Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Pompa paliwa

Jacoo - 13 Sty 2018, 20:56
Temat postu: Pompa paliwa
Zauważyłem dziś stojąc na światłach, że nie jest tak cicho jak zwykle (teraz rozumiem jak denerwujący może być Wojtka brzęczek w drzwiach). Coś ewidentnie buczy. W pierwszej chwili myślałem, że mogą to być głośniki. Jak się siedzi w środku wydaje się jakby to było gdzieś z tyłu. Dla pewności sprawdziłem pod maską ale ten klekot (:p) zagłusza z przodu wszystko. Obszedłem auto dookoła i ewidentnie buczenie dochodzi z tyłu podwozia gdzieś pomiędzy kołami (chyba bliżej lewego). Gdy odpalałem silnik jeszcze raz skojarzyłem dźwięk. Przypomina on załączanie się pompy paliwa. Nie ma tam chyba nic oprócz niej co mogłoby wydawać ten dźwięk. Żadna kontrolka się nie świeci, żadnych zmian w pracy silnika, mocy itd. nie wskazuje na jakąś usterkę. Wkładam kluczyk, słychać elektryczny dźwięk załączania pompy, cisza i po uruchomieniu silnika zaczyna dość głośno buczeć.
Zauważyliście to u siebie?

Wojtek Wawa - 15 Sty 2018, 14:34

Na szczęście nic takiego u nas nie ma. Buczenie to może być też drgający wydech o coś uderzający. Daj znać co Ci powiedzą na gwarancji. Opisujmy obsługę serwisową tutaj i na fejsie Ford Polska, żeby się przykładali/by ostrzegać, gdyby mieli nas olewać. Ja za tydzień dam znać.
Jacoo - 17 Sty 2018, 13:43

Tak to słychać https://youtu.be/gF6M0rSbrds
Pod lewym progiem, tuż przed tylnym kołem. W rzeczywistości (bez wsadzania tam telefonu) gdy stoję obok samochodu nie jest aż tak głośno)

fribus11 - 2 Lut 2020, 18:12

Jacoo, witam mam ten sam problem czy rozwiązałeś go prosze o pomoc
Jacoo - 3 Lut 2020, 20:47

Byłem z tym w ASO. Nie widzieli problemu. Z cyklu "ten typ tak ma". Wkurzające jest to buczenie ale się przyzwyczaiłem. A wystarcza radio na 2 i już tego nie słychać. Auto ma 31k km jest po przeglądzie i nic się nie działo. Zauważyłem, że najbardziej to słychać jak jest poniżej 1/4 zbiornika paliwa. Od połowy w górę jest znacznie lepiej.
fribus11 - 4 Lut 2020, 16:54

Jacoo, Dzięki też mi to powiedzieli silnika nie słychać to pompa... zawsze coś :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group