Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Tempomat

Mariow - 5 Gru 2017, 00:16
Temat postu: Tempomat
Panowie czy orientuje się ktoś jak wygląda sprawa dołożenia tempomatu ? Sterowanie na kierownicy niby jest czy to kwestia zakodowania tylko.
Jacoo - 5 Gru 2017, 11:15

Seryjnie montowany jest limiter (nakazany przez UE) i sterowanie jest od niego. Do tempomatu brakuje chyba kamery/czujników
smyr - 20 Lip 2018, 09:38

Do aktywnego tempomatu potrzebne są prawdopodobnie czujniki z przodu. Do zwykłego tempomatu oprócz zmiany oprogramowania potrzebna będzie wymiana przycisków z lewej strony kierownicy, gdyż dochodzi przycisk dedykowany do tempomatu (przycisk LIM zostaje podzielony na dwa, z ktorych górny ma znaczek tempomatu, a dolny pozostaje LIM).
Gandzior28 - 24 Lip 2018, 21:25

Gdzieś kiedyś na innym forum jakiś gościu zakodowal w przyciskach limitu w mk8. Wiec na pewno jest możliwość, do tego dało rade zrobić ryglowanie zamków po ruszeniu i chyba czujnik zmęczenia z kamery. Nie wiem jaki jest tego koszt, jak wygląda sytuacja, myślę że to już kwestia dogadania się i podjechania autem.
Tared - 24 Lip 2018, 21:38

tu jest temat o tym
Kod:
https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277144

gzymzak - 30 Sie 2018, 18:03

Gandzior28 napisał/a:
Gdzieś kiedyś na innym forum jakiś gościu zakodowal w przyciskach limitu w mk8. Wiec na pewno jest możliwość, do tego dało rade zrobić ryglowanie zamków po ruszeniu i chyba czujnik zmęczenia z kamery. Nie wiem jaki jest tego koszt, jak wygląda sytuacja, myślę że to już kwestia dogadania się i podjechania autem.


No daje się aktywować :) i uruchomić kilka rzeczy ;)

lukaszooo - 5 Wrz 2018, 07:27

Potwierdzam, da sie ale na chwile obecna tylko ucds w najnowszej wersji to ogarnia.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group