Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - Kręci ale nie odpala

Dario311 - 6 Gru 2017, 22:44
Temat postu: Kręci ale nie odpala
Witam mam problem z moją Fiestą. Wszystko było w porządku wczoraj jeździłem normalnie i jak zawsze postawiłem przed garażem jakby nigdy nic. Dzisiaj wsiadłem odpalilem i po chwili zgasła. Myślałem, że za krótko pokreciłem, ( choć mnie zdziwiło bo pali od strzała zawsze) ale niestety ponowne przekrecenie kluczyka i nie odpaliła. Rozrusznik kreci jest nowy, pompe słychać, świece wymienione na nowe, filtry wszystkie i olej także wymienione nawet akumulator przed zimą wymieniłem ma może ze dwa tygodnie. Czy ktoś wie co może być? Dlaczego kręci jak wariat a nie chce odpalić?
slawomirro - 7 Gru 2017, 01:13
Temat postu: Re: Kręci ale nie odpala
Dario311 napisał/a:
Dlaczego kręci jak wariat a nie chce odpalić?


cewka? Pasek "klinowy" spadł lub jest za luźny? Albo rozrząd... odpukać.

damianisko5 - 7 Gru 2017, 08:53

O benzynie pamiętasz? Sprawdź z pomocą drugiej osoby, czy jest iskra na świecach.
Dario311 - 7 Gru 2017, 09:25

Paski są nowe nie mogą być luźne ponieważ są to paski strach, wymienione tydzień temu. Benzyna zawsze jest minimum pół baku ale przeważnie pełen. Popołudniu sprawdzę iskre i zajrzę pod pokrywę rozrządu.
damianisko5 - 7 Gru 2017, 12:26

To przy okazji sprawdź, czy pompa podaje paliwo do listwy. A błędy jakieś komp wskazał?
Dario311 - 7 Gru 2017, 17:40

Posprawdzalem wszystko rozrząd cały, paliwo na listwie daje ze wszystko zalane dookoła, iskra jest sprawdziłem wszystkie przewody z osobna. Niestety nie mam kompa dopiero w sobotę przyjedzie magik z laptopem. Więc nie wiem czy są jakieś błędy.
damianisko5 - 7 Gru 2017, 18:52

Iskra jest jak piszesz i paliwo - i dalej nie zapala? Na forum wskazują błąd czujnika położenia wału. Ale to dziwne, skoro jest prąd i paliwo?/Aha, sprawdziłeś przewody a świece/ czy na nich jest iskra. Zalane paliwem?
Dario311 - 7 Gru 2017, 20:09

Sprawdziłem każdy przewód z osobna jest iskra świece były mokre jak wykrecalem może za małą iskra i nie odpala? Świece mają dwa miesiące więc są ok
damianisko5 - 8 Gru 2017, 08:41

Czyli po wykręceniu świec/y i zakręceniu rozrusznikiem jest iskra miedzy elektrodami?
Dario311 - 9 Gru 2017, 17:32

Tak jest iskra. Sprawa już rozwiązana założyłem nową cewke i wszystko działa Stara już była na wykończeniu dlatego mnie zmusiła tą iskra coś mizerna..
damianisko5 - 9 Gru 2017, 18:34

Super, że się udało.
Dario311 - 10 Gru 2017, 19:39

Dziękuję wszystkim zazaangażowanie.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group