Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - Nowy Ford Fiesta Vignale czy ST-Line.

Mars - 2 Lis 2017, 19:49
Temat postu: Nowy Ford Fiesta Vignale czy ST-Line.
Witka :ok:

Czy ktoś jeździł chociaż chwilę ST-Line? Zastanawiam się nad zakupem tej wersji, ale mam obawy o to "sportowe zawieszenie". Ponoć sprężyny są skrócone o ok. 1,5cm. Nie jest zbyt twardo? Do tego te 17 calowe koła...
Ktoś, coś?

Jacoo - 3 Lis 2017, 02:10

Osobiście nie jeździłem i na demo bym nie liczył. ST-line wystawione są w Kielcach i Warszawie, może przynajmniej po placu będzie można się przejechać:p
Mars - 3 Lis 2017, 07:24

Lekki bezsens jechać autem ok. 400km do W-wy, aby zrobić rundkę nową fiestą ( ale dzięki za info; wersją vignale w ogóle nie ma szans się przejechać ). Gdyby było cieplej, to bym się tam karnął motocyklem, a tak, to liczę na subiektywną ocenę innych osób. Znam opinię jurora ( Pertyn Ględzi ), ale on przy teście fiesty ST-Line twierdzi, że tylko trochę jest twardsza od "zwykłej", a przy teście nowego polo stwierdza, że "nie buja na boki tak jak zwykła, ale jest o wiele mniej komfortowa"...
Druga sprawa, że to ponoć tylko kwestia krótszych sprężyn, więc jak by co, to zmienię same sprężyny. Koszt niewielki, a dla wyglądu ST-Line warto ją wybrać. :devil:
Jak żyć dobra zmiano? :placz: :bezradny: :hahaha:

Maciej87 - 3 Lis 2017, 09:41

Mars. Ja zamówiłem dla żony Fiestę ST-Line. Na chłopski rozum nie może być jakoś super twarda, bo super twarda to była jest i będzie Fiesta ST. ST-Line to praktycznie to samo, co np. Titanium z tym, że z "bajerami" typu inny zderzak przód, tył, inne progi i spojler (jak sobie dokupisz za 850 PLN, bo w standardzie masz spojler taki jak w Titanium) + nieco twardsze zawieszenie obniżone o 1cm.

Jechałem z żoną zwykłym Focusem i Focusem ST-Line, który też jest obniżony o 1cm i ma nieco twardsze zawieszenie i powiem Ci szczerze, że ja jakoś specjalnie różnicy nie czułem. Owszem było bardziej czuć jak się wjechało w dziurę, ale bez przesady.

Bardziej bałbym się o prześwit, bo przy nieobciążonym aucie jest to 12,3 cm (ST-Line rzecz jasna). Fiesta nie ST-Line jest już niższa o 1 cm od MK7 a ST-Line jest obniżona o kolejny 1 cm. Teoretycznie maksymalna wysokość progu w PL (nie wiem jak jest w innych państwach) wynosi 10 cm także przejdzie śmiało a jak nie przejdzie, bo np. wpierdzielisz się w próg z hamulcem w podłodze, bo zauważysz go w ostatnim momencie i zapomnisz puścić hamulec to zawsze jest AC ;-))

mskgs - 3 Lis 2017, 11:19

Mars napisał/a:
Lekki bezsens jechać autem ok. 400km do W-wy, aby zrobić rundkę nową fiestą


Dlaczego bezsens? Jak kupujesz samochód na kilka lat za niemałe pieniądze, to wg mnie to jest bardzo sensowne jechać te 800km (nie wiem czy mowa o jednej czy w dwie strony :D ). Tym bardziej jeżeli nie ma innej możliwości i masz wątpliwości co do komfortu tego zawieszenia.

Wojtek Wawa - 3 Lis 2017, 11:31

W ogóle to mi mówili w lipcu, że st-line będzie w produkcji od stycznia, razem z Vigniale. A tu czytam, że po Warszawie st-line demo jeżdżą 8-0
Maciej87 - 3 Lis 2017, 12:50

Nie wiem czy do jazd testowych, ale ST-Line można obejrzeć w:

1. Kielcach
2. Gliwicach
3. Warszawie

4. Vigniale - ponownie Kielce

Wojtek Wawa napisał/a:
W ogóle to mi mówili w lipcu, że st-line będzie w produkcji od stycznia, razem z Vigniale. A tu czytam, że po Warszawie st-line demo jeżdżą 8-0


Wojtek żonie i mi sprzedawca powiedział jak zamawialiśmy ST-Line, że dostaniemy ją na przełomie grudnia i stycznia, ale mamy spodziewać się w połowie stycznia najpóźniej na koniec stycznia. Czyli znając życie dostaniemy w marcu :hahaha:

Wojtek Wawa - 3 Lis 2017, 15:38

Dzięki za linki! Fajnie zobaczyć live. Vigniale ma więcej skóry, niż się spodziewałem.

Jednak nie ma to jak konfigurować pod siebie. Mnie rozwaliła Fiesta za 75k bez nawet prostego tempomatu.
BTW Odradzam dach odsuwany - tzn wtedy nawet awaryjnie cięzko z tyłu komuś ze wzrostem 175 cm - przy 180 musiałem trzymać głowę na bok. Ale to ma znaczenie chyba tylko dla mnie. Dzieciom z tyłu będzie wygodnie.

Ale i tak tych 140 KM zazdroszczę :-) Nawet po gwarancji bałbym się wgrywać soft na 140 KM - skrzynie biegów vs. 125/100 KM się już różnią.

mskgs - 4 Lis 2017, 00:04

Fabryczne 140KM szału nie robi, bo moment obrotowy to dalej 180Nm (przy 170 w wersji 100/125), tyle że skrzynia jest inna (krótsze przełożenia), przez co będzie się lepiej zbierać. Jazda autostradowa będzie lepsza w wersji 100/125 - będą niższe obroty. W praktyce taki program na 140KM wyjdzie lepiej niż fabryczne, bo tam będzie 220-230Nm maksymalnego momentu, co da lepszego kopa przy niższych obrotach. Trochę szkoda, że Ford "pożydził" momentu, bo np. 1.0 TSI 115KM od VW ma już 200Nm co daje lepszy wykres mocy. Tutaj wersje 100/125 praktycznie mało się różnią (dopiero od 4k rpm), a 140 nadrabia skrzynią, co jest lekkim oszustwem. :-)
Maciej87 - 4 Lis 2017, 02:49

Wojtek Wawa napisał/a:
Mnie rozwaliła Fiesta za 75k bez nawet prostego tempomatu.


Też byłem w szoku.

Wojtek Wawa napisał/a:
Odradzam dach odsuwany - tzn wtedy nawet awaryjnie cięzko z tyłu komuś ze wzrostem 175 cm - przy 180 musiałem trzymać głowę na bok. Ale to ma znaczenie chyba tylko dla mnie. Dzieciom z tyłu będzie wygodnie.


Potwierdzam. Ja mam 191 cm wzrostu i za kierownicą miałem około 1 cm miejsca nad głową gdzie fotel był obniżony na maksa. Natomiast z tyłu za siedzeniem kierowcy miejsca na nogi miałem jakieś 1-1,5 cm. za to na głowę miejsca praktycznie nie było. Nie ma mowy żeby oprzeć głowę o zagłówek.

Przy opcji bez dachu panoramicznego miałem więcej miejsca nad głową zarówno z przodu jak i z tyłu.

mskgs napisał/a:
Fabryczne 140KM szału nie robi, bo moment obrotowy to dalej 180Nm (przy 170 w wersji 100/125), tyle że skrzynia jest inna (krótsze przełożenia), przez co będzie się lepiej zbierać. Jazda autostradowa będzie lepsza w wersji 100/125 - będą niższe obroty. W praktyce taki program na 140KM wyjdzie lepiej niż fabryczne, bo tam będzie 220-230Nm maksymalnego momentu, co da lepszego kopa przy niższych obrotach. Trochę szkoda, że Ford "pożydził" momentu, bo np. 1.0 TSI 115KM od VW ma już 200Nm co daje lepszy wykres mocy. Tutaj wersje 100/125 praktycznie mało się różnią (dopiero od 4k rpm), a 140 nadrabia skrzynią, co jest lekkim oszustwem. :-)


mskgs masz rację. Tzn. skrzynia biegów w 100KM i 125KM jest taka sama. Dopiero w 140KM jest inna tak jak napisałeś z krótszymi przełożeniami. Szkoda byłoby mi 6400 PLN na 140KM dla innej skrzyni i raptem 10Nm więcej. Za 1500 PLN mam 140KM i 230-240Nm u TuneForce w Poznaniu. Z tego, co mi napisał Fiesty 1.0 100KM, które chipowali jeżdżą do dziś i mają przejechane po 200, 250 tys. km. Zresztą dziś do mnie do firmy przyjechał przedstawiciel, który ma MK7 1.0 100KM, która została zachipowana po gwarancji na 145KM i 240Nm. Fiesta ta ma przejechane 180 tys. km i ma się dobrze także Fiesty po chipie dają radę o ile chip jest robiony przez kogoś, kto się na tym bardzo dobrze zna.

Mars - 4 Lis 2017, 09:57

Jest w ogóle ktoś, kto zdecydowałby się na Vignale? Mam propozycję dealera na ST-Line za 65kzł i Vignale za 70kzł. Ciężki orzech...
Wojtek Wawa - 5 Lis 2017, 12:19

Chyba ja bym się zdecydował :) Zamiast bo play.
A to dlatego, że zawieszenie dla mnie mogłoby być miększe. Za bardzo dla mnie trzęsie na trasie. W mieście na dziurach jest ok. To też st-line musi być już bardzo twarda na 17 cali. Ale ktoś tu stwierdził, że titanium jest za miękkie. Niestety musisz poczekać na demo i się przejechać. Każdy ma inną czułość pleców.
Na zdjęciach zobaczyłem, iż vigniale ma dużo tego skaju.To kolejny plus. Bo połacie plastiku są ogromne.
Dziś zamówiłbym dokładnie to samo (btw ostatnia noc była w trasie i automatyczne długie światła są rewelacyjne, polecam tak samo jak automatyczne parkowanie). Jedynie 100 KM to za mało do ekspresowego wyprzedzania na trasie. Brakuje tej pary przy 4500 i wyżej. Na dole jest bardzo przyzwoicie.Na autostradzie też. Gorzej na krajówkach.
W st line nie ma czujników parkowania z przodu ani parkowania. Nie wiem jak z automatycznym hamowaniem i długimi światłami. Obawiam się że też lipa.

Maciej87 - 5 Lis 2017, 13:13

Wojtek Wawa napisał/a:
W st line nie ma czujników parkowania z przodu ani parkowania. Nie wiem jak z automatycznym hamowaniem i długimi światłami. Obawiam się że też lipa.


W np. Titanium również nie ma czujników parkowania w standardzie. Jak chce się mieć z tyłu to trzeba dopłacić 450 zł. lub wybrać pakiet Driver Assistance 2 a jak chce się mieć czujniki z przodu i z tyłu to trzeba zaopatrzyć się w pakiet Driver Assistance 1.

W przypadku ST-Line można dokupić tylko i wyłącznie czujniki z tyłu. Automatyczne hamowanie, parkowanie i długie światła też są dostępne, jako opcja.

Cennik Fiesta Trend, Sync, ST-Line, Titanium oraz Vigniale

Mars - 5 Lis 2017, 19:11

Chyba ja bym się zdecydował :) Zamiast bo play.

Mnie BO Play nie interere.

A to dlatego, że zawieszenie dla mnie mogłoby być miększe. Za bardzo dla mnie trzęsie na trasie. W mieście na dziurach jest ok. To też st-line musi być już bardzo twarda na 17 cali. Ale ktoś tu stwierdził, że titanium jest za miękkie.

Właśnie tego się obawiam. Nie chcę narzekać przy każdej nierówności.


Niestety musisz poczekać na demo i się przejechać. Każdy ma inną czułość pleców.

Problem w tym, że nie mogę czekać, bo w swoje urodziny, czyli 8.11 jadę złożyć zamówienie.

Wojtek Wawa - 6 Lis 2017, 12:48

Maciej87 - o to mi chodziło, że w ST-Line NIE MOŻESZ mieć parkowania nawet za dopłatą. Ani czujników z przodu. Nie wiem jak z resztą.

Mars - sto lat!
Sam bardzo lubię szybką jazdę w zakrętach i w ogóle Fiesta Titatnium z opcją 16 cali nie jest dla mnie za miękka. Już wjeździłem się w ten samochód i d... lata jak trzeba i to z włączonym ESP. Nie wiem o co chodziło Pertynowi, że Fiesta Titatnium buja i wylatuje z zakrętów. Chyba, że jednak nie miał racji i Vigniale jest miększa od Titanium. Bez jazdy porównawczej nie ma szans tego stwierdzić. Szkoda, że nie masz czasu poczekać.

Szczerze bardzo chciałem zamówić Fiestę ST-line, niby dla żony, ale bym sam miał ścigacza na zakręty (plus bardzo podobały mi się felgi 17 st-line). I cieszę się, że tego nie zrobiłem. Odpuściłem też felgi 17, bo przeczytałem indeksy głośności Michelin Sport 4 vs Primarcy HP, które są na 16 cali. I były bodajże 2 dB mniej na 16 cali + na youtubie angielskim dziennikarze podnieśli tę kwestię (żeby unikać 17 cali bo robi się za głośno).

Ostatnio po Teneryfie jeździłem kilkuletnim i20 (to ta sama wielkość co fiesta). On pływał po dziurach co najmniej jak mój stary hydro-citroen. Za to nie był stabilny już przy 100 kmh na dziurawych tamtejszych autostradach - miał chyba wybite tylne zawieszenie, potrafił przeskoczyć o pół metra w lewo po przejechaniu łączenia płyt). Fiesta Titanium jest megastastabilna, nawet przy 200 kmh (z górki:-). Za to nawet po w miarę nowych drogach, jak kilkuletnie ekspresówki, daje znać że droga nie jest idealnie równa.

Coś tam czasem w Titanium rezonuje i zgaduję, że Vigniale nie będzie mieć tego problemu - bo nawet drzwi ma obite skajem.

Moja rada jest niezmienna - jeśli chcesz mieć długo gwarancję, a czasem wyprzedzasz na trasie, 125 KM warte jest jednak dopłaty. 3000 zł to niby rozbój, ale za każdym wyprzedzaniem dziwiłem się, jak długo to trwa (ten brak wzrostu mocy powyżej 4500 dziwi). Na autostradzie nie ma takich problemów - w gęstym ruchu wszyscy jadą maks 110, a jak jest pusto to 100 KM wystarczy aż do 183 kmh :-)

Można zrobić nawet 150 KM za ułamek tej kwoty, ale w takim jeżdżacym smartfonie zaraz po premierze wg mnie gwarancja jest megaistotna.

Inna sprawa, że ja jeździłem dotąd samochodami dość mocnymi i jestem skrzywiony.

mskgs - 6 Lis 2017, 14:11

Serio jest taka różnica między 17 a 16 ? Zamówiłem 17, ale zastanawiam się jeszcze nad wycofaniem i zamówieniem zamiast tego jakiegoś gadżetu np. :D Druga sprawa, to rozmiar tych 17 jest trochę niestandardowy, przez co jest już spora różnica w zakupie opon między 16, a 17... Serce mówi 17, rozum - 16 :(
Wojtek Wawa - 6 Lis 2017, 16:52

Coś za coś. Oglądnij testy łosia itp na tym kanale. Fiesta na 17 cali to klasa Porsche.
https://youtu.be/ynkQCkBvXQs
Mi zależało na komforcie, bo kupiłem Fiestę jako samochód dla żony, który jednocześnie zastąpi duży wóz klasy E na trasy/wakacje dla rodziny 2+1.
BTW plan był taki, by móc samemu kupić mx5. I tu ciekawostka - Fiesta robi ten test o 3 kmh szybciej od sportowego roadstera (znajdziesz na kanale:-)

Test po angielsku, gdzie odradzają ze względu na hałas 17 cali niestety musisz poszukać sam, albo uwierzyć mi na słowo. Ja po tej wypowiedzi zmieniłem zamówienie. Oglądałem to w lipcu, stąd ciężko mi znaleźć w morzu testów w historii (oglądnąłem wtedy wszystko w 3 językach).

