Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - "Tablet" a oddzielna nawigacja ?

langolier - 11 Gru 2017, 23:06
Temat postu: "Tablet" a oddzielna nawigacja ?
Właśnie, jak ?
Oczywiście można puścić GoogleMaps na "tablet" ale to nie to samo... inne nawigacje tymczssem odpadają...
Dodatkowy uchwyt na szybę chyba też odpada... dla wersji TREND jest taki uchwyt nad malutkim ekranikiem, ale co robić przy tych wielkich ekranach ?
Jakieś dobre pomysły w praktyce sprawdzone ?

Wojtek Wawa - 12 Gru 2017, 09:38

A możesz napisać, w jakim celu Tobie coś innego niż google maps? Lubisz korki? Nie lubisz mieć aktualnych map?
Serio pytam, bo to pytanie wygląda jak żart :-)

mskgs - 12 Gru 2017, 10:41

Widzę, że kabaret się coraz bardziej rozkręca. :greenpeace:
langolier - 12 Gru 2017, 10:55

Wojtek Wawa napisał/a:
A możesz napisać, w jakim celu Tobie coś innego niż google maps? Lubisz korki? Nie lubisz mieć aktualnych map?
Serio pytam, bo to pytanie wygląda jak żart :-)

Na codzień żona używa NaviExperta i bardzo go sobie chwali. Zresztą jakby GoogleMaps było idealne i najlepsze na świecie to by inne nawigacje umarły śmiercią naturalną (z braku abonentów).
Są też miłośnicy np. Yanosika...
BTW zamiast się burzyć że inni mają odmienne preferencje, można np nie zabierać głosu w wątku... old

Lilith - 12 Gru 2017, 14:25

Też na co dzień używam NaviExperta i rozwiązałam ten problem mocując uchwyt telefonu do kratki wylotu powietrza, o tak:



i widok z boku:



Może i nie jest zbyt pięknie, ale przynajmniej wygodnie ;)

Wojtek Wawa - 12 Gru 2017, 14:59

A możecie napisać dlaczego używacie innych nawigacji? Serio mnie to interesuje. Mam nawet jedną taką (MapaMap) z wykupioną wieczystą aktualizacją - od kilku lat leży i się kurzy. W 2005 roku miałem Clariona za 2k zł (wygrałem w konkursie na opis samochodu, wtedy Alfy 155 - wręczał mi osobiście Zachar:-) - to nie jest temat, którego nie znam i przyznaję, graficznie wyglądały te sprzęty dobrze. Ale cóż z pięknych grafik, jak w Polsce nie działa TMC.
W maździe mam nawigację wbudowaną i jest beznadziejna w porównaniu z mapami google - choć oczywiście jest bardzo ładna, zwłaszcza na skrzyżowaniach.

Bulba - 12 Gru 2017, 15:11

Mnie Janosik juz dwa razy uratowal prawko, mysle ze to dobry argument.
Ale skoro langolier, chce uzywac innej to jego sprawa.
Po co drążyć ?

langolier - 12 Gru 2017, 15:17

Wojtek Wawa napisał/a:
A możecie napisać dlaczego używacie innych nawigacji? Serio mnie to interesuje. Mam nawet jedną taką (MapaMap) z wykupioną wieczystą aktualizacją - od kilku lat leży i się kurzy.


NaviExpert jest nawigacją online - aktualizuje ruch na drodze oraz mapy pobierając je z serwera NE (jak się pojawia nowa droga lub jest zamykana istniejąca nie trzeba specjalnie wgrywać mapy).
Działa online zgłaszanie wypadków, policji, utrudnień, zmian itp.
Trasa może być modyfikowana na bieżąco wg ustawionego wcześniej priorytetu - rekomendowana, najszybsza, najkrótsza
Wszystko co powyżej kosztuje ok. 60zł/rok (99zł na Polskę ale częste promocje -30% lub nawet -50%) i jest na tyle dobre, że decyduję się na to bez wahania.
Przy obecnych cenach przesyłu danych transfer produkowany przez program nie ma znaczenia praktycznie.
Zresztą poczytaj na stronie producenta.

langolier - 12 Gru 2017, 15:19

Lilith napisał/a:

Może i nie jest zbyt pięknie, ale przynajmniej wygodnie ;)

Tak naprawdę to nie chodzi o "piękno" ale o lokalizację ekranu - wymaga znacznego oderwania wzroku od jezdni... :ups:

Lilith - 12 Gru 2017, 15:50

Powiem więcej - wymaga takiego samego oderwania wzroku od jezdni, jak patrzenie na GoogleMaps na tym "tablecie" ;)
Na szczęście na to też mam rozwiązanie, a nawet trzy ;)
1. raczej słucham nawigacji, niż patrzę 2. pre-collision assist 3. lane keeping system :)

Odnośnie NaviExperta - to samo chciałam napisać - dla mnie to zdecydowanie lepiej sprawdzające się rozwiązanie w jeździe po zakorkowanym mieście, niż GoogleMaps.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group