Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Brak obsługi głosowej klimatyzacji- niezgodność z katalogiem

Wojtek Wawa - 7 Lis 2017, 17:08
Temat postu: Brak obsługi głosowej klimatyzacji- niezgodność z katalogiem
Sync3 pozwala tylko wybierać głosowo tytuły piosenek, rozmówców telefonicznych, czyta SMSy.

A gdzie pokazane w folderze mk8 "ustaw temperaturę na".

Nieładnie Ford Polska tak oszukiwać klientów!

Innym oszustwem jest brak map google - tzn. brak wsparcia przez Forda klientów. W salonie mi nie potrafiono pomóc.

Link do Android Auto tutaj (trzeba zezwolić na instalowanie aplikacji z nieznanych źródeł)
https://www.apkmirror.com...c/android-auto/

Używam dużych słów, ale nie ma lepszego na tłumaczenie angielskich folderów na polski, ale już nie oprogramowania. Szkoda widać było kilku euro na pracę programisty dla Polaków.

Maciej87 - 7 Lis 2017, 23:30
Temat postu: Re: Brak obsługi głosowej klimatyzacji- niezgodność z katalo
Wojtek Wawa napisał/a:
Innym oszustwem jest brak map google - tzn. brak wsparcia przez Forda klientów. W salonie mi nie potrafiono pomóc.


Brak map google? Jak zamawiałem auto to z ciekawości podłączyłem firmową komórkę, którą mam na androidzie. Została wykryta bez problemu. Uruchomiłem google map w komórce, i odtworzyło się to na Ford'owskim "tablecie". Żadnych nieznanych aplikacji nie musiałem ściągać.

Wojtek Wawa - 8 Lis 2017, 07:01

Widać miałeś już android auto na telefonie i o tym nawet nie wiedziałeś :-)

Ja sobie poradziłem, inni po poście powyżej też sobie poradzą.

Ale tematem wątku jest brak głosowego obsługiwania klimatyzacji. Jak komuś się uda, niech pisze. W liście dostępnych opcji w podpowiedziach tabletu tego nie ma. W katalogu jest.

Maciej87 - 8 Lis 2017, 09:49

Wojtek Wawa napisał/a:
Widać miałeś już android auto na telefonie i o tym nawet nie wiedziałeś :-)


A masz rację nawet nie zauważyłem. Hmm dziwne, bo komórkę dostałem nową, mam ją raptem 6 miesięcy i nie przypominam sobie żebym instalował Android Auto. Czyżby aplikacja ta była zainstalowana domyślnie przez producenta telefonu ? :bezradny:

Kończę, bo masz rację, że temat jest o problemie z głosową obsługą klimatyzacji.

Jacoo - 14 Lis 2017, 09:04

Ja poradziłem sobie z Android Auto dzięki tym plikom. Jeszcze raz dzięki!
Głosowej obsługi klimatyzacji nie ma. Nie ładnie. Jakby niezgodność towaru z opisem.

Wojtek Wawa - 16 Lis 2017, 08:35

Na pierwszych przeglądach ich zasypmy reklamacjami - to może Ford Polska odżałuje kilka euro na pracę programisty.
Zwłaszcza, że wg mnie Fiesta będzie hitem w Polsce - szacuję, że sprzedadzą tutaj przez cały czas produkcji może 100 000 egzemplarzy. Jedyne zagrożenie jakie widzę, to mało zmieniony wygląd względem mk7 - nawet Mars myślał, że to ewolucja, a nie rewolucja.

Oszczędzili na wyglądzie zewnętrznym - ich sprawa, wszyscy mają po równo. Ale na Polkach i Polakach niech nie oszczędzają.

Jacoo - 16 Lis 2017, 20:34

Może napiszemy do ford polska maile? Dealerzy i tak nic nie wiedzą, skoro nie potrafili poradzić sobie z AA
Lilith - 17 Lis 2017, 09:39

W wolnej chwili spróbuję się pokopać z serwisem o to głosowe sterowanie klimą - wg instrukcji powinno działać, w SYNC 3 w nowych Mondeo działa (sprawdzone na Mondku szwagra), więc nie widzę powodu, dla którego SYNC 3 w Fieście miałby sobie z tym nie poradzić.
Mars - 17 Lis 2017, 15:01

Jak to dobrze Lilith, że Cię tu mamy :ok: .
Wojtek Wawa - 7 Lut 2018, 06:58

Jak pisałem w innym wątku - serwis ASO stwierdził, że nie działanie funkcji głosowych z instrukcji jest dopuszczalne, instrukcja do forda fiesta może zawierać funkcje z innych modeli forda, których nie ma w fieście i nigdy nie będzie.
Zapytałem, czy wyślą do Forda Polska skargę/informację, że katalogi, foldery reklamowe i instrukcja do samochodu pokazują coś, czego nie ma i nie będzie na rynku polskim. Powedziano mi, że nie, bo tak może być.
Jak ostatnio nie jeżdżę Fiestą, tak po tym zupełnie mi przeszła miłość do Forda - jak będę miał czas (obecnie walczymy z chorobą synka + w cięzko w pracy), to zbiorę wszystko i zainteresuję UOKiK - choć wiem, że są tu tacy, którzy lubią, jak ich oszukują. Ja nie.

Tared - 22 Mar 2018, 02:55

tak przeglądałem sobie zagraniczne fora i natknąłem się na instrukcje odblokowania ustawień klimy na wyświetlaczu i pisze tam też coś o sterowaniu głosowym

Kod:
https://www.fordownersclub.com/forums/topic/98118-sync-3-30v-climate-on-touch-screen-and-st-splash-screen/



wygląda na to że sterowanie głosowe jest wtedy gdy ma się na wyświetlaczu pozycje z klimą :9: a,że fiesty domyślnie nie mają tej funkcji,to sterowanie głosowe nie działa,ale to już moje przypuszczenia,musiał by ktoś to sobie aktywować programem forscan i sprawdzić :)

Darekptr - 4 Wrz 2023, 15:11

Odpowiedź spóźniona o jakieś 5 lat, ale jestem tego świadomy.
(Przeglądam tematy o MK8 bo szykuję się do takiej)

Tak jak napisał Tared, pojawienie się kafelka klimatyzacji na ekranie Sync 3 pozwoli wybierać głosowo temperaturę, zrobiłem tak przy pomocy Forscana w Focusie 2017 z Sync 3 po reformacie do wersji 3.4


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group