Wojtek Wawa - 6 Lis 2017, 18:40

A co do opon, to około 100 zł drożej taka sama opona kosztuje 17 vs. 16. Nie zapominaj, że 16tki też mają nietypowy rozmiar (195 zamiast 205).
Mars - 7 Lis 2017, 05:37

U mnie nie ma tematu. I ST-Line i Vignale mają koła17".
Zdaje się, że wersja auta została wybrana- małżonka i córka jednym głosem mówią Vignale. Za to syn krzyczy ST-Line! Ach te kobiety... Jutro składam zamówienie...

Mars - 7 Lis 2017, 10:45

Cytat:

Moja rada jest niezmienna - jeśli chcesz mieć długo gwarancję, a czasem wyprzedzasz na trasie, 125 KM warte jest jednak dopłaty. 3000 zł to niby rozbój,


Już któryś raz podajesz taką kwotę, a przecież dopłata wynosi 4000zł. Miałeś lepszą propozycję? Negocjowałem z dwoma dealerami i nie chcieli obniżyć ceny wiekszej mocy. 4kzł za 125KM i dodatkowo 2,4kzł za 140KM.
W obecnej fiescie mam ecoboosta 100KM i mi wystarczy. Nowym pojeżdżę rok i najwyżej podjadę wgrać program v-tech za 1,5 kzł.

poczciwydarek84 - 7 Lis 2017, 11:28

Maciej87 napisał/a:
Nie wiem czy do jazd testowych, ale ST-Line można obejrzeć w:

1. Kielcach
2. Gliwicach
3. Warszawie

4. Vigniale - ponownie Kielce

Wojtek Wawa napisał/a:
W ogóle to mi mówili w lipcu, że st-line będzie w produkcji od stycznia, razem z Vigniale. A tu czytam, że po Warszawie st-line demo jeżdżą 8-0


Wojtek żonie i mi sprzedawca powiedział jak zamawialiśmy ST-Line, że dostaniemy ją na przełomie grudnia i stycznia, ale mamy spodziewać się w połowie stycznia najpóźniej na koniec stycznia. Czyli znając życie dostaniemy w marcu :hahaha:


Dzięki za linki, przydadzą się :)

Wojtek Wawa - 7 Lis 2017, 16:59

Mars napisał/a:
Cytat:

Moja rada jest niezmienna - jeśli chcesz mieć długo gwarancję, a czasem wyprzedzasz na trasie, 125 KM warte jest jednak dopłaty. 3000 zł to niby rozbój,


Już któryś raz podajesz taką kwotę, a przecież dopłata wynosi 4000zł. Miałeś lepszą propozycję? Negocjowałem z dwoma dealerami i nie chcieli obniżyć ceny wiekszej mocy. 4kzł za 125KM i dodatkowo 2,4kzł za 140KM.
W obecnej fiescie mam ecoboosta 100KM i mi wystarczy. Nowym pojeżdżę rok i najwyżej podjadę wgrać program v-tech za 1,5 kzł.


Racja, 4k to rozbój. Pierwsze 2 k km i Fiesta lata jak marzenie, zero awarii. Zero zużycia oleju :-) Może nie ma co szaleć z tą gwarancją.

4k zł to naprawdę dużo. Zwłaszcza, że bębny wydają się lepszym rozwiązaniem na nasz klimat (prawdopodobieństwo awarii ręcznego znikome).

Maciej87 - 7 Lis 2017, 23:18

poczciwydarek84 napisał/a:
Maciej87 napisał/a:
Nie wiem czy do jazd testowych, ale ST-Line można obejrzeć w:

1. Kielcach
2. Gliwicach
3. Warszawie

4. Vigniale - ponownie Kielce


Dzięki za linki, przydadzą się :)


Aktualizacja ;)

Siedlce - wersja 3d

Mars - 9 Lis 2017, 08:22

Jednak zdecydowałem się na wersję Vignale.
Mam od nowości fiestę z 2013r. z przebiegiem 34 kkm i MK8 to dla mnie ewolucja, a nie rewolucja. Wziąłem kilka gadżetów i jakiś czas będzie cieszyć :ok:

Wojtek Wawa - 9 Lis 2017, 09:34

Gratulacje! Kiedy odbiór?
Dla mnie mk8 to rewolucja względem mk7, gdy usiądzie się w środku :-) Zwłaszcza Vignale.

Maciej87 - 9 Lis 2017, 13:44

Ja za to dostałem dziś e-mail od sprzedawcy o następującej treści:

Sprzedawca z salonu Forda napisał/a:
Dzień dobry Panie Macieju. Ford ogłosił, iż w związku z dużą ilością zamówień może się wydłużyć nieco etap produkcji. Alokacja, w której Państwo zamówili będzie realizowana luty-marzec, a te co teraz zamawiamy to marzec-kwiecień.


Także tak jak napisałem wcześniej i dobrze przeczuwałem, że żony Fiesta ST-Line przyjedzie w marcu.

Mars - 9 Lis 2017, 22:30

W umowie jest zapis, że odbiór auta do końca marca 2018. Cena ustalona w umowie jest ceną ostateczną, nawet gdyby były podwyżki.
Maciej87 - 10 Lis 2017, 07:29

Wiem, że w umowie jest zapis o tym, że auto przyjedzie najpóźniej do końca 1 kwartału 2018. Nawet się nie nastawialiśmy z żoną, że przyjedzie wcześniej pomimo zapewnień sprzedawcy, że auto powinno przyjechać do salonu na przełomie grudnia/stycznia ewentualnie najpóźniej pod koniec stycznia. Nawet w umowie mamy zapis mówiący, że przewidywana data dostarczenia auta do salonu to koniec stycznia ;)
Mars - 10 Lis 2017, 09:16

Nieźle się ludziska rzucili na te fiesty :cojest: .
Maciej87 - 10 Lis 2017, 10:34

Jak na ciepłe bułki :greenpeace:
Lilith - 15 Lis 2017, 08:54

Dzień dobry :)
Pozwolę sobie wtrącić co nieco do dyskusji, jako świeży użytkownik Vignale ;)
Mam ją od miesiąca i w tej chwili przejechane nieco ponad 1,5k; wcześniej jeździłam od nowości mk7 Titanium z 2013 roku, też EB 1.0 100KM i mając to porównanie oraz odnosząc się do:

Mars napisał/a:
Jednak zdecydowałem się na wersję Vignale.
Mam od nowości fiestę z 2013r. z przebiegiem 34 kkm i MK8 to dla mnie ewolucja, a nie rewolucja. Wziąłem kilka gadżetów i jakiś czas będzie cieszyć :ok:


w mojej ocenie Ford dokonał tutaj sporego przełomu - jakość materiałów, wyciszenie wnętrza, zawieszenie - kompletnie nie spodziewałam się czegoś takiego. Niezmiennie mam wrażenie, jakbym jeździła kompletnie innym autem, które moją poprzednią Fiestę znacznie przerasta. A to tylko 4 lata różnicy.
Z drobnych minusików - tak na szybko - nowa Fiesta ma wyraźnie mniejsze lusterka od poprzedniczki, co przemawia za dokupieniem systemu monitorowania martwego pola - faktycznie jest bardzo pomocny.
No i spalanie - to jedyny przykry dla mnie temat :D trochę na moje własne życzenie, bo tym razem zdecydowałam się na automatyczną skrzynię biegów. Do jazdy miejskiej, wykorzystania tempomatu adaptacyjnego - bajka. Ale spalanie vs manual - lekko 0,5-1/100km więcej (i mam nadzieję, że na tym się skończy).

Reasumując: będzie Pan zadowolony :) U mnie jeszcze trwa etap euforii i radości z zakupu - naprawdę z dużą przyjemnością do niej wsiadam (dlatego może w tej chwili moje zachwyty są zbyt subiektywne :D ).
Gratuluję dobrego wyboru :)

Mars - 15 Lis 2017, 12:12

Cześć!

Lusterka ogarniałem na jeździe testowej i dla mnie OK. Skrzynię wziąłem manualną, więc też OK. Nie chciałaś do automatu 140 KM?
Spalaniem w ogóle się nie interesuję, bo to auto dla frajdy, tak jak mój motocykl.
Za Vignale z automatem, to pewnie niezłą cenę podali? Napiszesz swoją konfigurację?

Pozdrawiam!

Lilith - 15 Lis 2017, 12:46

Pewnie, że chciałam 140KM do automatu, ale nie mają :D Automat wyłącznie w wersji 100KM :/ Więc wybór był pomiędzy 140KM a automatem - zwyciężyła wygoda - u mnie 90% jazdy to miasto.
Do wersji Vignale dołożyłam:
- Active Park Assist (z kamerą cofania i czujnikami przód/tył/bok)
- tempomat adaptacyjny
- Pre-Collision Assist
- Driver Alert
- system monitorowania martwego pola w lusterkach
- SYNC 3 z B&O Play
- przyciemniane tylne szyby
- dach panoramiczny otwierany elektrycznie
- podgrzewaną kierownicę, fotele, dysze spryskiwaczy, szyby przód/tył
- lakier Milano Grigio
Miał też być door edge protector, ale umknęło mi, że sprzedawca nie odhaczył na zamówieniu. Przy odbiorze okazało się, że to przegapiłam, a serwis za dodatkowy montaż policzył sobie 1550,- pln za każde drzwi - więc szybko podjęłam decyzję, że dam radę bez tego żyć ;)
Dodatkowo wyszarpałam gwarancję 7 lat/140k km. Całość zamknęłam w kwocie 85k.
Co do spalania - przekonałeś mnie ;) Dokładnie dla frajdy kupiłam to auto i dokładnie tak samo podchodzę do mojego motocykla :D
Pozdrawiam!
Chociaż właściwie to teraz już mogę: LwG! ;)

Mars - 15 Lis 2017, 15:52

Hehe, jaki świat mały i motocykliści są wszędzie :ok: .
To "wyszarpanie" gwarancji na 7 lat, to gratisowo, czy z bonifikatą?
Nie brałaś koła zapasowego? Ja wziąłem, bo przy zestawie naprawczym nie ma klucza do kół, ani nawet podnośnika.
Szyberdachu nie brałem, bo dość obniża sufit nad głowami pasażerów z tyłu, ale "zazdraszczam".
Ochronę drzwi też sobie podarowałem, bo to my je otwieramy i komuś możemy uszkodzić ( mi się jeszcze nie zdarzyło ), za to nasze drzwi nie są tak chronione.
Skrzynia automatyczna nieźle podbiła cenę... Łączny rabat też musiał być spory.
LWG! :ok:

Lilith - 15 Lis 2017, 18:00

Gwarancja była warunkiem zakupu już po ustaleniu ostatecznej ceny, zatem w gratisie. Z kołem zapasowym podobna historia, jak z automatem 140KM - nie da się :D I to z dwóch powodów się nie da - bo otwierany dach i bo w miejscu koła jest subwoofer (ach to B&O Play).
Co do wysokości dachu - mam ten komfort, że głównie jeżdżę sama, czasem, ale bardzo rzadko, zdarzy mi się kogoś wieźć na miejscu pasażera z przodu a z tyłu wożę czasem kota ;) To drugie auto w tzw. gospodarstwie domowym, więc jest w zasadzie tylko dla mnie, to i wybrzydzać mogłam.
Rabat był w miarę ok, bo katalogowo wychodziliśmy od 97k. Niestety, przy aucie pod konkretne zamówienie, negocjowanie zniżek nie jest łatwe - podobny rabat (kwotowo) dostałam cztery lata temu kupując Titanium - auto tańsze o prawie 40%.
Niemniej jednak, mimo tych małych niedogodności, fura jest fantastyczna i tego będę się trzymać :)
Ciekawa jestem Twoich wrażeń, jak już odbierzesz swoją i zaczniesz śmigać :)

Mars - 15 Lis 2017, 20:03

...U mnie katalogowo wychodzi 83.820,00zł i udało się wynegocjować 11.420,00zł rabatu, czyli do zapłaty 72.400,00zł. Do tego jest to kwota z obecnego cennika z 2017r. na produkcję w 2018r. ( już zapowiadają podwyżkę o ok. 2% ), ale to dodatkowy bonus z okazji urodzin :ok: ...
Lilith - 15 Lis 2017, 23:48

Wzięłam częściową skórę z pełną świadomością - przyklejanie się latem przy 40 stopniach C w słońcu do tapicerki nie jest niczym przyjemnym.
Jeśli miałabym wybierać miedzy 100KM a 125KM, to przy tym aucie kierowałabym się względami estetycznymi - tarcze nawet przy standardowych felgach wyglądają dużo lepiej. Też wziąłeś 17”? Napisałbyś pełną konfigurację? ;)

Mars - 16 Lis 2017, 07:24

Dowiedziałem się, że skóra nie jest wentylowana, więc nie wziąłem pełnej- też mam częściowo skórzaną tapicerkę.
Moja konfiguracja:
Vignale, 5 d, EcoBoost 100KM, manual, lakier Ruby Red, koła 17", koło zapasowe.
Wszystkie pakiety oprócz kontroli martwego pola, nawigacji i B&O Play. Bez szyberdachu.
Produkcja w 2018r.
Cena koncowa 72,4kzł ( rabat 11.420zł ).

Wojtek Wawa - 16 Lis 2017, 08:19

Ja odniosę się do hamulców - te przy 100 KM są naprawdę rewelacyjne. Jak wyczytałem w materiałach prasowych, dorównują Porsche 911 sprzed 10 lat.
Różnica do wersji z tarczami to zapewne wyłącznie chłodzenie, a nie siła hamowania.
Gratuluję Wam wypasów - te systemy naprawdę dają radę w Fieście i cieszę się, że nie jestem jedynym dziwakiem, który dodał bajerów za ponad 15 k zł :-)
BTW kilku kolegów się podśmiechiwało z fiesty żony - "co? fiesta za tyle kasy? oszalałeś". Jak jeden z drugim zobaczyli co potrafi to opadły im szczęki i zaczęli myśleć nad zakupem.

Mars - 16 Lis 2017, 10:41

Punkt pierwszy- super, że takie "bajery", jak np. parkowanie prostopadłe i równolegle, tempomat adaptacyjny, czy unikanie kolizji są dostępne w tym segmencie, czyli aut miejskich :ok:
Punkt drugi- fakt, ceny fiest z tymi opcjami, to :rotfl: .
Wojtek Wawa- gratulacje wzajemne, bo To dzięki Twoim testom zdecydowałem się na te opcje.
Zostaje100KM- a po roku podniesie się moc :ok:

Lilith - 16 Lis 2017, 11:17

Ta częściowo skórzana tapicerka jest naprawdę bardzo ładna - w mojej ocenie niczego nie umniejsza.
Ja toczyłam wewnętrzną walkę ze sobą pomiędzy Milano Grigio a Ruby Red - dwa dni to trwało, zanim wybrałam :D
Właśnie dostępność tych wszystkich wypasionych systemów zaważyła na mojej decyzji o zmianie auta. Zdecydowanie nie chcę jeździć niczym większym (a wiem, co mówię, bo wiele lat przejeździłam Mondeo), ale brakowało mi zaawansowanych rozwiązań dostępnych w klasie średniej. Nowa Fiesta jest dla mnie dokładnie takim autem, jakiego oczekiwałam.
A cena... Cóż :) Wszyscy znajomi pukali się w czoło, bo przecież przy tym budżecie mogłam kupić Mondeo, Kugę, Golfa - wszystko to brzmi lepiej niż "Fiesta". Teraz - dokładnie jak u Wojtka - szczęki poopadały.
Czytając Was od razu mi lżej, że nie ja jedna jestem takim szaleńcem, który wybiera horrendalnie drogie miejskie auto zamiast dostojnego Mondeo :D

Wojtek Wawa - 16 Lis 2017, 11:52

Jak pewnie wiecie, już mk7 wyprzedziła Golfa w Zachodniej Europie w statystykach sprzedaży. Wg mnie mk8 zostanie na długo królem, choć może być ciężko, pojawiły się też inne nowe maluchy w segmencie B.

