Forum FiestaKlubPolska -

Przed zakupem - [Inny] Fusion

krzych99991 - 2 Gru 2017, 18:13
Temat postu: [Inny] Fusion
Witam. Planuje kupic forda fusion 1,4 zagazowanego. Rocznik 2003, przebieg 235000. Cenowo wyjdzie ok 7k, wiec teraz moje pytanie czy warto lub na co zwrocic szczegolna uwage?
slawomirro - 2 Gru 2017, 20:41
Temat postu: Re: Fusion
krzych99991 napisał/a:
Witam. Planuje kupic forda fusion 1,4 zagazowanego. Rocznik 2003, przebieg 235000. Cenowo wyjdzie ok 7k, wiec teraz moje pytanie czy warto lub na co zwrocic szczegolna uwage?


Na pracę silnika... jak pracuje silnik na gazie, co z zaworami jest, czy był regulowane i kiedy.
Choć użytkownikcy zagazowanych Fiest i Fusion z lat 2001-2011 pozytywnie się o zachowaniu swoich silników na gazie wypowiadają z jakiś powodów mechanicy i specjaliści motoryzacyjni bardzo gaz odradzają w tych silnikach. (1.25/1.4/1.6)

Obejrzyj też podwozie i różne elementy z tyłu co z rdzą. Wersje sprzed 2006 roku lubią już dziś rdzewieć.

I sprawdź poprawność opisu auta z rzeczywistością. Sprzedający te auta lubią nagminnie wmawiać że jest np komputer pokładowy czy ESP, a ich może nie być.

wojtekpl - 2 Gru 2017, 23:12

Wolałbym bez gazu i gazować samemu: wiem co mam, instalka nowa, a nie że za chwilę zbiornik, wtryski, reduktor do wymiany, a i głowica do regeneracji (kolejność dowolna), bo luzy zaworowe nigdy nie korygowane.
Chyba, że instalka w miarę świeża; na dobrych gratach, a i tak trzeba by sprawdzić u ogarniętego gazmena przed zakupem.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group