wchodził jak należy trzeba naprawdę dosyć mocno go wbijać gdyż przy normalnym wbiciu nazwijmy to jednym palcem nie wbija się tak naprawdę tylko się ślizga się

Jak myślicie co może być nie tak + gdzie na śląsku i w małopolsce polecacie aby udać się w celu diagnozy i naprawy powyższego mankamentu ?

Dzięki wielkie za pomoc, Kamil

Bulba - 18 Sty 2018, 18:56

Witaj
Zaczne od konca.
Wsteczny tak ma, nie za kazdym razem chce wejsc do konca.
Dla pewnosci podaczas puszczania sprzegla trzymaj wajche caly czas i poczujesz jak wskakuje.
Co do 1, 2 i 3 to bardziej wyglada na wyrobiony jakis lacznik czy cuś.
To ze auto jest ogolnie zadbane nie swiadczy o tym, ze nie bylo wczesniej meczone przez jakiegos troglodyte :)

kamiluek - 18 Sty 2018, 19:26

Bulba napisał/a:
Co do 1, 2 i 3 to bardziej wyglada na wyrobiony jakis lacznik czy cuś.


Właśnie też tak myślałem właśnie że coś tego typu to będzie, bo jakby sam bieg wchodzi bez najmniejszego problemu, jedynie znajduje się tak jakby nie tam gdzie powinien. Pytanie ile powinna kosztować taka naprawa w jakimś w miarę ogarniętym warsztacie ? Bo powiem szczerze, to mój pierwszy własny samochód, a dotychczas miałem kontakt wyłącznie z samochodami rodziców w których gdy cokolwiek nie grało to umawiało się do serwisu na naprawę gwarancyjną.

PrzemKo80 - 18 Sty 2018, 22:41

U mnie wsteczny od nowości podobnie. Musi pyknąć przy końcu i wtedy wiem że wbiłem. Inaczej zgrzyttt :hahaha:
Łukasz K - 17 Mar 2018, 23:43

Temat znany od dawna. Dziwię się że jeszcze nikt o tym nie napisał. Wadą fabryczna ten typ tak ma jak kolwiek się to nazywa. Problem ujawnia się gdy jest zimno. W lecie nie będziesz miał tego problemu. Winien jest element od strony skrzyni biegów do którego podłączone są linki biegnące od lewarka. Cześć ta znajduje się pod plastikowa osłona od przodu. Porusza się ona w czasie zmiany biegów na tulejach metalowych które się rysują i zacierają. To jest taki odlew metalowy w kształcie kowadelka. Czyszczenie pomaga na max 1 miesiąc. Najlepiej wymienić na nowy.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group