Wg mnie do takiego samochodu trzeba dojrzeć - jak Lilith, czy ja. Chodzi mi ogólnie o segment B, bo np w Fieście brakuje mi komfortu zawieszenia takiego jak w i20, który płynął jak hydro-c5. Ale zdecydowanie bardziej cieszy mnie cisza i bajery. Reszta jest wspólna dla segmentu B - doskonała cena w porównaniu z tak wyposażonymi choćby kompaktami, zwrotność, łatwość parkowania. W Fieście dochodzi dodatkowo super prowadzenie i hamulce.

Mars - 16 Lis 2017, 13:09

Lilith, częściowo skórzana tapicerka jest tylko na przednich fotelach?
Lilith - 16 Lis 2017, 13:40

Cała tapicerka jest częściowo skórzana - przód i tył plus wszystkie zagłówki obszyte skórą.
Mars - 16 Lis 2017, 13:55

Serio? No rewelacyjna wiadomość! Byłem pewien na 99%, że tylko z przodu. Zmylił mnie zapis w ofercie: "przednie fotele z tapicerką częściowo skórzaną, styl sportowy". A tu pewnie chodzi o ten styl sportowy na przednich fotelach, a nie, że skóra tylko z przodu.
Dzięki :ok:

I jeszcze dopytam. Miałaś osobistego doradcę dla Vignale? Wg. mnie to ściema. Rozmawiałem z 2 dealerami i merytoryczna znajomość auta na niskim poziomie. Znów.

Lilith - 16 Lis 2017, 13:59

Haha, tak jak pisałam - będzie pan zadowolony :)
Mars - 16 Lis 2017, 14:01

No oby! :jupi:
Zerknij na edycję mojego postu.

Lilith - 16 Lis 2017, 14:11

Oj, z tą całą obsługą Vignale to sama czuję, że będzie jazda :D
Póki co dzwoniłam na Vignale One Call i dowiedziałam się, że przy zakupie Fiesty w wersji Vignale obowiązują wszystkie dodatki, co przy zakupie każdego innego Vignale. W sprawie osobistego doradcy powinnam się zgłosić do swojego dealera - ponoć on ma to ogarnąć. Potem przez tego doradcę mogę sobie ogarniać terminy przeglądów i bezpłatne mycie. W zakres bezpłatnego mycia wchodzi mycie auta z zewnątrz, starcie kurzu z deski rozdzielczej oraz opróżnienie popielniczki (jeśli się ją ma i używa). Kosmetyka skór jest dodatkowo płatna. Problem w tym, że niewiele serwisów świadczy usługę bezpłatnego mycia - w Warszawie teoretycznie mam dwa, ale więcej wydam na paliwo i czasu poświęcę, żeby tam dojechać, niż przy podjechaniu na myjnię i samodzielnym umyciu. Niemniej jednak jest pokusa, żeby chociaż raz skorzystać :D
Zamierzam niebawem zgłosić się do swojego dealera, żeby mi ogarnął tego "osobistego doradcę" i wtedy podzielę się wrażeniami :)

mskgs - 16 Lis 2017, 14:19

Szkoda że Ford zapomniał o lepszych reflektorach (Ksenon / Full LED) i o podłokietniku.. W poprzedniej Fieście był totalnie bezużyteczny, w tej jest już trochę lepiej, ale powinien być przesuwny. :D Te dwie rzeczy i samochód byłby ideałem.
Mars - 16 Lis 2017, 14:20

Super! Chętnie poczytam :ok:
Pozdro!

Mars - 16 Lis 2017, 14:23

No tak, lepsze światła powinny być chociaż w opcji dla najwyższych wersji. Ale nie ma. Może za 5 lat w nowym aucie się doczekam...
Lilith - 16 Lis 2017, 14:32

Ponadto do ideału brakuje jeszcze:
- elektrycznie sterowanego fotela kierowcy,
- teleskopów zamiast maski na patyku,
- schowka na okulary,
- wentylowanych foteli,
- ogrzewania postojowego,
- klapy bagażnika otwieranej z pilota.

:D

Pozostaje mieć nadzieję, że segment "B premium" będzie dalej rozwijał się w dobrym kierunku ;)

Mars - 16 Lis 2017, 17:18

W pracy śmialiśmy się, że brakuje podgrzewanej... dźwigni zmiany biegów :yes: Trzeba pisać do Forda :rotfl: .
Może przy MK10 to ogarną :ok: .

Jacoo - 16 Lis 2017, 20:29

Gratuluję vignale:) jakieś fotki siedzeń i deski? Czy drążek zmiany biegów jest dedykowany pod tą wersję? Jak lakier na żywo?
Wojtek Wawa - 17 Lis 2017, 06:56

@Lilith
akurat schowek na okulary w mk8 jest genialny! Naciśnij ten plastik na suficie za lampkami :-)

Maska na patyku to dla mnie porażka. Ale... chyba tylko włoskie i francuskie samochody mają sprężyny gazowe w niższych klasach. Nowa Mx5 też ma kija. Ostatni accord też miał. Wcześniej myślałem "w sumie po co te teleskopy, rzadko się maskę podnosi". Ale po miesiącu widzę, że nie do końca - każde dolewanie płynu i sprawdzanie poziomu oleju (FIESTA NIE MA SPRAWDZANIA POZIOMU OLEJU Z WNĘTRZA) to mordęga.

To co napisałem caps lockiem to dla mnie największy brak. Niestety nowa mx5, a jakże, też nie ma czegoś, co miały samochody w XX wieku - sensora sprawdzającego _poziom_ oleju.

I jak oleju zabraknie, gwarancja zostaje cofinięta. Przeżył to człowiek z Warszawy w tym roku w Fordzie Mondeo. Ford się na niego wypiął, a samochód był mocno doposażony.

Wojtek Wawa - 17 Lis 2017, 06:57

@Jacoo

Maciej87 wrzucił link na otomoto, Vigniale wersja z pełną skórą, chyba że pytasz jak wygląda półskóra

https://www.otomoto.pl/of...o-ID6zdF7U.html

Jacoo - 17 Lis 2017, 09:03

Wojtek Wawa czyli nie można się kierować tym co pokazuje komputer - % stan oleju?
Słyszałem o tym problemie z mondeo, kiepska sprawa.

Lilith - 17 Lis 2017, 09:28

Postaram się porobić fotki środka w weekend i tu wrzucić. Pod ręką mam tylko takie:
https://images84.fotosik.pl/907/018ca0d5d378b03dmed.jpg

Lakier na żywo jest obłędny - coś między srebrnym, złotym, szarym a beżowym i jeszcze opalizujące. Jest zależny od oświetlenia - w pochmurne dni jest bardziej szaro-złoty, w słoneczne wpada w delikatny róż.

mskgs - 17 Lis 2017, 10:49

Wojtek Wawa napisał/a:

Maska na patyku to dla mnie porażka. Ale... chyba tylko włoskie i francuskie samochody mają sprężyny gazowe w niższych klasach.


??
Francuskie ? :) np. Citroen C5 III też ma patyk. W życiu nie widziałem samochodu miejskiego z teleskopami z przodu. Odnoszę wrażenie, że wydaje Ci się, że kupiłeś Bentleya, a to po prostu zwykła Fiesta, tylko doposażona. :D

Wojtek Wawa - 17 Lis 2017, 14:04

C5 2007, którego sprzedałem miesiąc temu w Krakowie ma sprężyny gazowe. Fiesta zastąpiła żonie Stilo 3D i tam też były spręzyny gazowe. Wiem że to kompakt, ale podobnej wielkości, a rocznik 2002. Poziom oleju mierzyły samochody już w latach 90', prawie każdy z którym miałem do czynienia (choćby Alfa 155 1996 - tam świeciła lampka, jak spadał na bagnecie poniżej minimum, o ile mnie pamięc nie myli Polonez nawet miał kontrolkę). Fiesta, to pierwszy wóz od 20 lat, w którym muszę mierzyć olej bagnetem.

Tego tekstu z Bentleyem nie rozumiem, ale cieszę się, że śmieszy Cię Twój własny żart.

Mars - 17 Lis 2017, 14:57

Lilith, a jak sprawdza się Ford Key Free?
Lilith - 17 Lis 2017, 15:25

Znakomicie. Zniknął odwieczny problem przekopywania torebki w celu znalezienia kluczyka :D

Jeden mały mankament, jaki do tej pory zauważyłam - przy deszczowej pogodzie i mokrym aucie nie zawsze ryglowanie zamków poprzez dotknięcie klamki ręką działa od razu.

Lilith - 17 Lis 2017, 17:38

Wojtek Wawa napisał/a:
@Lilith
akurat schowek na okulary w mk8 jest genialny! Naciśnij ten plastik na suficie za lampkami :-)


U mnie ten plastik na suficie ma tylko guziczek, co jak się go naciśnie, to się dach otwiera...
Aaaaaaaa, w mojej Fieście za miliony monet nie ma schowka na okulary, bo mi się zachciało szklanego dachu :D :D :D
To jest kolejny przykład „nie da się” - albo dach albo schowek ;)
W salonie Wam tego nie powiedzą :D
Dlatego podzielę się tą wiedzą, żeby kolejni chętni na Fiestę wiedzieli, że otwierany dach wyklucza nie tylko kolo zapasowe, ale i schowek na okulary :D

Lilith - 18 Lis 2017, 15:23

Dzień dobry!
Fura umyta, foty zrobione, będzie padać - przepraszam :)
Tapicerkę starałam się obfocić z każdej strony - trochę tej skóry w sumie tam dali, najbardziej pożałowali na drzwiach, ale wrzucili ją zarówno na przednie, jak i tylne drzwi.

https://images82.fotosik.pl/908/1a68e6c8d40a496c.jpg

https://images84.fotosik.pl/907/6c98a86b3c500d9a.jpg

https://images81.fotosik.pl/907/4d0033289f81a4f4.jpg

https://images84.fotosik.pl/907/a2028c9183d65538.jpg

https://images83.fotosik.pl/906/d0749bee15894c99.jpg

https://images81.fotosik.pl/907/92b81c2f24c56e6d.jpg

Nie wiem, czy drążek zmiany biegów jest dedykowany pod tą wersję - musiałabym dorwać automat w innej wersji dla porównania. Na pewno dźwignia jest obszyta inną skórą (kolor, faktura, miękkość) niż pozostałe elementy (tapicerka, deska, podłokietnik, drzwi). Z czego wnioskuję, że pewnie ten element jest standardowy, nie dedykowany, ale głowy sobie uciąć nie dam.

Jeśli chodzi o obsługę Vignale - kontaktowałam się ze sprzedawcą - zobowiązał się wrócić do mnie z odpowiedziami na wszystkie pytania, a w szczególności dotyczącymi osobistego doradcy i bezpłatnego mycia.
Generalnie nikt nic nie wie, bo z sześciu klientów tegoż dealera, którzy wzięli auta w wersji Vignale (głównie Mondki) ja jestem pierwszym, który w ogóle zapytał o profity wynikające z posiadania tej wersji ;)

Lilith - 18 Lis 2017, 16:20

Pokusiłam się jeszcze o takie małe porównanie - mk7 '13 Titanium vs mk8 '17 Vignale:




Mars - 18 Lis 2017, 21:13

A widzisz. Kupujemy auta miejskie za 70-85 kzł, szmery-bajery: automatyczne parkowanie, unikanie kolizji itd., czyli kamera z tyłu, full czujników, a skąpią na wideorejestratorze z przodu...
Lilith - 18 Lis 2017, 21:28

Kamerka z przodu jest i to nawet bardzo dobra (ta od pre collision assist i utrzymywania pojazdu na pasie ruchu), ale nie ma funkcji nagrywania ;) Stąd też u mnie nieśmiertelny wideorejestrator :D
Mars - 19 Lis 2017, 05:07

Tyle tego jest, a zabrakło funkcji nagrywania. To powinien być standard w dzisiejszych autach. Jest ochrona drzwi za 650 zł, ale w razie kolizji/wypadku z cwaniakiem musimy mieć świadków, bo nagrania nie ma.
Wojtek Wawa - 20 Lis 2017, 11:11

To akurat wynika z prawa. W Niemczech, gdzie powstają Fiesty, jest absolutny zakaz wideorejestratorów. Chyba, że coś się zmieniło.
Chcesz mieć wbudowaną kamerkę, trzeba brać citroena c3.

Mars - 20 Lis 2017, 16:28

Prawo obowiązuje w danym kraju. Taka kamera mogła by być oferowana jako opcja, skoro model oferowany jest w innych krajach.
Maciej87 - 20 Lis 2017, 21:56

Ciekawe czy Fiesty produkowane od stycznia 2018 będą wyposażone w odłączany 3 cylinder w celu oszczędzania paliwa ;)
Mars - 21 Lis 2017, 06:11

Hahaha, kiedyś jeździłem maluchami i zaraz się okaże, że historia zatoczyła krąg :rotfl: . Tyle, że teraz bezpiecznie i wygodnie :ok: .
Mars - 23 Lis 2017, 00:01

Update :ok:

Okazało się, że sprzedawca pomylił się podczas pisania umowy, a dokładnie przy podsumowaniu dodatkowego wyposażenia. Dopisał podgrzewaną przednią szybę za 350 zł i... pakiet z podgrzewaną przednią szybą, spryskiwaczami i fotelami za 600 zł. Tego pakietu nie miało być, bo szyba już jest za 350 zł, a fotele są razem z podgrzewaną kierownicą.
Dostałem poprawioną umowę, czyli wartość auta bez rabatu: 83.220,00 ( odjęto 600 zł za ten zbędny pakiet ); rabat się nie zmienił i wynosi: 11.420,00 zł, więc ostateczna cena wynosi 71.800,00 zł za Vignale z 2018 r.

Wojtek Wawa - 23 Lis 2017, 07:04

Te pakiety to niezły miszmasz. Cieszę się, że wziąłeś grzaną kierownicę - nie miałem pojęcia, że jest z grzanymi fotelami. Rozumiem, że podgrzewane spryskiwacze również?
Przy moim zamówieniu wyszło kilka takich rzeczy - widać miesiące mijają, a konfigurator dalej łapie błędy.

Lilith - 23 Lis 2017, 10:07

No właśnie też miałam zapytać o podgrzewane dysze spryskiwaczy - przy konfiguracji nie widziałam, żeby dało się je dokupić poza tym pakietem.
Mars, jak to jest rozwiązane u Ciebie?

Mars - 23 Lis 2017, 12:29

Podgrzewane dysze spryskiwaczy są tylko w pakiecie za 600zł ( w Vignale ). Nie chciałem ich. Uznałem, że dla mnie są zbędne.
Lilith - 23 Lis 2017, 13:00

Czyli podsumowując - koszt podgrzewanych dysz spryskiwaczy to 600,- pln, ładnie ubrany w pakiet, żeby się wydawało, że za te 600,- pln dostajemy coś więcej ;)
Wojtek Wawa - 23 Lis 2017, 15:51

W titanium to było tak - grzane stołki, szyba i spryskiwacze za około 700 zł. Sama kierownica 1000. Olałem więc kierownicę, a teraz podwójnie żałuję - raz, że kierownica grzana to super sprawa by była. Dwa, że w tym 1000 dali też grzane fotele.
Ciekawe jak działa podgrzewanie dysz spryskiwaczy - czy nie trzeba już lać zimowego płynu? Przecież i tak woda zamarznie na mrozie i te spryskiwacze niewiele pomogą :-/

Lilith - 23 Lis 2017, 17:23

Na pewno trzeba lać zimowy płyn - letni może zamarznąć już w zbiorniku.

