Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - ST - problem z rurą filtra powietrza

skwareq - 30 Lis 2017, 20:31
Temat postu: ST - problem z rurą filtra powietrza
Witam, mam małą nieszczelność w rurze filtra powietrza w moim ST 2005r. Razem ze znajomym zastanawiamy się czy może być to przyczyną zawieszania się na obrotach przez 2-3sec po odpuszczeniu pedału gazu. Może łapie lewe powietrze? Chciałbym ją wymienić ale strasznie trudno znaleźć tę część. Czy ktoś z Was ma informacje gdzie dostanę taką nie płacąc gigantycznych kwot, ewentualnie jakiś zamiennik?



Puff - 3 Gru 2017, 00:00

Nie wiem czy to tylko ja widzę obrazki wielkości znaczków pocztowych, ale jeśli masz nieszczelność w elemencie z trójnikiem, to możesz spróbować dopasować do tego łącznik alu, nałożyć na to silikon t-pipe i całość spiąć później na połączeniu rurka/silikon. Nie wyjdzie to 5zł, ale na 99% wyjdzie to taniej niż kupno nówki. No i będzie to niezniszczalne.
Aleks - 14 Gru 2017, 16:05

Też mam 2005 rok st 150 i zaraz po odpaleniu na zimnym obroty mi podchodzą do 2000 jakby się gaz zacinał, mam pęknięta rurę od dolotu, ale nie jestem pewien czy jest to spowodowane "lewym" powietrzem, bo jak przejedzie się, z 400 metrów (lub postoi 1-2 minuty) to się uspokaja. Też masz tak, że przechodzi po chwili?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group