Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Dodatkowe światło w bagażniku

mikrus - 5 Sty 2018, 22:45
Temat postu: Dodatkowe światło w bagażniku
Dziś chciałem sobie bardziej świecić życie poprzez dodanie drugiego światła w bagażniku. Oczywiście zamiast ulepszyć to chyba spieprzyłem sobie coś w elektryce.
Wyglądało to tak:
Odciąłem przewody do lampki i wstawiłem kostkę. Do niej podłączyłem przewody idące bezpośrednio do lampki oraz drugie które miałem przeprowadzić na drugą stronę. Nagle lampka zgasła. Być może ten drugi przewód (zapewne +) dotknął do karoserii i doszło do zwarcia. Być może jest do wymiany bezpiecznik. Ale czy w takim układzie ten sam bezpiecznik odpowiada za lampkę wewnątrz samochodu (ona też nie świeci) oraz, i tu ciekawostka, zegar jest podświetlony ale nie pokazuje godziny.
Pytanie co spieprzyłem?

Parzych - 6 Sty 2018, 09:22

mikrus napisał/a:
czy w takim układzie ten sam bezpiecznik odpowiada za lampkę wewnątrz samochodu (ona też nie świeci)
Tak, te lampki zapalają się jednocześnie, z zegarkiem niestety nie poradzę...
mikrus - 6 Sty 2018, 13:13

Bezpiecznik wymieniony i wszystko z powrotem działa :V: Nawet zegar. W instrukcji jest napisane że właśnie ten bezpiecznik odpowiada za oświetlenie wewnętrzne oraz za zegar oraz za podtrzymanie pamięci w radiu (to akurat działało nawet jak był przepalony bezpiecznik)..
Natomiast tylko jedna rzecz mnie zastanawia. W instrukcji jest napisane że bezpiecznik powinien być 20 a tam włożony był 7,5. Czy aby nie za mało?

Puff - 10 Sty 2018, 21:58

Na oświetlenie wnętrza nie jest dwudziestka... 20*12 = 240. Ćwierć kilowata w oświetleniu wnętrza? :)
7,5 jest absolutnie wystarczający i, jeśli dobrze pamiętam, właśnie taki mam u siebie.

mikrus - 11 Sty 2018, 07:54

To ja już nic nie rozumiem. Wsadziłem 7,5 i hula kula :devil:
Puff - 11 Sty 2018, 10:43

W instrukcji może być źle napisane, nie przejmuj się tym. 20A to idzie na lampy przód/tył czy tego typu rzeczy, które pobierają sporo energii :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group