Z tymi podgrzewanymi dyszami chodzi o to, że czasem przy dużych mrozach po naciśnięciu przycisku spryskiwania, słychać pracę pompki, ale płyn nie leci - właśnie dlatego, że zamarzł w dyszach. Zdarzyło mi się to kilka razy w życiu.

Czy i jak to podgrzewanie działa, okaże się jak przyjdzie duży mróz. Właściwie jeśli się okaże, to będzie znaczyło, że nie działa :D A wtedy na pewno o tym napiszę ;)

Mars - 25 Lis 2017, 17:18

Dzisiaj byłem z żonką i córką w salonie. Podoba im się nowy ford fiesta na żywo. Gdyby teraz żona kupowała dla siebie, to by wzięła lakier niebieski ( ja twierdzę, że on jest zielony ).
Lilith - 26 Lis 2017, 18:51

Mars, masz na myśli Blue Wave?
Moim zdaniem to zdecydowanie najładniejszy lakier w całej palecie kolorów dla nowych Fiest.

Niestety dla Vignale jest niedostępny :/

W ogóle uważam, że ta mocno ograniczona paleta kolorów dla Vignale jest słaba - jak ktoś chce ciekawszy lakier, to może wybierać wyłącznie pomiędzy moim Milanio Grigio a Twoim Ruby Red.

Mars - 26 Lis 2017, 19:29

Dokładnie. Nasza obecna fiesta jest srebrna, więc ten kolor odpadł. Nowy ford miał być czerwony, więc będzie Ruby Red.
W 2013r. do fiesty nie był dostępny lakier czerwony metalizowany.

Lilith - 28 Lis 2017, 20:22

Ja przy poprzedniej zmieniałam zamówienie - najpierw zamówiłam Trend w kolorze Race Red a po tygodniu wróciłam i zamieniłam ją na Titanium w kolorze Copper Pulse :D
W ogóle lubię wyraziste kolory i Vignale trochę mnie zawiodło dostępnością (a raczej nie-dostępnością) lakierów.
Dziwię się też, że popsuli tak udany lakier Copper Pulse i zamienili go w nowej Fieście na "majtkowy" Chrome Copper :/

Mars - 4 Gru 2017, 00:54

Lilith, czy klapkę wlewu paliwa można otworzyć zawsze ( tak, jak w MK 7), czy jak centralny jest zablokowany, to nie da się jej otworzyć?
Wojtek Wawa - 4 Gru 2017, 09:58

Można zawsze, jeśli nie tylko Lilith może odpowiadać :-)
Mars - 4 Gru 2017, 13:11

Ponoć w focusie ta klapka jest blokowana przy zamkniętym z. centralnym.
Dzięki Wojtek!

Lilith - 4 Gru 2017, 20:37

Potwierdzam - jest tak, jak pisze Wojtek.
W Focusie też można zawsze - mamy mk3’11 i klapkę otwiera się niezależnie od zablokowania centralnego. Chyba że w tych nowszych coś się zmieniło.

Maciej87 - 6 Gru 2017, 09:10

Pytanko do kolegów i koleżanek już śmigających Fiestą. Czy po podłączeniu Pendrive'a z muzyką do gniazda USB można słuchać muzyki? Czy działa tylko opcja z podłączeniem telefonu pod USB i odtworzeniem z niego muzyki?
Lilith - 6 Gru 2017, 10:52

Można słuchać muzyki bezpośrednio z pendrive'a - działa z obu gniazd USB. W poprzedniej generacji Fiest jest tak samo (tylko gniazdo USB było jedno).
Muzy z telefonu natomiast możesz słuchać albo podłączając telefon kablem po USB albo przez Bluetooth.

Maciej87 - 6 Gru 2017, 12:18

Dziękuję Lilith za szybką odpowiedź :) notw
Maciej87 - 22 Gru 2017, 11:01

Dziś dostałem info. od dealera, że Fiesta żony została wczoraj wyprodukowana i najpóźniej w drugiej połowie stycznia będzie do odbioru :greenpeace:

W sumie po przeczytaniu poniższego news'a nie dziwę się, że przyśpieszyli produkcję :)

http://motoryzacja.interi...sta,nId,2480957

Także już niedługo będzie w posiadaniu żony:


Maciej87 - 3 Sty 2018, 23:11

Mam pytanie do tych, którzy już śmigają nową Fiestą. Dostałem dziś e-mail od sprzedawcy, że Fiesta dojeżdża do PL i najpóźniej w piątek 12.01 będzie do odbioru w salonie. Sprzedawca zadał mi pytanie czy dokumenty potrzebne do rejestracji auta wysłać pocztą czy odbierzemy je w salonie. Tak sobie myślę zarejestruję i ubezpieczę auto, po czym pojadę je posprawdzać przed podpisaniem protokołu odbioru i okaże się, że jakiegoś elementu z wyposażenia brak i nie zdecyduję się na odbiór auta i zrezygnuję z umowy. Co wtedy? Auto będzie zarejestrowane i ubezpieczone a ostatecznie go nie kupimy.

Można przed rejestracją sprawdzić dokładnie auto a dopiero po sprawdzeniu wziąć dokumenty i jechać je zarejestrować i ubezpieczyć?

Jak to wyglądało u Was?

Mars - 4 Sty 2018, 05:07

Oczywiście, że lepiej najpierw sprawdzić, czy auto jest wyposażone w to co zamówiliśmy, a dopiero potem zarejestrować. Ile masz kilometrów do salonu, że mają wysłać pocztą?
Lilith - 4 Sty 2018, 07:00

Możesz sprawdzić auto przed rejestracją. Ja umówiłam się ze sprzedawcą, że obejrzę je jak tylko przyjedzie do dealera - i dokładnie tak się stało. Zdążyli je zdjąć z lawety, pierwszy raz oglądałam jeszcze oklejone i zakurzone po transporcie.
Zanim wyrobili dokumenty oraz zanim zarejestrowałam i ubezpieczyłam, to jeszcze kilka dni minęło.

Maciej87 - 4 Sty 2018, 13:54

Dzięki za info. Mars do dealera mam dokładnie 53,6 km także rzut beretem. Odpisałem sprzedawcy, że dokumenty potrzebne do rejestracji odbierzemy z żoną osobiście, ale zanim to zrobimy chcielibyśmy sprawdzić auto m.in. pod kątem wyposażenia czy zgadza się z tym zawartym w umowie. Ciekawe, co odpisze ;)
Maciej87 - 23 Sty 2018, 13:06

Mam jeszcze 1 pytanie dotyczące odtwarzania muzyki z Pendrive'a. Czy utwory mogą być w folderach czy wszystkie muszą być luzem wrzucone?
Lilith - 23 Sty 2018, 13:38

Mogą być w folderach.
Maciej87 - 5 Lut 2018, 08:58

Fiesta ST-Line odebrana 30.01 i pierwsze 600 km już zrobione. Piękne i niesamowicie jeżdżące autko. Praktycznie każdy zwraca na nią uwagę :)
Mars - 5 Lut 2018, 14:22

Gratuluję!
Wyprodukowana 21 grudnia, a odebrałeś dopiero 30 stycznia? Co tak późno?

Wojtek Wawa - 5 Lut 2018, 16:44

@Maciej87

Gratuluję, wrzuć jakieś zdjęcia :-) W zakrętach będziesz zawstydzać (a raczej Twoja żona:-) chyba wszystko co jest na rynku, łącznie z Porsche:-)

Maciej87 - 5 Lut 2018, 20:18

Mars Fiesta została wyprodukowana 21.12 a 03.01 była już w PL. Dealer czekał ponoć za dokumentami. 23.01 sprzedawca zadzwonił do mnie, że auto dotarło do salonu 19.01, ale chcieli najpierw zrobić przegląd 0 zanim przekaże mi info, że auto jest już do obejrzenia u nich na placu. Ja z racji tego, że byłem w podróży służbowej mogłem pojechać z żoną obejrzeć Fiestę przed zarejestrowaniem dopiero 26.01. Sprawdzałem ją razem z żoną dokładnie 1,5h wraz z pomiarem powłoki lakierniczej, co zaciekawiło i chyba zadziwiło pracowników salonu :-) Ostatecznie Fiesta okazała się taka jak w zamówieniu, co nas ucieszyło. 30.01 ją zarejestrowaliśmy, ubezpieczyliśmy i udaliśmy się do salonu po auto. Żona na odchodne/odjezdne (jak kto woli) otrzymała długą czerwoną różę od sprzedawcy, czym nas zaskoczył :cojest:

Wojtek zdjęcia wrzucę jak ją umyję, bo czysta wygląda pięknie zwłaszcza z czarnym dachem i obudową lusterek, ale jak się pobrudzi to jest paskudna ;-( a, co do zakrętów to idzie jak po szynach. Żona ma żyłkę rajdowca i w zakręt, w który ja firmowym Passatem boję się wjechać z prędkością 100 km/h w piątek Fiestą wpadliśmy mając 130 na budziku. Pierwszy raz wg opinii żony miałem strach w oczach a ona na wyjściu z zakrętu uśmiech i wbiła 6 bieg :ups: Więcej z nią nie jadę chyba, ze wezmę coś na sen :hahaha:

Tared - 5 Lut 2018, 23:43

mam pytanie,bo irytuje mnie pewna rzecz.Słucham sobie radia podjeżdżam na parking pasażer wysiada z samochodu i w momencie zamknięcia drzwi radio się wyłącza to tak ma działać ? :fox: Mogła,by być opcja, że radio się wyłączy gdy sie kluczykiem zamknie auto,ale nie takie coś
Mars - 6 Lut 2018, 07:06

Tared, jak masz Mk8, to napisz o tym w dziale technicznym tej wersji wyposażenia. W Mk7 radio wyłącza się, gdy kluczyk jest jeszcze w stacyjce, ale w pozycji 0 i otworzymy drzwi. Jak jest w innej pozycji, to radio samo się nie wyłącza.
Wojtek Wawa - 6 Lut 2018, 17:47

U mnie dopiero jak otworzę drzwi, wyłącza się radio. Bardzo to lubię i lepiej nie może być.
Mars - 15 Lut 2018, 15:59

W końcu się coś ruszyło. Dostałem info, że moja fiesta została wyprodukowana. Najpóźniej za m-c powinna stanąć przed domem. :jupi:
Maciej87 - 16 Lut 2018, 09:16

To będziemy mieć na forum drugą Fiestę Mk8 Vignale :)
Mars - 16 Lut 2018, 11:05

Dokładnie tak. Będę miał dwa sprzęty do zabawy: fiestę i vulcana.
Lilith - 16 Lut 2018, 12:37

Mars - jestem mega ciekawa Twoich odczuć po odbiorze Vignale.

Mimo upływu czasu, kilometrów i paliwa, moja miłość do nowej Fiesty ani trochę nie zmalała i ciągle mam ciężkiego srutututu na jej punkcie :D :D :D

Cóż za zbieg okoliczności - jednoślad też mam japoński, tyle że turystyczny i innego producenta ;)

Mars - 16 Lut 2018, 15:59

Lilith, widocznie podobnie myślimy :devil:
Wojtek Wawa - 19 Lut 2018, 14:27

ja mam coś najbliższe jednośladu przy 4 kołach i jeżdżę z otwartym dachem nawet na mrozie :-) I też mam srutututu na punkcie fiesty mk8. Jak pisałem w wątku Macieja87 z st-line, mój entuzjazm udzielił się mojej rodzinie - rodzice odbierają mk8 jutro, a brat zamawia 125 titanium dla siebie. Miał brać nowego Focusa, ale pobawił się cennikami/konfiguratorami (zakładamy, że ceny nowej generacji będą podobne) i wyszło nam obu za podobne konfiguracje i osiągi 25-30 k zł drożej. Za taką różnicę, warto raz na rok pożyczyć boks dachowy.
I to najlepiej podsumowuje nasze wcześniejsze dyskusje o tym, że Fiesta jest droga - wcale nie jest. Jeśli lubi się bajery, bo to one robią cenę.
Update po 6000km Asystent pasa ruchu przestał znowu działać, a na klamce... wyskoczył bombel pod farbą (na plastiku!). Ale kompletnie mnie to wali - nie wpływa na jazdę, nawet na wygląd, a gwarancja zadziała, jak znajdę na to czas (czyli pewnie przy wymianie oleju po roku/20 000 km, bo jakoś tak się zbiegnie).
BTW pamiętam, że Mars podziwiał Soul Red mazdy - zrobiłem zdjęcie porównujące z Race Red. Wg mnie jest tu duża przewaga Forda
https://photos.app.goo.gl/KIHREoWn3M6oKxc43

Wojtek Wawa - 19 Lut 2018, 14:44

Zrobiłem też zdjęcie Fiesta mk8 Race Red vs Ruby Red. Zero obróbki, ale wiadomo, że oprogramowanie samsunga s6 coś na pewno zmienia. Oczywiście mimo idealnego kąta i podobnego oświetlenia, raz świeciło pełne słońce, a raz było pochmurno, ale może komuś się przyda przed decyzją:
https://photos.app.goo.gl/cwsV6kq9nf0RuBfR2

Mars - 19 Lut 2018, 20:02

15 lutego dostałem info z salonu, że moja fiesta jest już wyprodukowana. Natomiast na etis.ford jest info, że ożyła 16 lutego. Matrix...

Wojtek Wawa- fajne zdjęcie! Czekam na mój rubin...

Mars - 1 Mar 2018, 16:37

Jak ten czas leeeciiiii. Cisza, marazm, wręcz apatia :rotfl: .
Zero info, kiedy auto będzie na placu w Poznaniu. Nic.
Jak jeszcze chociaż raz usłyszę, że kupując Vignale możesz wymagać czegoś więcej, to zabiję :ok:

Wojtek Wawa - 2 Mar 2018, 08:27

Bardzo mi przykro, z drugiej strony mam nadzieję, że po odbiorze zostaniesz dalej aktywnym komentatorem :-) Ciekawią mnie Twoje odczucia. Zwłaszcza, że ciągle masz mk7, ja wprawdzie nigdy nim nie jeździłem, ale dla wielu tutaj Twoje spostrzeżenia będą supercenne.

A teraz szczypta goryczy. Rzeczy, na które warto zwrócić uwagę - awarie mk8 naszej, rodziców, kolegi z pracy:
1. system parkowania nie działał przy odbiorze - warto przed podpisaniem odbioru sprawdzić na parkingu przed dealerem - moją naprawiali 5 h
2. czujnik nacisku na siedzenie, nie działa u kolegi - wyświetla się cały czas nie zapięty pas
3. u moich rodziców kompletnie zepsuł się duży tablet + cały system sync 3 - przy przbiegu 12 km (odbiór był przy przebiegu 7 km). Ford sobie zwyczajnie nie radzi z naprawą - dziś mają kolejne podejście (samochód odebrany w pon, obecny przebieg 24 km).
4. u nas system kontroli pasa kompletnie nie działa - działał po wizycie w ASO 3 dni, nawet na mrozie i śniegu!, teraz nie działa na czyściutkim nawet asfalcie i świeżo malowanych wyraźnych pasach.

I to tyle. Nasza titanium widzę jest w sumie najbardziej szczęśliwa, mimo bardzo trudnego początku - czujnik pasa to system awaryjny, nie komfortowy i więcej znaczy precolision assist, który działa dobrze. Z pikającym niezapiętym pasem nie chciałbym jeździć. A bez tableta, jak rodzice, pewnie bym nie mógł.

Z drugiej strony Vigniale mają dodatkową kontrolę jakości - chyba warto do niej dopłacić, jeśli nie chce się mieć tych irytujących poprawek (które nie wiadomo ile potrwają).

