Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Grzanie przedniej szyby

pawelec86 - 23 Lis 2017, 06:54
Temat postu: Grzanie przedniej szyby
Witam, mam taki problem. Stałem się posiadaczem Fiesty MK6 z 2006 roku, szyba przednia miała działać a nie działa. A w zasadzie działa paseczek, załączam zdjęcie. Da się coś z tym zrobić czy tylko wymiana? Możliwe że coś z bezpiecznikami? Zastanawiam się czy nie reklamować, kupiony od osoby prywatnej

https://naforum.zapodaj.net/8f809b978d53.jpg.html

slawomirro - 23 Lis 2017, 12:37
Temat postu: Re: grzanie przedniej szyby
pawelec86 napisał/a:
szyba przednia miała działać a nie działa. A w zasadzie działa paseczek, załączam zdjęcie. Da się coś z tym zrobić czy tylko wymiana? Możliwe że coś z bezpiecznikami?


Miała szyba grzać? To grzeje, a to że tylko paseczek, to szczegół. Wątpię by udało się to od osoby prywatnej wyreklamować.

A szyba jest do wymiany. Ja wymieniałem latem tego roku, też nie grzała mi w całości. Wymieniłem bo do stałem w czymś w szybę i zrobiła mi się dziura " jak po pocisku".
ASO chciało 2000zł za szybę + wymiana 500zł.
W serwisie niezależnym, robią tylko szyby samochodowe, za szybę dałem 500zł + 150zł wymiana.
(szyba nie tylko grzana, ale i czujnikiem deszczu/zmierzchu). Wszystko profesjonalnie założyli.

pawelec86 - 23 Lis 2017, 13:01

Myślę, że się uda kasę na wymianę ogarnąć od sprzedającego :) moja już w tym głowa
Założyli Ci zamiennik prawda? W Krakowie 640zł za szybę tylko z grzaniem, cena z montażem. Muszę poszukać jakiegoś specjalisty. Ktoś robił w Krk i może coś polecić?

slawomirro - 23 Lis 2017, 13:51

pawelec86 napisał/a:

Założyli Ci zamiennik prawda? W Krakowie 640zł za szybę tylko z grzaniem, cena z montażem. Muszę poszukać jakiegoś specjalisty. Ktoś robił w Krk i może coś polecić?


Tak, zamiennik oczywiście, produkcji polskiej nawet :D
Nie ma żadnej różnicy (że zamiennik). Grzanie działa doskonale, czujnik deszczu też jak należy.

proboszcz02 - 23 Lis 2017, 14:35

Witam,
Jak już w temacie szyby to się podepnę z pytaniem - Fiesta mk6 st '07, na konsoli jest przycisk do grzania tylnej szyby (bardziej kwadratowa ikonka szyby), na panelu klimatyzacji automatycznej górny przycisk (pomarańczowa ikona bardziej skośnej szyby + napis MAX) uruchamia pełny nadmuch - ogrzewanie (powietrzem) przedniej szyby. Jednak przy wciśnięciu tej pomarańczowej ikonki MAX zapala się lampka przy przycisku od uruchamiania grzania tylnej szyby. Dlaczego? Jest tu grzanie przedniej szyby czy nie? Pytam z ciekawości bo jak przyjdzie zima i pierwsze mrozy to będzie można to szybko sprawdzić, ale może ktoś zna odpowiedź na pytanie. Jeżeli jest podobny post wyjaśniający to proszę o link bo niestety nie udało mi się namierzyć.
Z góry dzięki :)

pawelec86 - 23 Lis 2017, 14:45

A czy jest możliwe że to wina osławionych kostek pod wycieraczkami, które trzeba czasem wyczyścić?
slawomirro - 23 Lis 2017, 23:13

proboszcz02 napisał/a:
Witam,
Jak już w temacie szyby to się podepnę z pytaniem - Fiesta mk6 st '07, na konsoli jest przycisk do grzania tylnej szyby (bardziej kwadratowa ikonka szyby), na panelu klimatyzacji automatycznej górny przycisk (pomarańczowa ikona bardziej skośnej szyby + napis MAX) uruchamia pełny nadmuch - ogrzewanie (powietrzem) przedniej szyby. Jednak przy wciśnięciu tej pomarańczowej ikonki MAX zapala się lampka przy przycisku od uruchamiania grzania tylnej szyby. Dlaczego? Jest tu grzanie przedniej szyby czy nie? Pytam z ciekawości bo jak przyjdzie zima i pierwsze mrozy to będzie można to szybko sprawdzić, ale może ktoś zna odpowiedź na pytanie. Jeżeli jest podobny post wyjaśniający to proszę o link bo niestety nie udało mi się namierzyć.
Z góry dzięki :)


Jak włączasz w climatroniku przycisk MAX to automatycznie włącza sie podgrzewanie przedniej szyby. Nie tylnej. Tylna szyba się nie uruchamia. Jeśli tak masz, to jest jakiś błąd instalacji.

Jeśli nie masz przycisku ogrewania przedniej szyby to nie masz też i podrzewanej przedniej szyby. Wtety "MAX" climatronika działa jak większość automatów innych marek aut, czyli przez silny nawiew na szybę, szyba ma się oczyścić. Ten sam efekt osiągniesz jak włączysz ręcznie 7 poziom obrotów wentylatora przyciskami, włączysz klimę i przycisk nawiewu na szybę.

A jak nie jesteś wogóle pewien czy masz podgrzawna szybę, to patrzysz na nią pod kątem i szuasz wzrokiem cieniutkich drucików, jak masz słaby wzrok to jest jeszcze opcja demontażu plastikowych osłon słuków A po lewej i prawej stronie szyby. Tam powinny być odprowadzenia + i - po bokach szyby. Jak tego brak, szyba nie jest podgrzewana.

proboszcz02 - 24 Lis 2017, 14:39

Troche niepokojące że przy climatroniku odpala mi się grzanie tylnej szyby ale no ok, odpowiedź jasna i zrozumiała także dzięki za pomoc :)
dirty.73 - 25 Lis 2017, 21:44

slawomirro napisał/a:
Jak włączasz w climatroniku przycisk MAX to automatycznie włącza sie podgrzewanie przedniej szyby. Nie tylnej

u mnie też załącza się i przednia i tylna,nie sądze,że to jakiś błąd,bardziej kwestia jakiejś konfiguracji


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group