Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Szarpanie podczas przyspieszania na gazie

freitag - 10 Sty 2018, 10:16
Temat postu: Szarpanie podczas przyspieszania na gazie
Witam wszystkich,
Mam problem który nie pasuje dokładnie do podobnych postów:(
Od prawie roku mam założony gaz BRC w aucie, i prawie od początku były z nim problemy. Otóż przy przyspieszaniu i czasem przy zwykłej jeździe auto jakby się dławiło, traci moc na sekundy, często przy niskich obrotach, ale zdaża się, że nawet na prostej tarsie podczas delikatnej zmiany prędkości wzwyż, czuć delikatne szarpnięcie. Najgorzej jest podczas ruszania, chwila nieuwagi i potrafi się tak zadławić, jakby sie chcial zatrzymać:/ Kilkukrotnie wtedy szarpie, czasem gwałtownie.
Dodam, że wszytskie świece, kable, filtry paliwa, gazu, powietrza były zmieniane.
Regulacja kilkukrotnie wykonana przez serwis gdzie był gaz zakładany, i raz przez innego gazownika.
Nie dzieje się to na benzynie, a przynajmniej nie zauważyłam jakichś większych problemów.
Fiesta 2009, 1.4 96KM.
Będę wdzięczna za podpowiedź, co może być problemem, może jakies pomysły co zmienic?
Zanim oddam po raz kolejny do mechanika który powie, ze "u niego działa dobrze"..
Z góry dzięki

Marcin - 10 Sty 2018, 12:20

zrób zdjęcia montażu, ale bardziej stawiam na złą regulacje
wojtekpl - 10 Sty 2018, 18:37

Marcin napisał/a:
zrób zdjęcia montażu, ale bardziej stawiam na złą regulacje


Pewnie jak to zwykle bywa z BRC: autoadaptacja, do kasy i papa.....

wojtekpl - 10 Sty 2018, 18:42
Temat postu: Re: Fiesta MK7 - szarpanie podczas przyspieszania na gazie
freitag napisał/a:
Witam wszystkich,
Mam problem który nie pasuje dokładnie do podobnych postów:(
Od prawie roku mam założony gaz BRC w aucie, i prawie od początku były z nim problemy. Otóż przy przyspieszaniu i czasem przy zwykłej jeździe auto jakby się dławiło, traci moc na sekundy, często przy niskich obrotach, ale zdaża się, że nawet na prostej tarsie podczas delikatnej zmiany prędkości wzwyż, czuć delikatne szarpnięcie. Najgorzej jest podczas ruszania, chwila nieuwagi i potrafi się tak zadławić, jakby sie chcial zatrzymać:/ Kilkukrotnie wtedy szarpie, czasem gwałtownie.
Dodam, że wszytskie świece, kable, filtry paliwa, gazu, powietrza były zmieniane.
Regulacja kilkukrotnie wykonana przez serwis gdzie był gaz zakładany, i raz przez innego gazownika.
Nie dzieje się to na benzynie, a przynajmniej nie zauważyłam jakichś większych problemów.
Fiesta 2009, 1.4 96KM.
Będę wdzięczna za podpowiedź, co może być problemem, może jakies pomysły co zmienic?
Zanim oddam po raz kolejny do mechanika który powie, ze "u niego działa dobrze"..
Z góry dzięki


Problemem zazwyczaj bywają gazownicy.

Proste pytanie: regulacja gazu była wykonana na postoju, czy na drodze podczas jazdy (ewentualnie na hamowni)?

freitag - 10 Sty 2018, 19:33





Szczerze mówiąc nie wiem jak to było ustawiane bo nie byłam przy tym ostatnio. Sprawdzali na przeglądzie przy wymianie filtra. Spróbuję się dowiedzieć..

wojtekpl - 10 Sty 2018, 20:16

Co do sposobu montażu - nie wypowiem się. Wężyki wtryskiwacz - wkrętka nie wydają się przesadnie długie, choć są jakieś różnice długości pomiędzy skrajnymi, a środkowymi.

Pewnie kuleje regulacja. Należy zmusić gazmena aby to porządnie wystroił na drodze, lub znaleźć takiego który wie jak to zrobić. Żadna regulacja na postoju nic nie da.

W mojej tak to wygląda:


Gdyby nie ta blacha (walczę z kunami) bez kombinacji można wymienić kable i świece.

p.s. We Wrocławiu masz V-GAZ na ul. Swojczycka, polecany na lpg-forum. Może on....

freitag - 10 Sty 2018, 20:21

U mnie jedyna różnica od innych które znam że jest 8pkt wtrysk lubryfikatora (?).
Nie będę na razie wymieniać kabli ani świec bo są nowe, świece forda a kable też chyba nie najgorsze, bo przy instalowaniu gazu wymienili ale chyba na jakieś byle jakie, były przebicia.
Dzięki w takim razie. Spróbuję jeszcze raz, tym razem u poleconego gościa który chyba się na tym bardziej zna niż serwis zakładający ;p

wojtekpl - 10 Sty 2018, 20:28

Ha; właśnie teraz dopiero zorientowałem się, że to lubra. Ja tego nie mam, potrafi nieźle zabrudzić kolektor.

Zerknij jeszcze raz na mój post wyżej ;)

Marcin - 10 Sty 2018, 22:12

brc się lepiej nie da zamontować, ale tak też powinno poprawnie jeździć przy prawidłowej regulacji na drodze.

wojtekpl napisał/a:
W mojej tak to wygląda:

jedyny słuszny montaż :yes:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group