Za to pozytyw:
leciałem fiestą "niemiecką autostradą" i mimo 100 KM bardzo ładnie doszła do 190 kmh na płaskim (na V biegu), trzymała tę prędkość, była stabilna i dość cicha - mogłem tak jechać długo. Zmiana na VI bieg powodowała dalsze wyciszenie silnika, kosztem obcięcia przyśpieszenia, gdy trzeba było zwolnić. Generalnie nie nastawiałem się, że fiesta da tyle komfortu przy jeździe szybkiej. I te 100 koni tyle osiągnie na zimowych oponach (większe opory).

Ciągle jednak czekam na zdolnego elektryka, który wgra 125 KM ;-) To będzie wówczas prawdziwy autostradowy wyjadacz (grunt to jednak kręcić na każdym biegu do ~5000)

Mars - 2 Mar 2018, 09:28

Jak czytam, co napisałeś do tej pory o Mk8, to mi się włos na głowie jeży. Mk7 kupiłem... z katalogu. Dosłownie. Było tylko widać jak wygląda w folderach, więc go skonfigurowałem do produkcji. Po 2 m-cach padł jeden czujnik parkowania. Po perypetiach w końcu go wymienili. I od tego czasu nic, zero awarii. Ileż to razy słyszałem: turbo? na bank zaraz padnie; litr pojemności, 100 koni i 170 Nm? Na pewno nie wytrzyma 100 kkm. I inne bzdury.
A tu nowy model Mk8 i tyle problemów? Ja rozumiem "choroby wieku dziecięcego", ale kurde bez przesady!
Lepiej, żeby Vignale okazało się bezawaryjne, bo w ASO nie odpoczną.

Wojtek Wawa - 2 Mar 2018, 11:26

Spokojnie, Lilith na nic nigdy nie narzekała. Twoje Vigniale zapewne też dostarczy Ci wyłącznie pozytywnych doznań. Napisałem bardziej dla potomnych - lepiej też pisać prawdę do końca, niż przemilczać - zwłaszcza, że na dniach odbierasz.
mskgs - 2 Mar 2018, 11:44

Niestety, ale kupowanie samochodu z początku produkcji to zawsze ryzyko. Ludzie wydają po 500 tysięcy na samochody i mają gorsze problemy. :) Zostaje cisnąć ASO. Niestety najgorsze jest to, że problem leży wyżej i to nie do końca ich wina, że nie potrafią/nie chcą naprawić.
Maciej87 - 2 Mar 2018, 14:52

Żona na razie (odpukać) też nie narzeka na jej Fiestę. Wszystkie systemy działają tzn. ten, który działał najdelikatniej tj. asystent pasa ruchu został ostatecznie całkowicie wyłączony, bo więcej wkurzał niż pomagał ;)

Za tydzień jedziemy nad morze a polecimy sporo kilometrów S3 i trochę A6 więc przetestujemy dokładnie wszystkie systemy w Fieście + ponownie spalanie.

Mars - 2 Mar 2018, 15:58

Jak działa ASS ( auto stop-start )? Wkurza i go wyłączyliście, czy daje radę?
Lilith - 2 Mar 2018, 16:47

Faktycznie, u mnie jeszcze wszystko działa, więc nie mam powodów do narzekań ;)
No, może poza głosowym sterowaniem klimatyzacją, ale dopiero zbieram siły na kopanie się o to z ASO.
ASS - jest kontrowersyjne. Ja osobiście uwielbiam; wyłączam tylko w sytuacji, kiedy na zmianę podjeżdżam i zatrzymuję się w mega korku - wtedy gaszenie silnika na dwie sekundy nie ma sensu. Oczywiście przy obecnych mrozach na krótkich trasach raczej nie działa (to tak a propos - wszystko działa :D ), ale przy temperaturach lekko ujemnych po nagrzaniu silnika nie ma tego problemu, nawet podczas niezbyt długich, miejskich przejażdżek.

Mars - 2 Mar 2018, 17:01

Czyli działa poprawnie- przecież nie ma wyłączać silnika, gdy jest zimny.
Bardzo się cieszę, że Twoje Vignale nie ma usterek. Wypiję piwko w intencji zerowych awarii :ok:

Maciej87 - 2 Mar 2018, 21:35

Żona czy ja zaraz po odpaleniu wyłączamy system Start/Stop. Nie możemy się jakoś przyzwyczaić na gaśnięcie silnika po zatrzymaniu.

Idzie ten system wyłączyć na stałe w menu? Nigdzie nie znaleźliśmy takiej opcji :kaput:

Lilith - 3 Mar 2018, 08:25

Mars - no to właśnie chciałam napisać używając mojej pokrętnej kobiecej logiki, że jak nie działa, to dlatego, że działa :D
Nie da się tego wyłączyć samodzielnie. U mnie co prawda w trybie drive jest włączony domyślnie a w trybie sport wyłączony domyślnie, ale w manualu z tej sztuczki nie skorzystasz.
Da się to zrobić z dużym prawdopodobieństwem z poziomu menu serwisowego - mojemu koledze w Focusie mk3 ustawili w serwisie domyślnie wyłączone. No ale to w Focusie, zatem niepotwierdzony wniosek wyciągam taki, że w Fieście też powinno to być możliwe ;)

Tared - 3 Mar 2018, 08:55

Na stałe się go da wyłączyć,ale u osób które zajmują się przeróbkami na
Kod:
https://forum.fordclubpolska.org
można poszukać w swojej okolicy i podjechać

tak samo ze 100KM można zrobić 125 KM dużo mniejszym kosztem niż branie takiej wersji w salonie,bo osprzęt silnika jest taki sam (poza hamulcami z tyłu) a tak to tylko inny program wgrany :)

tu już widziałem że ktoś kupił wersje bez tempomatu i mu magik dołożył przy okazji aktywował automatyczne światła i zamykanie drzwi po ruszeniu
Kod:
https://forum.fordclubpolska.org/showthread.php?t=277144

Mars - 3 Mar 2018, 11:13

Lilith napisał/a:
Mars - no to właśnie chciałam napisać używając mojej pokrętnej kobiecej logiki, że jak nie działa, to dlatego, że działa :D ...


Mam żonę, więc wiesz- tę logikę mam już ogarniętą :nawalony: :piwkowanie:

jotkow - 4 Mar 2018, 11:00

Mnie zastanawia dlaczego Ford nie zdecydował się na automat w mocniejszych wersjach silnikowych. I teraz pytanie, czy można w bezpieczny sposób podnieść moc w wersji 100 KM z automatem?
Lilith - 4 Mar 2018, 15:48

jotkow - mam identyczną rozkminę od dobrych sześciu miesięcy :D
Tared - 4 Mar 2018, 19:35

trochę szkoda,że w sync nie ma zakładki klimatyzacji,było by wygodniejsze sterowanie z ekranu.Wiem,że da się to odblokować,ale u magików,więc tym bardziej nie rozumiem czemu tego oficjalnie nie wprowadzili :9:
brunoa - 5 Mar 2018, 18:44

jotkow napisał/a:
Mnie zastanawia dlaczego Ford nie zdecydował się na automat w mocniejszych wersjach silnikowych. I teraz pytanie, czy można w bezpieczny sposób podnieść moc w wersji 100 KM z automatem?


W Poznaniu masz czołowego tunera w PL (Tune Force) , który chipuje po OBD na 140-150 KM.
Zagadaj do niego przez forum FKP to moze załapiesz sie na znizke dla forum.

brunoa - 5 Mar 2018, 18:50

[quote="Maciej87"]Żona na razie (odpukać) też nie narzeka na jej Fiestę. Wszystkie systemy działają tzn. ten, który działał najdelikatniej tj. asystent pasa ruchu został ostatecznie całkowicie wyłączony, bo więcej wkurzał niż pomagał ;)

Z ciekawości, co jest wkurzające w tym systemie? Wydaję się, że powinien pomagać kierownikowi.
W mojej MK8 odebranej w lutym , nie działa od początku

Maciej87 - 5 Mar 2018, 19:10

brunoa, bo system ten działa jakby chciał a nie mógł. Może trochę głupie porównanie Passat VS Fiesta, ale w Passacie puścisz kierownicę i auto jedzie samo. W Fieście na takie coś nie ma opcji ;)
Wojtek Wawa - 5 Mar 2018, 19:52

Tared

ogromne, wielkie dzięki!

Tared - 5 Mar 2018, 23:24

Maciej87 napisał/a:
brunoa, bo system ten działa jakby chciał a nie mógł. Może trochę głupie porównanie Passat VS Fiesta, ale w Passacie puścisz kierownicę i auto jedzie samo. W Fieście na takie coś nie ma opcji
a w systemie przestawiłeś, bo domyślnie jest opcja tylko ostrzeżenia,czyli najeżdżasz na pas kiera wibruje i nic więcej się nie dzieje,a potem jest opcja ostrzeż+pomoc ale tego zestawu jeszcze nie sprawdzałem w każdym bądź razie samo ostrzeganie działa :ok:
a z filmików wynika że powinien sam sterować tylko trzeba jechać powyżej 60km/h


brunoa - 6 Mar 2018, 16:55

Próbowałem wszystkich opcji i kicha.... pewnie czeka mnie wizyta w ASO
Wojtek Wawa - 7 Mar 2018, 07:15

brunoa,

u mnie też nie działa - tzn działał pierwszy miesiąc, w lutym byłem z tym w ASO i podziałał 3 dni, potem znów lipa. Ale ten system nawet jak działa, to działa słabo,

Tared - 7 Mar 2018, 10:01

może w przyszłości wyjdzie jakaś aktualizacja która go poprawi
Wojtek Wawa - 7 Mar 2018, 11:01

Straciłem nadzieję na aktualizację, gdy minęło pół roku i mieli zero poprawek.
Tared - 7 Mar 2018, 12:02

a mam jeszcze pytanie u was ramka z tyłu rysuje lakier ? ja z lewej i prawej strony mam już delikatnie zdarty i nie wiem czy źle mi tą ramkę zamontowali,czy to normalne :9:
w tych miejscach mam już lekkie otarcia lakieru


a przed zakupem ogl filmik pertyna gdzie mówił że ford poprawil spasowanie elementów ale jak wsiadam do auta i widze takie coś

to nie wiem co to poprawili :|

Wojtek Wawa - 8 Mar 2018, 06:52

Mam podobne odczucia. Wg mnie jest duży sens Vigniale, jeśli takie drobiazgi tam poprawiono (dodatkowa kontrola jakości). Choć pewnie nie wszystko.
Wczoraj z bąblem na lakierze w półrocznym samochodzie pojechałem do ASO. W serwisie lakierniczym 4 osoby i jeden klient. Zauważyłem, że każdy mnie olewa, to wyszedłem (byłem z małym dzieckiem, nie chciałem by mi się spocił, nie chciałem go ubierać/rozbierać... a fiesta parkowała 1 m od drzwi). Zdałem sobie sprawę, że nie mam na to nerwów. Miałem z tego robić aferę, ale przypomniałem sobie odbieranie samochodu i nie jest to tego warte.
Myślałem, że jedynie Race Red jest taki słaby - przykro mi, że Twój metalic też jest nietrwały.
Przy całym jednak narzekaniu na Fiestę, kupiłbym ją jeszcze raz. Ale dlatego, że VAG do mnie nie przemawia stylistycznie + cała ta ich buta wyrażona w dieselgate i wciskaniu TSI palących olej jak dwusuwy. Niemniej jak ktoś mnie pyta, zawsze radzę nowe polo - wiem, że i tak wygra wszystkie testy, choć patrzeć na niego nie mogę.

Regon - 8 Mar 2018, 14:59

Wojtek Wawa napisał/a:
Ale dlatego, że VAG do mnie nie przemawia stylistycznie + cała ta ich buta wyrażona w dieselgate i wciskaniu TSI palących olej jak dwusuwy. Niemniej jak ktoś mnie pyta, zawsze radzę nowe polo - wiem, że i tak wygra wszystkie testy, choć patrzeć na niego nie mogę.


Wiem, że to marne pocieszenie, ale mam znajomego, który trzy lata temu kupił sobie właśnie Polo i... no ogólnie nie jest zadowolony ani z samochodu (problemy z silnikiem, lakierem i czujnikami), ani z serwisu... Nie będę się rozpisywał, bo temat zbyt długi i nic to nikomu nie pomoże. Jednak wydaje mi się, że wszystkie marki w Polsce chyba mają problemy z obsługą - szczególnie posprzedażową. I pewnie można by na ten temat naprawdę dużo napisać, jak i o sposobie działania warsztatów samochodowych - czy to autoryzowanych czy "u Pana Mietka".

Oczywiście nie chciałbym tu też generalizować - na pewno są też dealerzy różnych marek, którzy nie mają w d... klienta, albo chociaż starają się nie mieć. No ale to powinna być norma, a nie powód do dumy.

Wojtek Wawa - 9 Mar 2018, 06:31

Myślę, że teraz dostarczę wielu ludziom ogromnej radości :-) Ten bombel na klamce to znaczek kłódki, a nie wada. heheheheh, ale ze mnie $#@$%R. Poprawiło mi to humor. A to grzechotanie to nie jest moje natręctwo, tylko rzeczywisty problem. Jeździłem z serwisantem kwadrans i przyznał mi 100% racji. Kompletnie nie ma pojęcia, co to może być - liczę, że żona pozwoli znów zostawić samochód w ASO i to znajdą. Przynajmniej wiem już, że ciche grzechotanie to nie jest "ten typ tak ma".
A najlepsze "lane assistant" oczywiście w drodze do ASO (okrężnej) 20 km ani raz nie zadziałał. Dzień wcześniej zrobiłem Fiestą 30 km - to samo. Po ruszeniu z serwisantem z ASO zadziałał zaraz po przekroczeniu 60 kmh. WTF? To wygląda tak, jakby Fiesta czuła, że jest w zasięgu ASO i wtedy przechodziła w inny tryb działania. Przez miesiąc wcześniej lane keeping asistant nie zadziałał ani razu, w żadnym z ustawień. Archiwum X.

A na koniec muszę pogratulować klubowiczowi ST-line w lakierze Frozen White. Wielkie WOW na żywo. Zrobiłem zdjęcia z naszą Titanium Race Red w tle:
https://photos.app.goo.gl/KkFUTqktEqGe16PJ2
Ten ST line w środku nie miał nic, korbotroniki itp. Ale te felgi z naciągniętymi Michelin Pilot Sport 4 (właściciele Vigniale mają te same super opony), spoilery i połączenie czerni z bielą. Klasa!
Zdjęcia w ogóle nie oddają, jak ten lakier wygląda na żywo w realu. Ale skoro zrobiłem to wrzuciłem.

Maciej87 - 9 Mar 2018, 08:29

Wojtek Wawa napisał/a:
Myślę, że teraz dostarczę wielu ludziom ogromnej radości :-) Ten bombel na klamce to znaczek kłódki, a nie wada.


Wojtek też to zauważyłem, ale zanim zacząłem się wkurzać, że poza zarysowaniem na tylnych prawych drzwiach, które ktoś zrobił Fieścince żony zrobił się jakiś dziwny bąbel na klamce postanowiłem się temu przyjrzeć i kamień z serca to tylko znaczek kłódki :cojest:

Wojtek Wawa napisał/a:
A najlepsze "lane assistant" oczywiście w drodze do ASO (okrężnej) 20 km ani raz nie zadziałał. Dzień wcześniej zrobiłem Fiestą 30 km - to samo. Po ruszeniu z serwisantem z ASO zadziałał zaraz po przekroczeniu 60 kmh. WTF?


Jutro wyjeżdżam z żoną nad morze to sprawdzę czy u nas ten system jeszcze działa. Dawno temu wyłączyliśmy go na stałe a tutaj ktoś napisał, że można zwiększyć jego siłę, więc go włączę i pogrzebię w menu w celu zwiększenia siły działania tego systemu.

