Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Wysoka temperatura silnika

mirek92m - 30 Gru 2017, 12:53
Temat postu: Wysoka temperatura silnika
Hej,

Ostatnio zaczęła u mnie dziwnie skakać temperatura silnika (1.4 tdci). Bez wyraźnego powodu, podczas spokojnej jazdy, wskazomierz nagle pokazuje wzrost temperatury od 90 stopni ponad skalę (120), co powoduje zapalenie kontrolki. Po krótkiej chwili sytuacja się stabilizuje i powraca w okolice 90 stopni. Choć zdarzyło się też, że zmalało na pewien czas jedynie do około 110. Myślicie, że coś z silnikiem, czy raczej termostat/czujnik temperatury wariują?

Mirek

Puff - 10 Sty 2018, 22:00

99% że to czujnik, miałem u siebie takie kwiatki :)
mirek92m - 25 Mar 2018, 15:25

Cześć,

Ciągnę temat ze względu na nadal nierozwiązaną sytuację. Okazało się, że jest to jednak wina małej ilości płynu w układzie chłodniczym. Na początku dolałem płynu, po pewnym czasie zauważyłem, że nadal ucieka. Po kolejnych próbach, po dłuższej jeździe i podniesieniu maski, płyn ewidentnie wydobywał się spod korka zbiornika wyrównawczego. Dla pewności wymieniłem korek, ale ponownie zaobserwowałem te same objawy.

Z tego co czytałem, to najwięcej ludzi klasyfikuje to jako nieszczelną uszczelkę pod głowicą. Silnik faktycznie wygląda jakby był trochę tłusty od oleju, koreczek od zbiorniczka wyrównawczego jest od spodu trochę czarny, a oleju wydaje mi się ubyło. Czy też tak uważacie? Jeśli tak, to na jaki koszt uszczelki i robocizny powinienem się nastawiać?

Puff - 25 Mar 2018, 19:51

Nikt nie da gwarancji. Od tego jest tester obecności spalin w układzie chłodzenia. Pierwszy lepszy mechanik powinien ogarnąć temat za grosze.

Jeśli się okaże, że to UPG, to z kosztami poniżej 1000zł możesz nie być w stanie zejść.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group