Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka silnika - ST 150 - błędy na odczytach z komputera.

kolec - 9 Lis 2017, 00:00
Temat postu: ST 150 - błędy na odczytach z komputera.
Witam!
Chcialbym zasięgnąć waszych opinii co sądzić o pewnych błedach wykrytych przy sprawdzaniu przed zakupem auta. Czy się nimi nie przejmować czy moze wykluczyć auto z zakupu.
Podczas testu w ASO forda powiedziano mi że komputer znajduje 2 "błędy"
1. Utracona komunikacja z modułem sterowania dodatkową nagrzewnicą.
2. Utracona łączność z dodatkowym zestawem wskaznikow i utracona komunikacja z modułem sterowania tablicą rozdzielczą.
Jakie mogą być przyczyny o co chyba wazniejsze skutki tych błędów?

slawomirro - 9 Lis 2017, 09:58
Temat postu: Re: Fiesta st mk6 błędy na odczytach z komputera.
kolec napisał/a:
Witam!
Chcialbym zasięgnąć waszych opinii co sądzić o pewnych błedach wykrytych przy sprawdzaniu przed zakupem auta. Czy się nimi nie przejmować czy moze wykluczyć auto z zakupu.
Podczas testu w ASO forda powiedziano mi że komputer znajduje 2 "błędy"
1. Utracona komunikacja z modułem sterowania dodatkową nagrzewnicą.
2. Utracona łączność z dodatkowym zestawem wskaznikow i utracona komunikacja z modułem sterowania tablicą rozdzielczą.
Jakie mogą być przyczyny o co chyba wazniejsze skutki tych błędów?



ST i dodatkowa nagrzewnica? Dziwne, taki bajer zwykle tylko w dieslach jest.

1 i 2. kłopot z masą?

kolec - 9 Lis 2017, 10:37
Temat postu: Re: Fiesta st mk6 błędy na odczytach z komputera.
slawomirro napisał/a:
kolec napisał/a:
Witam!
Chcialbym zasięgnąć waszych opinii co sądzić o pewnych błedach wykrytych przy sprawdzaniu przed zakupem auta. Czy się nimi nie przejmować czy moze wykluczyć auto z zakupu.
Podczas testu w ASO forda powiedziano mi że komputer znajduje 2 "błędy"
1. Utracona komunikacja z modułem sterowania dodatkową nagrzewnicą.
2. Utracona łączność z dodatkowym zestawem wskaznikow i utracona komunikacja z modułem sterowania tablicą rozdzielczą.
Jakie mogą być przyczyny o co chyba wazniejsze skutki tych błędów?



ST i dodatkowa nagrzewnica? Dziwne, taki bajer zwykle tylko w dieslach jest.

1 i 2. kłopot z masą?

No właśnie. Też czytałem że dodatkowa nagrzewnica występuje tylko w dieslach. Nie wiem teraz co o tym sądzić i czy to przez niekompetencję mechanika czy jakiś inny problem i nie wiem czy pakować się w kupienie tego auta bo nie potrafię ocenić na jakie dalsze koszty mogę się napatoczyć przez właśnie te błędy komputera.

dirty.73 - 9 Lis 2017, 14:04

ważne,czy te błędy są "świeże",czy wystąpiły kiedyś i siedziały w pamięci,czasami po odpięciu aku,przy słabym aku,komputer potrafi sypnąć dziwnymi błędami,trzeba błedy zapisać,wykasować,i sprawdzić po jakimś czasie,czy wracają...
vegetagt - 9 Lis 2017, 21:19

dirty.73 napisał/a:
czasami po odpięciu aku,przy słabym aku,komputer potrafi sypnąć dziwnymi błędami


dokładnie.


Do tego warto spisywać kody błędów i sprawdzać w innych źródłach. Juz pare razy się spotkałem, że vagowy bład 65535 był opisany w kompie diagnostycznym jako "system ok", a tak na prawde to jest uszkodzenie modułu :rotfl:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group