Wojtek Wawa napisał/a:
A na koniec muszę pogratulować klubowiczowi ST-line w lakierze Frozen White. Wielkie WOW na żywo. Zrobiłem zdjęcia z naszą Titanium Race Red w tle:
https://photos.app.goo.gl/KkFUTqktEqGe16PJ2
Ten ST line w środku nie miał nic, korbotroniki itp. Ale te felgi z naciągniętymi Michelin Pilot Sport 4 (właściciele Vigniale mają te same super opony), spoilery i połączenie czerni z bielą. Klasa!
Zdjęcia w ogóle nie oddają, jak ten lakier wygląda na żywo w realu. Ale skoro zrobiłem to wrzuciłem.


Wojtek, jeżeli miałeś na myśli moją osobę to dziękuję a w szczególności podziękowania w imieniu mojej żony, bo to jej auto a, że ona nie lubi udzielać się na forach to ja odwalam za nią tą robotę ;)

Z tego, co widzę to Fiesta, którą pokazałeś nie ma przyciemnianych tylnych szyb i większego tylnego spojlera (850 zł. dopłaty). Jeżeli chodzi o Fiestę żony to, co do przyciemnianych szyb byłem z nią zgodny, że trzeba wziąć, ale już płacić 850 zł za duży tylny spojler wydawało mi się głupotą. Wtedy wg mnie lepiej było wziąć podgrzewaną kierownicę zamiast dużego spojlera. Dziś, kiedy żona uparła się na ten duży spojler mam inne zdanie tj. warto wziąć podgrzewaną kierownicę I duży tylny spojler, bo zadek Fiesty z tym spojlerem wygląda obłędnie <8>

Co do lakieru to tak jak kiedyś napisałem. Nigdy nie podobały mi się auta w białym kolorze do momentu, kiedy zobaczyłem Fordowski Frozen White. Jako ciekawostkę napiszę Ci Wojtek, że na początku namawiałem żonę na Fiestę w kolorze Race Red z czarnym dachem i obudową lusterek, ale żona nie cierpi czerwonego i wzięliśmy Frozen White z czarnymi dodatkami.

P.S. Zobaczcie jak wygląda Fiesta Frozen White obok niby też białego Nissana Juke ;)


Wojtek Wawa - 9 Mar 2018, 10:34

Tak to o Ciebie chodziło - gratuluję Wam.
ST line na żywo robi wrażenie, którego w ogóle nie miałem na zdjęciach. Szkoda, że nie ma czujników parkowania w st-line z przodu, ani automatycznego parkowania. O to poszło przy zamawianiu naszej. Liczyłem, że to skorygują z czasem.

Mars - 9 Mar 2018, 10:55

Dokumenty będą w poniedziałek 12 marca, auto zarejestruję w czwartek 15 marca, a odbiorę z salonu 16-go.
Wtedy będę mógł opisać wrażenia z jazdy wersją Vignale :ok:

Maciej87 - 9 Mar 2018, 11:34

Wojtek Wawa napisał/a:
Szkoda, że nie ma czujników parkowania w st-line z przodu, ani automatycznego parkowania. O to poszło przy zamawianiu naszej. Liczyłem, że to skorygują z czasem.


Żona na początku machnęła ręką na przednie czujniki parkowania, kiedy sugerowałem jej wzięcie Titanium właśnie ze względu na możliwość ich posiadania a dziś żałuje, bo w naszym rodzinnym kombi są i z przodu i z tyłu, co zwłaszcza z przodu pomagało jej przy parkowaniu m.in. na parkingach podziemnych w centrach handlowych. W ST-Line czujników z przodu brak i teraz mi piszczy, że nie wie jak mocno może się zadać żeby nie zahaczyć auta przy parkowaniu :krzesłemgo:

Co do automatycznego parkowania to ten system od początku wykluczyliśmy z naszej listy, więc nie było problemu, że nie ma go dostępnego dla wersji ST-Line.

Mars to kolejny tydzień będzie Ci się dłużył ;)

mskgs - 9 Mar 2018, 15:47

Ciekawostka.
Fiesta dostała opcję pełnych LEDowych lamp:


Mars - 9 Mar 2018, 16:26

Cytat:
Mars to kolejny tydzień będzie Ci się dłużył


Oj tak, zaczyna się dłużyć.

Regon - 10 Mar 2018, 21:55

mskgs napisał/a:
Ciekawostka.
Fiesta dostała opcję pełnych LEDowych lamp:


Na forum Fordclubpolska pojawiło się info, że w produkcji Full LED ma być od kwietnia/maja. Ciekawe ile sobie zażyczą za tą przyjemność... W Ibizie pakiet full led kosztuje ponad 3,7 tys...

Mars - 11 Mar 2018, 10:22

A rozwiązali problem braku topnienia śniegu na takich lampach?
jacky-x - 11 Mar 2018, 19:19

@Mars
Czy silnik dostałeś tradycyjny, sprawdzony, czyli bez dezaktywacji cylindra? Czy te silniki z tym dodatkiem już wogóle wchodzą do obiegu, czy jednak dopiero za kilka tygodni, miesięcy ( zapowiedz dosć ogólna była na 2018r). Pozdr

Mars - 12 Mar 2018, 07:51

Wyprodukowana 16.02. W środę jadę po dokumenty, a w piątek 16.03 odbieram z salonu, więc nie mam info odnośnie silnika.
Wojtek Wawa - 12 Mar 2018, 10:20

Mars napisał/a:
A rozwiązali problem braku topnienia śniegu na takich lampach?


Mam full led w innym samochodzie i nawet na śniegu i błocie pośniegowym, te lampy świecą rewelacyjnie, zupełnie bez porównania do tradycyjnych.

To co ratuje Fiestę, to automatyczne długie, potrafi je system załącząć bardzo często w ruchu co mocno ułatwia jazdę poza miastem.

Mars - 12 Mar 2018, 19:31

Vignale jest już u dealera :)








Wojtek Wawa - 12 Mar 2018, 20:25

Gratulacje, śliczna i wypasiona. Dziś też wziąłbym keyless :-)
Tared - 13 Mar 2018, 05:23

mam prośbę zróbcie zdjęcie z tyłu auta z ramką jak sie po aso kręcicie,bo moja jest chyba za nisko przykręcona i mi delikatnie od zamykania lakier przytarło,a tu na tej ST na zoomie zauważyłem że ramka jest wyżej przykręcona ale chciałbym się upewnić
Mars - 13 Mar 2018, 06:44

Wojtek Wawa napisał/a:
Gratulacje, śliczna i wypasiona. Dziś też wziąłbym keyless :-)


Dzięki!

K2FERO - 13 Mar 2018, 23:13

Maciej87 napisał/a:
P.S. Zobaczcie jak wygląda Fiesta Frozen White obok niby też białego Nissana Juke ;)

[url=https://images82.fotosik.pl/993/34a5c4ee0f40e757med.jpg]Obrazek[/URL]


Ten Nissan obok fiesty jest zapewne w kolorze białej perły, mam Qashqaia w tym kolorze ale to jest lakier perłowy wiec nie będzie taki biały ja ten z forda ale zapewniam ze jest równie efektowny jak ten frozen white który tez zamówiłem do swojego St Line

Pozdr

Mars - 17 Mar 2018, 07:51

Dzisiaj o godz. 13 odbiór :jupi:
Mars - 19 Mar 2018, 18:18

Lilith, masz podparcie odcinka lędźwiowego w przednich fotelach? Jest dźwigienka, jak w Mk7?
Wojtek Wawa - 19 Mar 2018, 21:47

U mnie w titanium jest pokrętłem w siedzisku z boku z przodu :) Znajdziesz na pewno. Dla pasażera to była opcja i to z 700 zł, bo trzeba było wziąć także regulację wysokości pasażera. w vigniale to pewnie standard.
Mars - 20 Mar 2018, 15:08

Namierzyłem tę regulację- faktycznie jest w przedniej części fotela kierowcy i pasażera. Oczywiście jest też regulacja wysokości fotela pasażera. Dealer o tym nie wiedział- mówił, że to pakiet i go nie mam :rotfl: . Właśnie wysłałem mu zdjęcie :hahaha: .
Mars - 20 Mar 2018, 17:49

Jeśli ktokolwiek zastanawia się nad grzaną kierownicą, to niech przestanie i od razu zamawia- REWELACJA!
Tared - 20 Mar 2018, 18:19

Ciekawe jaki bylby koszt dołożenia takiej funkcji
Mars - 21 Mar 2018, 10:47

W salonie:





Zdążyłem już przetestować "automatyczne" parkowanie- normalnie bajka! Już wiem Wojtek o czym pisałeś :ok: .

Wojtek Wawa - 21 Mar 2018, 12:04

Gratuluję i cieszę się, że jesteś zadowolony. Ja ciągle to uwielbiam. Mój wóz w detailingu na wiosnę, stąd wszędzie pożyczam fiestę od żony. To parkowanie jara mnie za każdym razem od pół roku :)
Mars - 26 Mar 2018, 05:41

Po tygodniu i 150 km :hahaha: od wyjazdu z salonu mogę napisać, że fiesta ma rewelacyjną podgrzewaną kierownicę, przednią szybę ( tę znam od 5 lat ) i fotele ( docelowo założę maty na tylnej kanapie ), zajefajnego asystenta parkowania ( prostopadle i równolegle )- no zabawa przednia, gadżeciarski tempomat adaptacyjny i super wyciszone wnętrze!
O wyglądzie wersji Vignale nie wspomnę, ale chociaż dodam, że jestem BARDZO pozytywnie zaskoczony. OK- przyznaję, że jest to jednak rewolucja, a nie ewolucja w porównaniu do MK 7.
Ciekawostka dla osób biorących koło zapasowe- w przeciwieństwie do auta bez niego, MK 8 nadal ma lewarek i klucz do nakrętek, ale dopiero po chwili zajarzyłem, że ten klucz jest... jedną częścią z lewarkiem. Produkt z Turcji i dało się zaoszczędzić pewnie 1 E na aucie- zobaczymy w praktyce :ok: .

Wojtek Wawa - 26 Mar 2018, 06:19

Codziennie sprawdzałem, czy napiszesz coś więcej - dzięki, choć podziwiam tak mało jeździć tak fajnym samochodem. Rozumiem, że pogoda była bardziej na coś innego (u mnie fiesta też stoi, bo żona chora, a ja tylko z wiatrem w czapce jeżdżę).

Ktoś tu napisał, że mk8 to lifting mk7, bo są te same klamki drzwi. Dla mnie to dwa zupełnie różne samochody - dość napisać, że zanim weszła do sprzedaży mk8, starałem się zmusić do mk7 ST - bo wszędzie czytałem entuzjastyczne testy, a cena ST w porównaniu do prowadzenia i osiągów była fantastyczna. Ale jej wygląd mi nie pasował z zewnątrz, a wewnątrz to już płakałem. Wnętrze było zupełnie nie dla mnie. Mk8 z zewnątrz mi się zwyczajnie podoba, lekko złagodzone rysy są dla mnie bardzo na plus. A wnętrze, zamiast autentycznie odpychać (doszło do tego, że małżonka mnie przekonywała "nie jest tak źle, ja mogę z takim wnętrzem żyć" - ale ja nie mogłem się przekonać), jest na pierwszym miejscu, dlaczego mk8 kupiliśmy. Wg mnie nie ma lepszego w tej klasie - mi np nowe polo w full wypasie gorzej pasuje (za nisko środkowy ekran, design zbyt zachowawczy).

Swoją drogą za jakiś czas napisz obszerne porównanie mk7 z mk8 - nikt lepiej od Ciebie tego nie zrobi, a może kogoś z mk7 do mk8 przekonasz :-)

Mars - 26 Mar 2018, 09:43

Jak tylko będę się mógł podzielić jakąś informacją, to chętnie to zrobię. Przez 3/4 roku jeżdżę do pracy rowerem, a w sezonie letnim mieszkam na działce i wtedy dojeżdżam motocyklem. Ponieważ "kilka" razy musiałem płynąć motocyklem do/z pracy, więc nastał czas na zabawkę dla mnie- wybór padł na następcę MK 7 i teraz jestem zadowolony :ok: .
Ford key free- rewelacja! Sterownik w saszetce, a ty podchodzisz do auta, jakby miało z tobą połączenie genetyczne :ok: . A jak- kolega podszedł i nie dał rady otworzyć, a ja otworzyłem od razu :V: .
Gadżet w postaci przycisku uruchamiania silnika zawsze chciałem mieć, więc... mam :ok: .
System stop/start- na razie pozytywne wrażenia :brawo: .
Skóra na wierzchu deski rozdzielczej- na mnie nie robi wielkiego wrażenia i nie wywołuje WOW, ale ogólnie czuć namiastkę... luksusu. Tu chyba bardziej cieszyłbym się z jasnej tapicerki, której nie można się doczekać :głowąwmur: .
Brakuje gniazda 12V w bagażniku, np. do lodówki. Schowek przed pasażerem nie jest chłodzony- szkoda.
Lusterka zewnętrzne są mniejsze niż w MK 7, ale dla mnie luz.
Lakier ruby red w porównaniu do srebrnego z fiesty żony brudzi się bardziej, tzn. szybciej go widać. Za to Fiesta Vignale z czystym lakierem ruby red wywołuje WOW u przechodniów, a szczególnie u mnie :serduszka: .
Wszystkie nowinki techniczne wdrożone w segmencie B są dla mnie jak woda na młyn, więc bardzo chętnie opiszę swoje wrażenia old .

Mars - 29 Mar 2018, 04:19

W MK 8 od spodu jest osłona silnika- w MK 7 jej nie mam mimo takiego samego motoru.
W porównaniu do MK 7 wyciszenie jest bardzo odczuwalne.
W moim przypadku elektrycznie składane lusterka oraz czujniki parkowania z przodu i z tyłu, ochraniające także boki auta, to przydatne funkcje, bo w jednym garażu zmieścić się musi auto i motocykl. Jeszcze wczoraj kombinowałem z ustaleniem najlepszego miejsca dla Vulcana, bo fiesta MK 8 jest szersza od poprzedniczki.
Może fiesta Vignale ma dodatkową kontrolę w fabryce, za to montaż tylnej ramki tablicy rejestracyjnej przerósł salon sprzedaży- z prawej strony ramka zamocowana była zbyt nisko, przez co dotykała lakieru. W dłuższej perspektywie z pewnością by doszło do jego uszkodzenia :głowąwmur: .
Siedzenia są bardzo wygodne, a z podparciem odcinka lędźwiowego lubimy się jeszcze z MK 7, za to tutaj także pasażer z przodu ma pełną regulację fotela.
Minus za położenie podłokietnika- mam prawie 170 cm wzrostu i podłokietnik jest zbyt z tyłu- brak jakiejkolwiek regulacji.
Na razie brak problemów z wrzuceniem wstecznego biegu tak jak to się czasami zdarza w MK 7.
Spalanie z komputera 6,9 l/100 km w terenie zabudowanym- bardzo dobry wynik mając na uwadze, że auto ma przejechane... 200 km, więc docieramy pub2 .
Koła17'- rewelacja i z wyglądu i z prowadzenia- żadnego wrażenia, że "powinno" być twardo- jest wręcz bardzo komfortowo.

Wojtek Wawa - 30 Mar 2018, 06:34

Czytając o Twoim ciasnym garażu dziwię się, że byłeś od początku na nie dla Door Edge Protectors. Są genialne - nie dlatego, że jak napisałeś "i tak innych nie przywalasz drzwiami", tylko dlatego, że wychodzi się na luzie, otwieram drzwi szeroko do końca wszędzie - tylko czasem ludzie obok się dziwnie patrzą, bo zapewne nie spodziewają się, że nie niszczę innym i sobie lakieru. Czyli to taka codzienna wygoda wsiadania i wysiadania w ciasnych miejscach.
Ale oczywiście większą wygodą jest keyless i tu Ty wygrywasz. Wcześniej naooglądałem się filmików o kradzieżach na walizkę. Gdyby nie to, że dostałem super rabat na mój własny samochód w z keylessem, nigdy bym go nie zamówił. Bo przecież ukradna w pierwszą noc w Warszawie i to jeszcze mazdę (słynny filmik zacharoff "mazda szósteczko moja tu jesteś jak zdrowie" o kradzieżach tych samochodów w stolicy).
A prawda jest taka, że keyless to
1. ogromna wygoda na codzień i bardzo ładny przycisk START/STOP
2. zabezpieczenie przed kradzieżami na walizkę jest banalne - wystarczy nie trzymać niezabezpieczonego kluczyka w domu przy drzwiach/oknach.

