Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Grzechot w " ? "

MrMocny - 8 Gru 2017, 19:54
Temat postu: Grzechot w " ? "
Siemka. Posiadam Fieścinke 1.3 69 km z końca 2006 roku. Problem jest następujący.. notorycznie podczas przyśpieszania na KAŻDYM biegu od 1 do 2 tys obrotow słychać " grzechot " " rzężenie ", po prostu podczas obciążenia.. Wiadomo staram się dobierać tak biegi by obroty były powyżej 2 tysiecy na kazdym.. Na ogól nie narzekam na skrzynie.. Biegi można wrzucać jednym palcem.. luzów jakichkolwiek brak.. Byłem u mechanika... dolali troche oelju bo " ubyło".. Stwierdzili, że coś dzieje się w skrzyni biegów.. Mogą siadać łożyska, synchronizatory.. Wiem, że na 100% mam do wymiany łożysko oporowe z wysprzęglikiem.. Hałasuje na zimnym nie miłosiernie.. Co mogę dodać do swojej wypowiedzi to to, ze gdy silnik jest zimny grzechot jest najwiekszy.. Na ciepłym grzechot jest o wiele mniejszy. Macie jakieś sugestie ?
dirty.73 - 8 Gru 2017, 20:32

MrMocny napisał/a:
Macie jakieś sugestie ?


tak

MrMocny napisał/a:
Wiem, że na 100% mam do wymiany łożysko oporowe z wysprzęglikiem..


zacznij od tego

slawomirro - 9 Gru 2017, 23:58

A ja mam sugestię sprawdzenia... maglownicy. U nie rzęziło w skrzni, winna była uszkodzona maglownica wpadajaca przy okazji w rezonans
przy określonych obrotach. Wymiana na nową (tj regenerowaną, bo nowa to majątek) zlikwidowała problem skrzni biegów.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group