Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Obroty falują na luzie, na ciepłym silniku

dindzi - 21 Gru 2017, 09:04
Temat postu: Obroty falują na luzie, na ciepłym silniku
Wczoraj zaczęły mi falować obroty na jałowym biegu w Fieście 1.3 60KM 2007r. Dzieje się to tylko na rozgrzanym silniku. Na zimnym nie zauważyłem. Muszę trochę pojeździć. Gdy stanę, wyłączę silnik i odpalę ponownie – przestaje falować. Wrzucę bieg i ruszę z miejsca choć na metr, zatrzymam się – znów faluje. Nie gaśnie, ale obroty mocno spadają aby za sekundę podskoczyć. Gdy wyłączę światła to obroty się stabilizują. Czy ktoś miał podobny problem?
frankez - 21 Gru 2017, 19:53

Szczerze też takie coś mam i na pewno każdy mechanik powie że silnik krokowy na dzień dobry wymienić i najpierw podłączyć do kompa może coś pokaże , ale na moim przykładzie mogę powiedzieć że takie problemy są najgorsze do rozwiązania
vargemp - 24 Gru 2017, 19:06

A "przerwie" czasami podczas jazdy pod obciążeniem?

Mi też się tak dzieje i wyczytałem, że może to być problem z cewką i kablami.

dindzi - 25 Gru 2017, 10:52

W czasie jazdy jest normalnie. Tylko jak stoję i jest na luzie.
gruby907 - 13 Sty 2018, 00:05

Zawór regulacji obrotów biegu jałowego tzw. silnik krokowy :) mi w sierpniu zaczął gasnąć po wrzuceniu na luz lub wjeżdżać na obroty 2000-2500. Na dzień dobry przewody odpowietrzania silnika wymieniłem, bo już były miękkie jak najlepsze Durexy, potem poszedł krokowy. Cała operacja kosztowała 300zł
frankez - 13 Sty 2018, 10:27

gruby907 napisał/a:
Zawór regulacji obrotów biegu jałowego tzw. silnik krokowy :) mi w sierpniu zaczął gasnąć po wrzuceniu na luz lub wjeżdżać na obroty 2000-2500. Na dzień dobry przewody odpowietrzania silnika wymieniłem, bo już były miękkie jak najlepsze Durexy, potem poszedł krokowy. Cała operacja kosztowała 300zł


Dodam że warto zainwestować w tym modelu Auta w dobry silnik krokowy mi jeden wymienił na zwykły za 100 zł i kolejny powiedział że w tym aucie trzeba montować porządne droższe bo te tanie nie zawsze działają poprawnie w tym aucie , jeżdzę na tanim i raz w miesiącu falują obroty nie raz częściej na szczęście nie gaśnie

gruby907 - 14 Sty 2018, 14:54

ja mam za 120zł krokowca i nie narzekam - trzyma obroty, nie gaśnie
frankez - 10 Kwi 2018, 19:25

Dziś wyszedłem od mechanika lista rzeczy które mi zrobił:
Naprawa Wiązki komputera silnika , przewód kolektora ssącego i póki co działa , ale grzebał długo , auto trzeba centymetr po centymetrze zobaczyć

gruby907 - 11 Kwi 2018, 08:38

Niby niedrogie rzeczy, ale dłubanina straszna :D tym bardziej, że w tym aucie do niczego nie ma dobrego dostępu >_<

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group