Inna sprawa, że jestem przekonany, że żona by kluczyk zostawiała w torebce przy drzwiach, więc punkt 2. by odpadł :-) Na szczęście po fieście nikt nie spodziewa się keylessu, a sam samochód jest pewnie rzadko kradziony - i super.

Mars - 30 Mar 2018, 08:36

Ochrona drzwi nic mi nie da, bo motocykl jest postawiony z lewej strony na końcu 5 m garażu, więc tylko przedni lewy błotnik był na "wysokości" bocznego kufra motocykla. Był, bo przestawiłem Vulcana i teraz jego przednie koło jest obok przedniego lewego błotnika Vignale. I... już mam luz i z prawej i z lewej strony Fiesty- temat rozwiązany.
gumimis - 31 Mar 2018, 22:14

Cytat:
Ciekawostka dla osób biorących koło zapasowe- w przeciwieństwie do auta bez niego, MK 8 nadal ma lewarek i klucz do nakrętek, ale dopiero po chwili zajarzyłem, że ten klucz jest... jedną częścią z lewarkiem. Produkt z Turcji i dało się zaoszczędzić pewnie 1 E na aucie- zobaczymy w praktyce :ok: .

Z tym kluczem to faktycznie przyoszczędzili... Ja klucz znalazłem dopiero na drugi dzień po odbiorze auta po przeczytaniu instrukcji.

Ale mam do was inne pytanie. Czy w waszych wersjach wnęka koła zapasowego też jest niewykończona -> nie chodzi mi o niedomalowanie lakierem ale o to, że lewarek i koło są "rzucone na gołą blachę" bez żadnych gumowych podkładek czy pianki...

Mars - 24 Kwi 2018, 08:20

Informacyjnie: w MK 8 komputer podpowiada strzałką zmianę biegu na niższy lub wyższy. Do tego podaje numer biegu, na jaki zmienić.
Tared - 24 Kwi 2018, 13:39

i tak się tym nie ma co sugerować bo przy 2 tyś rpm pokazuje żeby dać bieg wyżej czyli stanowczo za wcześnie,tylko silnik zamulamy sugerując się tymi strzałkami :9:
Maciej87 - 24 Kwi 2018, 20:53

Tared napisał/a:
i tak się tym nie ma co sugerować bo przy 2 tyś rpm pokazuje żeby dać bieg wyżej czyli stanowczo za wcześnie,tylko silnik zamulamy sugerując się tymi strzałkami :9:


Dokładnie ;)

Mojej żonie spodobał się sposób pokazania na zegarach, po której stronie mamy wlew paliwa. Ta mała strzałeczka przy ikonce dystrybutora sprawia, że żona nie musi zastanawiać się, z której strony Fiesta ma wlew paliwa :D


Wojtek Wawa - 25 Kwi 2018, 06:55

Komukolwiek kazał zredukować? Mi nigdy, to musi być już ostra obróbka skrawaniem panewek.
Mars - 25 Kwi 2018, 10:38

Cytat:
Ale mam do was inne pytanie. Czy w waszych wersjach wnęka koła zapasowego też jest niewykończona -> nie chodzi mi o niedomalowanie lakierem ale o to, że lewarek i koło są "rzucone na gołą blachę" bez żadnych gumowych podkładek czy pianki...


W Vignale jest położony materiał pod lewarek.

Mars - 25 Kwi 2018, 10:42

Wojtek Wawa napisał/a:
Komukolwiek kazał zredukować? Mi nigdy, to musi być już ostra obróbka skrawaniem panewek.


Wyraźnie napisałem: "informacyjnie". Sprzedawca o tym nie wiedział.

jacky-x - 27 Kwi 2018, 21:47

Wojtek Wawa napisał/a:

2. zabezpieczenie przed kradzieżami na walizkę jest banalne - wystarczy nie trzymać niezabezpieczonego kluczyka w domu przy drzwiach/oknach.


Niedawno pojawił się prosty, ciekawy, ale i dość drogi patent na tego typu kradzieże https://keylessprotector.com/pl/ Po testach Zachara https://www.youtube.com/w...Vi&index=1&t=0s ( choć jak zawsze nie jest idealnie) wygląda dość optymistycznie, ale to już do indywidualnej oceny. Pozdr

Mars - 28 Kwi 2018, 06:40

Widziałem to na tvn turbo. Polski patent.
Mi wystarczy AC.

mskgs - 28 Kwi 2018, 11:34

Mars napisał/a:
Widziałem to na tvn turbo. Polski patent.
Mi wystarczy AC.


Mi też wystarczyło AC, dopóki mi nie ukradli samochodu. :D Właśnie z keyless. Następny samochód na pewno będzie bez tego dziadostwa + będzie jeszcze inaczej zabezpieczony... AC to najlepsze wyjście, ale kradzież zawsze wiąże się z problemami (nikt od razu tych pieniędzy nie wypłaci) i jakimiś tam stratami finansowymi (przedmioty w samochodzie, opony etc.).

Mars - 28 Kwi 2018, 12:04

To AC wystarczy mi na tyle, że nie zaprzątam sobie głowy takimi bzdetami. Ukradną, to ukradną. Przynajmniej szybciej zmienię auto. Serio piszę.
Wojtek Wawa - 30 Kwi 2018, 13:52

Cytat:
Mi też wystarczyło AC, dopóki mi nie ukradli samochodu. :D Właśnie z keyless.

Napisz proszę co Ci zgarnęli i w jakich warunkach?

Ja akurat żałuję, że żona nie ma keylessu - kluczyki samochodu z keylessem w domu trzymam w etui blokującym fale. Gdzie indziej normalnie w kieszeni. Udało się ukraść Twój samochód, gdy byłeś np na zakupach/w restauracji?

Keyless to megawygoda okupiona wkładaniem/wykładaniem kluczyka z odpowiedniego opakowania w domu. Do tego przycisk Start Engine, jak pisał Mars, jest naprawdę fajny.

mskgs - 30 Kwi 2018, 14:40

Focusa, nówkę wyprodukowaną w tym roku. :( Miałem go dwa miesiące. Normalnie w nocy rąbnęli z parkingu osiedlowego. Jeszcze akurat tej nocy stał zaparkowany dosyć daleko od mojego mieszkania... Kluczyków raczej starałem się nie trzymać przy drzwiach/oknie.
Oczywiście AC jest, ale do umorzenia pieniędzy nie zobaczę (minimum 2 miesiące + czas na wypłatę kasy przez ubezpieczyciela). Plus leasing, który płacić trzeba do czasu umorzenia. :) Także tak czy siak, ubezpieczenia, odsetek i kasy za opony nikt nie zwraca. W dodatku zostaje się bez samochodu i sytuacja robi się mało komfortowa. Owszem, AC to najlepsze wyjście, ale to nie znaczy, że na następny dzień idziesz z gotówką i bierzesz nowy samochód (chyba że masz ;) . Dlatego w przyszłości zdecyduję się na dodatkowe zabezpieczenia.
Jako ciekawostka: tydzień później ukradli innego Focusa dwa osiedla obok.. ale tamten już raczej nie miał keylessa (jakiś Trend/Sync Edition).

Co do samego keylessa - mnie szczerze mówiąc trochę irytował. Po pierwsze na myjni bezdotykowej samochód się otwierał i zamykał, a lusterka składały i rozkładały (w Focusie się nie dało wyłączyć automatycznego składania lusterek). Po drugie czasem i tak wygodniej było korzystać z kluczyka gdy np. brałem zakupy z bagażnika i chciałem od razu iść. Ale ogólnie wygodne, chociaż gdyby tego nie było w standardzie to na pewno bym nie dopłacał. A może zbyt krótko z tego korzystałem. ;)
Dla kobiet to niewątpliwie genialne rozwiązanie - z wiadomego względu. :D

Wojtek Wawa - 30 Kwi 2018, 15:07

Współczuję. Na dzień dobry jesteś w plecy całość ubezpieczenia i opon, to domyślam się 5000 zł a do tego nie wiadomo ile weźmie firma leasingowa za fatygę. Miałeś GAP?

Mieszkasz w bloku czy domu (chodzi o dystans/piętro)? Cały czas zastanawiam się, ile warte jest moje etui od chińczyka za 50 zł :-/ Działa, ale czy dość dobrze dla profesjonalistów?

Mam też inne zabezpieczenia - podobno dobre, póki co mazda stoi co rano pod blokiem.

To co napisałeś pozwala zgadywać, że wcale nie ukradli Ci focusa używając walizki - rąbnęli "sąsiadowi", mają więc inną metodę.

Jedyne pocieszenie, może teraz kupisz nowy model za te same pieniądze (minus wspomniane straty)

mskgs - 30 Kwi 2018, 17:16

No niestety.
GAP miałem, ale w tej sytuacji i tak ubezpieczyciel powinien wypłacić całość (opcja stałej wartości przez cały okres ubezpieczenia).
Mieszkam na parterze (niestety) w bloku - także trochę książkowy przypadek. :(
Co ciekawe - często tam parkuje też mazda 6, które to tak podobno bardzo kradną. ;) a się ostała, i dalej jest.
Focusa na razie nie da się kupić za bardzo, poza tym co na stock'u. I to jest kolejna komplikacja :/ Jeżeli się nie znajdzie (a szanse raczej marne), to być może kolejna fiesta mk8 dołączy do forum. :)

Mars - 1 Maj 2018, 08:43

Cytat:
może kolejna fiesta mk8 dołączy do forum.



I zobacz, jak pozytywnie skończy się ta przykra sytuacja :ok:

Mars - 17 Maj 2018, 19:16

Dzisiaj, dokładnie 2 m-ce po wyjeździe autem z salonu, stuknęło pierwsze 1000 km.
"Szybko" leci :rotfl: . Zdjęcie zrobione cegłą, w dodatku pod słońce :jupi:

.

jacky-x - 22 Maj 2018, 21:07

@Mars
Można prosić o jakies podsumowanie po tym tysiącu :) , co zaskoczyło na plus, a może coś rozczarowało. Temat jest załozony ( "Pierwszy 1000km w fieście) i fajne ciekawe posty pojawiły sie juz wcześniej (szczególnie Wojtka czy @Jacoo) warto by poznać kolejną opinię z "pierwszej ręki" Pozdr

Mars - 22 Cze 2018, 15:00

Pierwsze 1500 km stuknęło- silnik dotarty!
Jedyny minus na tę chwilę, to wrażenie, że 100 KM jest zbyt mało dla mnie. Jak wsiadam do auta żony ( mk 7 po lifcie ), to czuję, że ciągnie jak zły, a tu wszystko wyciszone... Za rok wgra się program na 140 KM i 240 Nm :luzik:
Tempomat adaptacyjny jest świetny- często go używam, tak jak asystenta pasa ruchu.
Oleju w silniku zalano w fabryce ponad max- ponoć tak ma być.
Nic nie stuka, nie puka, nie rezonuje- po prostu rewelacyjna cisza w środku.
Lakier ruby red- przepiękny w słońcu- dużo osób go chwali na ulicy.
Piękne17' koła :-)
Grzana kierownica, siedzenia i przednia szyba- baaaardzo się lubimy.
Skóra na górze deski rozdzielczej :brawo:
Częściowo skórzana tapicerka :brawo: . Jak by była wentylowana, to bym wziął pełną.
Audio z ekranem 8' :brawo: . Android auto i mamy mapy na dużym ekranie.
Kamera, czujniki z przodu i z tyłu- wszystko działa rewelacyjnie.
Bardzo dobre prowadzenie się auta to standard.

.

Mk8 ST Line - 14 Lip 2018, 09:16

Mam pytanie, czy w St line keyless jest w standardzie? Czy to idzie w parze z przyciskiem Power?
seee8a - 15 Lip 2018, 14:56

Mk8 ST Line, keyfree w fieście jest w standardzie dla wersji vignale. Keyfree można mieć za dopłatą również w titanium i st line. Standardowo w st line jest jedynie przycisk power bez keyfree.
Mk8 ST Line - 15 Lip 2018, 17:23

Kurcze, jakoś to pominąłem przy zamówieniu, byłem pewny że jest tez w standardzie. Zmylił mnie przycisk Ford Power... Ale rozumiem żeby odpalić silnik musi być kluczyk w kabinie?
luk4s - 15 Lip 2018, 20:41

Mk8 ST Line napisał/a:
Kurcze, jakoś to pominąłem przy zamówieniu, byłem pewny że jest tez w standardzie. Zmylił mnie przycisk Ford Power... Ale rozumiem żeby odpalić silnik musi być kluczyk w kabinie?

Kluczyk kładzie się w tej wnęce pod panelem klimatyzacji :)

Mars - 15 Lip 2018, 22:56

Jak nie ma "ford key free", to trzeba tam kłaść kluczyk?
Mk8 ST Line - 16 Lip 2018, 07:22

Mnie się nie wydaje, ale ja się nie znam...
mskgs - 16 Lip 2018, 08:19

Jasne że nie trzeba. To miejsce z narysowanym kluczykiem to z tego co kojarzę to na wypadek słabej baterii w pilocie (gdzieś przeczytane / zasłyszane - także nie jestem tego pewien).
Mars - 16 Lip 2018, 09:40

Mskgs- dokładnie tak jest u mnie, ale ja mam ford key free.
mskgs - 17 Lip 2018, 08:14

I tu jest tak samo. Jakieś specjalne miejsce na pilot byłoby bez sensu i niewiele by się różniło od tradycyjnego kluczyka...
luk4s - 17 Lip 2018, 18:15

Ano macie rację :) Sam mam tradycyjny kluczyk i zapamiętałem tylko informacje o tej półeczce :-P
Mars - 30 Lip 2018, 12:35

Jestem umówiony na jutro w celu sprawdzenia możliwości zwiększenia mocy silnika. Jeśli się da zwiększyć tę moc, to za tydzień ( po wczasach ) decyzja.
msky - 30 Lip 2018, 15:36

Na Twoim miejscu zastanowiłbym się czy gra warta świeczki...
Wolałbym mieć gwarancję niż +30-40 KM :)
Z drugiej strony się nie dziwię, że chcesz więcej KM.
Sam mam 125 i uważam to za optymalną moc. Nie wiem czy 140-160 KM nie byłyby tutaj wskazane :twisted:

Skrzynia biegów konstrukcyjnie na maks 200 Nm więc można pokombinować.

Mars - 30 Lip 2018, 20:19

Żona ma mk 7 z tym samym silnikiem i trochę mnie trafia, że ta sama moc jest w mk 8, a w ogóle nie czuć przyspieszenia. Wiem, że nowa fiesta jest większa i mocno wyciszona, ale mnie trafia i tyle. Od początku pisałem, że 100 KM jest za mało, ale nie chciałem dać fabryce aż 6,4 kzł za 140 KM. Wolę tuning za 1,5 kzł. Jutro się okaże...
msky - 31 Lip 2018, 07:56

Nie przesadzaj. Poprzednia fiesta miała 5 biegów (lub 6) zupełnie inną skrzynię biegów, choć "eksperci" twierdzą że to ta sama. Stąd może masz inne odczucia.

Ciekawi mnie jaki jest maksymalny sensowny chip. 150KM?
Daj znać

Mars - 31 Lip 2018, 11:39

Jestem umówiony we wtorek 7 sierpnia na wgranie programu firmy v-tech. Moc ok. 130 KM i 220 Nm. Cena 1,4 kzł.
I najważniejsze: nie trzeba rozklejać sterownika. Program pójdzie po kablu przez gniazdo OBD. Czas ok. 4 godziny.

luk4s - 31 Lip 2018, 17:59

Skrzynia w MK8 ma długie przełożenia i to może mieć wpływ na słabsze odczucia co do przyspieszenia.

