Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Wymiana skrzyni

kmitki - 2 Sty 2018, 17:46
Temat postu: Wymiana skrzyni
Witam. Mam problem ze skrzynią biegów. Kończy się sprzęgło i planuje wymianę ale mam też problem z hałasem skrzyni. Na luzie po puszczeniu sprzęgła hałasują łożyska w skrzyni słychac je na każdym biegu więc postanowiłem przy okazji wymiany sprzęgła wymienić też skrzynie. Mam pytanie czy te ze wczesniejszych roczników czymś się różnią od tej zamontowanej u mnie. Ja mam tą bez linki z impulsatorem. Czy przeguby i półosie są inne? Z góry dziękuję za pomoc.
modell1 - 5 Sty 2018, 20:01

Od mk5 pasuje. Starsze mechanicznie także. Nie wiem jak impulsator.
Jaszczur - 5 Sty 2018, 21:28

Jak na luzie po puszczeniu sprzęgła hałasuje, to może tylko wysprzęglik hałasuje? To dość typowy objaw, który nie niesie ze sobą konieczności wymiany skrzyni biegów.
kmitki - 19 Sty 2018, 20:21

Wymieniłem kompletne sprzęgło zamontowane było 180mm dałem 190mm.
Wymieniłem też skrzynie była zamontowana 96WT7F096AA z 1998. Zamontowałem oryginalną z 2001r. 96WT7F096AB. Generalnie wszystko zewnętrznie jest to samo w tych skrzyniach ale wydaje mi się że przełożenia są chyba inne bo na tej zamontowanej auto zupełnie inaczej przyspiesza. Impulsator jest wkręcony w miejsce linki bez żadnych przeróbek. Półosie też pasują bez problemu. Teraz tylko trzeba cieszyć się jazdą.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group