Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - 1.3 8V łańcuch rozrządu

gruby907 - 5 Lis 2017, 22:49
Temat postu: 1.3 8V łańcuch rozrządu
Wie ktoś przy jakim przebiegu należy zająć sie rozrządem? Niby mam na blacie 130000km, ale jakoś w to nie wierzę, bo sprzęgło było zjechane do samych nitów :) moim zdaniem doczłapuje powoli do 300tys i zaczął mnie rozrząd zastanawiać. Wiadomo - łańcuch wieczny nie jest
slawomirro - 6 Lis 2017, 16:10
Temat postu: Re: 1.3 8V łańcuch rozrządu
gruby907 napisał/a:
Wie ktoś przy jakim przebiegu należy zająć sie rozrządem? Niby mam na blacie 130000km, ale jakoś w to nie wierzę, bo sprzęgło było zjechane do samych nitów :) moim zdaniem doczłapuje powoli do 300tys i zaczął mnie rozrząd zastanawiać. Wiadomo - łańcuch wieczny nie jest


Ford daje hmm nazwijmy to gwarancję na łańcuch do 200 tys. km. Z jego trwałością bywa jednak różnie, wiec jak czujesz potrzebę zmian, wymieniaj.

Odnośnie przebiegu, to ktoś musiałby Fiestą robić ponad 21 tys. km rocznie. Teoretycznie to możliwe. Moja Fiesta z Niemczech robiła u poprzedniego właściciela po 19 tys km rocznie.

zwardek - 6 Lis 2017, 18:20

nic nie robić, miałem silniki 1.1 i 1.3 z lat 90-tych we fieście mk3 o nieznanych przebiegach (licznik do 99 tyś i od nowa) i nigdy się nie martwiłem łańcuchem. Tam się tylko wymienia świece, termostat i regularnie olej przynajmniej na dobry półsyntetyk
Nesor - 6 Lis 2017, 23:19

moj wytrzymal ok 400tys/k i tylko troche zegotal ale jak chcesz gdzies mam nowy zapakowany ale nie orginalny lancuch to moge ci za piwo wyslac :)
frankez - 27 Lis 2017, 22:10

mam Fieste 1.3 v8
mam przejechane 120tys, i także musiałem wymienić całe sprzęgło , a łańcuch mimo że coś mi tam słuchać to mechanik powiedział że to nie łańcuch tylko linka prędkościomierza. Machnik za sprawdzenia stanu łańcucha wziął 50 zł ,warto pojechać sprawdzić

gruby907 - 28 Lis 2017, 11:05

frankez napisał/a:
mam Fieste 1.3 v8
mam przejechane 120tys, i także musiałem wymienić całe sprzęgło , a łańcuch mimo że coś mi tam słuchać to mechanik powiedział że to nie łańcuch tylko linka prędkościomierza. Machnik za sprawdzenia stanu łańcucha wziął 50 zł ,warto pojechać sprawdzić

Mam przykrą wiadomość - przeciętnej klasy sprzęgło wytrzymuje minimum 200tys km ;) U mnie też jest 132tys na blacie ale nie wierze ani troche... 132 to silnik powinien być ledwo dotarty :D


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group