Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Błąd P0511 - Problemy z obrotami na biegu jałowym

Korni - 13 Sty 2018, 21:19
Temat postu: Błąd P0511 - Problemy z obrotami na biegu jałowym
Hej, w Fieście mojej mamy zaczęły się dziać dziwne rzeczy, po mroźnej nocy, był problem z odpaleniem auta. Jak zapalił po 2 sekundach zdechł, przy odpalaniu z dodawaniem gazu zaczął chodzić ale miał obroty rzędu 2500-3000rpm które falowały nawet do 400rpm. Samochód gaśnie przy najmniejszej prędkości kiedy wciska się sprzęgło, np po to aby zmienić bieg (dojeżdżając do skrzyżowania, parkowanie tyłem).
Wyskoczył błąd P0511, w bazie kodów :
P0511, Powietrze wolnych obrotów, Błąd w obwodzie elektrycznym.
Mechanik wymienił silniczek krokowy bo miał on powodować błąd P0511, obroty spadły, nie utrzymywały się takie wysokie jak wcześniej, przeczyścił cały układ powietrza, przepustnice, itd.
Jeden dzień był spokój, na drugi znowu się pojawiły problemy, podłączyłem ELM327, by zmierzyć co się dzieje w komputerze i takie o to wykresy się pojawiają :
1. Ciśnienie w kolektorze dolotowym :

2. Obroty silnika podczas odpalania (zdycha po 2sekundach)

3. Obroty podczas odpalania, kiedy dodajemy gaz

4. Ogólne parametry po odpaleniu kiedy nie zdechnie i stoi na jałowym (potrafią spadać nawet do 400, ale wtedy prawie za każdym razem zdycha.

5. Kody błędów jakie wyskakują.

I nie ma znaczenia czy silnik jest ciepły czy zimny.
Dodatkowo pojawia się błąd U2010, w kodach błędów KWP2000

Co może być przyczyną zdychania ? gdzie szukać problemu?

Fiesta 2005r 1.3 benzynka Duratec

Korni - 15 Lut 2018, 20:05

Dla potomnych jakby ktoś szukał :
- silniczek krokowy mimo że był wymiony padł po niespełna 24h, elektryk znalazł błąd w sterowniku komputera, który powodował błąd i uwalenie krokowca. Trzeba było wymienić jeszcze raz krokowy oraz komputer. Dodatkowo błędy które się pojawiały związane z czujnikiem położenia wałka powodował....licznik :O po wymianie licznika i przeprogramowaniu wszystko wróciło do normy.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group