Nie mniej jestem bardzo ciekawy wyniku chip-a :fox: Sam również planuje to zrobić, ale raczej nie w najbliższym czasie.

Mk8 ST Line - 31 Lip 2018, 18:59

Ja też już kombinuję, auta jeszcze nie ma a już zapadła decyzja o chipsie w vtech lub u heko. Poczekam tylko że 2 - 3 tyś i jazda!
Tared - 31 Lip 2018, 20:51

luk4s napisał/a:
Nie mniej jestem bardzo ciekawy wyniku chip-a

1 user już zrobił i podał tutaj info
Kod:
http://fiestaklubpolska.pl/forum/viewtopic.php?p=795929#795929

Mk8 ST Line - 31 Lip 2018, 22:20

Zbyt wielu informacji to tam nie ma. Miejmy nadzieję że jeździ z bananem na twarzy, a silnik ma się dobrze!
mskgs - 1 Sie 2018, 19:14

Mk7 FL bardzo dobrze znosiły tuning na 140-150KM, nic się nie działo. Natomiast moim zdaniem silnik nie do końca chodził tak jak powinien, zdarzały się szarpania i chwilowe zdławienia mocy przy kręceniu w okolice 6k RPM. Być może to kwestia tunera, a może nawet to nie ma związku z tuningiem. Ale egzemplarz, którym miałem okazję pojeździć tak miał. Dlatego osobiście zdecydowałem się dopłacić do 125KM i już nie bawić się w chip. :ok:
msky - 1 Sie 2018, 20:28

mskgs, brawo dobra decyzja :) też wybrałem 125.
Do tego dochodzi lepsze zawieszenie z tyłu i hamulce tarczowe :)

mskgs - 1 Sie 2018, 20:34

Jest różnica w zawieszeniu?
Mk8 ST Line - 2 Sie 2018, 14:34

Właśnie, też o tym nie wiedziałem. Jakie to różnice?
msky - 3 Sie 2018, 08:43

Na niemieckim forum ten sam gość co dał cynk, że będą full ledy, powiedział, że st-line oraz każdy wersja 125 i 140 KM ma lepsze zawieszenie dostosowane do mocy silnika i przechyłów na zakrętach. Stąd tez montowane są tylne hamulce tarczowe. Dodatkowo stosują inne tuleje na przegubach oraz uszczelnienia.
W ST montowane jest zupełnie inne zawieszenie niż w ST-line. Cała filozofia, więc te 4000 zł więcej za +25/40KM to nie wszystko.

Mk8 ST Line - 3 Sie 2018, 12:23

Z tego co piszesz to ST Line, niezależnie od wersji silnika ma to "lepsze" zawieszenie? Bo w każdej wersji ma tarcze tył?
msky - 3 Sie 2018, 14:17

Dokładnie, stąd inne prowadzenie auta. To nie tylko obniżone zawieszenie.
Mars - 6 Sie 2018, 13:26

Auto na hamowni :yes: .
Moc fabryczna: 96 KM i 160 Nm- trochę niżej, niż twierdzi fabryka :2xf: .

No to lecimy z tym programem :devil: .
Update:

Mk8 ST Line - 7 Sie 2018, 20:21

Masz GPF na pokładzie?
Mars - 7 Sie 2018, 21:14

Nie
Mk8 ST Line - 7 Sie 2018, 22:24

Poszło po OBD czy na stole?
Mars - 8 Sie 2018, 07:16

Już to już napisałem w tym wątku ( 31 lipca )- nie trzeba rozklejać sterownika, program idzie przez gniazdo OBD.
Firma V-TECH z Krakowa.

mskgs - 8 Sie 2018, 07:29

Pb95 czy 98? W sumie 130KM to nie jakiś szałowy wynik, więc już chyba lepiej dopłacić do fabryki i mieć święty spokój. :P
Mars - 8 Sie 2018, 07:36

Pb 95. Ten tuning przede wszystkim jest bezpieczny dla silnika. Ja jestem zadowolony :yes: .
mskgs - 8 Sie 2018, 08:54

Mars napisał/a:
Ja jestem zadowolony :yes: .


Najważniejsze :ok:

msky - 8 Sie 2018, 09:26

Wydaje mi się, że masz GPF stąd niższa moc... (?)

Zaczyna mnie kusić sprawdzenie u siebie ile mam KM, pomyślę nad tym jak zrobię z 3-5 tys. km

:ok:

Mars - 8 Sie 2018, 09:41

Zwracam uwagę, że ford podaje iż wersja 100 KM ma 170 Nm, a hamownia pokazała tylko 157 Nm. Przez analogię obiecane przez forda 180 Nm w wersji 140 KM też pewnie jest niższe. Za to mój wykres wyraźnie pokazuje, że ja mam faktyczne 206 Nm- to jest zauważalny przyrost i odczuwany za kierownicą. Do tego warto zwrócić uwagę, że tuner obniżył prędkość obrotową z 1500 na 1300 od której wstaje moc i moment, więc zabawa zaczyna się szybciej.
Wojtek Wawa - 8 Sie 2018, 09:47

Mars,
gratuluję tuningu! Napisz o wrażeniach, najlepiej detalicznie. Nie boisz się też stracić gwrancji? Gdyby nie ta ostatnia obawa to pewnie bym wgrał ten program, choć żona go nie chce (nie lubi wciskania w fotel!).
BTW ASO oferowało Ci 125 KM za 500 zł, a wybrałeś 130 KM za 1500 :-) Oczywiście wiem, że ASO nie dałoby rady tego raczej wgrać, ale jakbym chciał mieć ten progam 125 wgrany przez ASO bez strachu o trwałośc i gwarancję.
Co do wątku technicznego z olejami... teraz raczej nie możesz zmieniać oleju co 2 lata/30 000 km, sugerowałbym 2 razy częściej (wzrost momentu o ~30%, czyli obciążenie wszystkiego ponad dwukrotnie w górę - łożysko turbo, łożyska wału korbowego itd). Ja bardziej marzę o oryginalnym sofcie 125 KM - moment bez zmian, ale odblokowanie mocy powyżej 4500.
Choć jak pisałem, ostatnio mi tej mocy nie brakuje.
Ale Twoim chętnie bym się przejechał, jakbyś był w Warszawie daj znać - wystarczy mi prawy fotel i 5 minut :-)

Mars - 8 Sie 2018, 11:01

Na tę chwilę jestem bardzo zadowolony- nareszcie wciska w fotel i to lepiej niż w żony MK 7 z tym samym silnikiem. To jest to, czego oczekuję od tego auta. Na hamowni potwierdziło się, że skrzynia biegów ma zbyt długie przełożenia i stąd u mnie wrażenie, że moja MK 8 jest o wiele słabsza od MK 7 żony. Nie dawało mi to spokoju, tym bardziej, że od początku chciałem wyższą moc. Salon chciał 6,4 kzł dopłaty do wersji 140 KM i teraz jestem zadowolony, że się na to nie zdecydowałem.
Pracownik salonu oferował podniesienie mocy do 125 KM, ale nie miałbym potwierdzenia z hamowni od niego, więc by doszedł jeszcze ten koszt. W dodatku to miało być zrobione nieoficjalnie, czyli bym nie miał żadnego potwierdzenia. W dodatku teraz szczerze wątpię, czy mógłby zwiększyć tę moc.
Do tego przyślą mi do domu certyfikat przeprowadzonego tuningu i mają obie kopie oprogramowania ( fabryczną i po tuningu )
Co do oleju- zawsze zmieniam po roku. Przypominam, że to jest taka moja zabawka razem z motocyklem ( do pracy na wydział cały rok jeżdżę rowerem, oczywiście oprócz wakacji, bo wtedy mieszkam na działce rekreacyjnej ), więc auto będzie miało bardzo mały przebieg. Po przeszło 4 miesiącach mam przejechane tylko 2,6 kkm i to dlatego, że właśnie wróciliśmy z nad morza.
A jeśli coś padnie, to na początek mam zapas 5 kzł, które zaoszczędziłem nie biorąc wyższej fabrycznej mocy.

Mk8 ST Line - 8 Sie 2018, 11:30

A w ASO nie dojdą za chiny że jest chip, musieliby wysłać sterownik do Forda na potwierdzenie. Sami nie mają takiej możliwości sprawdzenia. O to byłbym spokojny. Byle by się nie wygadać...
A co do GPFa, jaka masz normę spalin w homologacji? Euro 6.2?

mskgs - 8 Sie 2018, 11:42

Nie trzeba sprawdzać programu. Jeżeli doszłoby do awarii to po uszkodzeniach można dojść do tego, że program był zmieniony. Kiedyś dorwałem fajnego pdf'a z opisanymi różnymi uszkodzeniami tłoków, było tego całkiem sporo. :P Ale raczej nikomu się w to nie chce bawić.
Co do mocy fabrycznej - może temperatura? W lecie przy wysokich temperaturach wychodzą nieco gorsze wyniki.

Mk8 ST Line - 8 Sie 2018, 12:54

mskgs napisał/a:
Jeżeli doszłoby do awarii to po uszkodzeniach można dojść do tego, że program był zmieniony.


Ciekawe jak?? Przecież ten silnik jest taki sam dla wersji 100km jak i 140km, te same materiały i podzespoły (oprócz skrzyni w 140). No chyba że tuner właduje 300 Nm i korba wyjdzie bokiem... A w razie poważnej awarii (tfu, tfu...), przed oddaniem do ASO zawsze można wgrać oryginalny soft, śladu nie będzie.
Tutaj rozmowa raczej idzie w kierunku "czy ASO może unieważnić gwarancję bo się zorientują że był zmieniony soft?"
Mnie osobiście wydaje się że nie ma takiej możliwości.

msky - 8 Sie 2018, 15:25

Mk8 ST Line, Czytając z nudów instrukcje obsługi, widziałem takie fragmenty mówiące o zakazie modyfikacji oprogramowania silnika pod rygorem utraty gwarancji.

Moja sugestia - jeśli masz chipa to wyłącz wifi, bo mając je włączone zgadzasz się na wysyłanie "anonimowych" statystyk wraz z VINem :) Wszystko jest pięknie napisane, co odbiera serwer.
W końcu to auto ma sporo czujników. O ile ASO nie ma wglądu w takie statystyki, może zawsze sobie ściągnąć z centrali takie dane na wypadek batalii z klientem :)

Paranoja :)

mskgs - 8 Sie 2018, 15:55

Jasne, że nikt tego nie będzie sprawdzał, bo najzwyczajniej w świecie się to nie opłaca. Chyba że nagle by zaczęli wszyscy modyfikować, a silniki padać. ;)
Co nie zmienia faktu, że w samochodzie jest zapisane sporo rzeczy, odczytów, parametrów.
Zobacz sobie np. https://www.memoparts.com...n%20Failue.pdf, ile jest różnych uszkodzeń samego tłoka i jakie mogą być przyczyny... Sądzisz, że ktoś kumaty się nie zorientuje? Natomiast są to czysto teoretyczne rozważania, bo w praktyce % osób robiących tuning jest bardzo mały, w przypadku awarii pewnie taniej dla producenta jest wymienić silnik niż się bawić w dochodzenie. :P

Wojtek Wawa - 8 Sie 2018, 17:10

Szkoda Mars, że tak mało jeździsz tą Fiestą - jakbyś natrzaskał 150 000 km na chipie bez problemów (i miał wyższe średnie spalanie świadczące o używaniu osiągów), to byłby zdecydowany dowód, by robić program w vtechu :-)
mskgs - 8 Sie 2018, 20:18

Akurat EcoBoost'y 1.0 bardzo dobrze znoszą tuning, myślę że 150k bez problemu można zrobić, oczywiście z głową ;) (częściej olej).
Tared - 8 Sie 2018, 21:32

oglądałem na innym forum wykresy z podkręconych 1.0 EB to padają tam takie liczby



ciekawe jak się jeździ autkiem po takim przyroście mocy :V:

Mars - 9 Sie 2018, 08:54

Dla mnie ważniejsze jest to, że obniżono obroty przy których zaczyna być odczuwalne przyspieszenie. Nie kręcę silnika, bo już nie muszę.
Wojtek Wawa - 9 Sie 2018, 10:20

Wykresy przekozackie, tylko jakoś nie wierzę, że skok ze 170 na 232 Nm na niskich obrotach nie wpłynie na żywotność wszystkiego (silnik, półosie, turbo) - ale mam ciężką nogę, ktoś kto potrzebował tego do wyprzedzania itp zyskał niesamowicie (zgaduję, że będzie szła jak st). Ja umawiałem się na box z kilkoma mapami (też vtech i też cena w granicach 1500, ale w Krakowie) i chcialem, by dodatkowa moc była od 4000 w górę (ale ja chcę mieć fiestę bardzo długo - stąd np. zrobiłem konserwację). Warto wiedzieć, że im wyższe obroty, tym lepsze smarowanie - bezpieczniej. Oczywiście za wysokie obroty to inne problemy, ale nie do 6500 :-)

BTW dziennikarz zaoferował mi spotkanie (ma do testów st-line 140 KM), jak wrócę do Warszawy na czas to jeszcze się nim przejadę i dam znać za co płaci się 7 k.

Mars - 9 Sie 2018, 11:22

Mam porównanie seria vs tuning i ewidentnie od niższych obrotów silnik pracuje, jak by to trafnie opisać: aksamitniej. Nawet żona zauważyła, że teraz mk 8 zbiera się bardzo dobrze. I najważniejsze: nareszcie można BEZPIECZNIE wyprzedzać, bo czuć zapas mocy i taki manewr trwa o wiele krócej.
Mk8 ST Line - 10 Sie 2018, 13:03

Wojtek Wawa napisał/a:
Wykresy przekozackie, tylko jakoś nie wierzę, że skok ze 170 na 232 Nm na niskich obrotach nie wpłynie na żywotność wszystkiego (silnik, półosie, turbo) - ale mam ciężką nogę, ktoś kto potrzebował tego do wyprzedzania itp zyskał niesamowicie (zgaduję, że będzie szła jak st). Ja umawiałem się na box z kilkoma mapami (też vtech i też cena w granicach 1500, ale w Krakowie) i chcialem, by dodatkowa moc była od 4000 w górę (ale ja chcę mieć fiestę bardzo długo - stąd np. zrobiłem konserwację). Warto wiedzieć, że im wyższe obroty, tym lepsze smarowanie - bezpieczniej. Oczywiście za wysokie obroty to inne problemy, ale nie do 6500 :-)

BTW dziennikarz zaoferował mi spotkanie (ma do testów st-line 140 KM), jak wrócę do Warszawy na czas to jeszcze się nim przejadę i dam znać za co płaci się 7 k.


Wojtek, a są już boxy do MK8? Też się chwilę nad tym zastanawiałem, bo różnicy w cenie praktycznie nie ma box vs chip. Czy znasz kogoś kto jest zadowolony z boxa vtech w ecobooście? Pytam bo nigdy tematu nie przerabiałem, zawsze robiłem program bo mi odradzali box...
Jakie są przyrosty momentu na boxie? Jakie w ogóle są plusy boxa, poza tym oczywistym że można go wypiąć przed wizytą w ASO?

Mars - 13 Sie 2018, 14:49

Wojtek Wawa napisał/a:
...
Co do wątku technicznego z olejami... teraz raczej nie możesz zmieniać oleju co 2 lata/30 000 km...


Skąd masz info, że co 2 lata lub 30 kkm?

mskgs - 13 Sie 2018, 15:25

Z książki serwisowej?
Mars - 14 Sie 2018, 07:12

Zgadujesz, czy piszesz, bo widzisz taki zapis?
mskgs - 14 Sie 2018, 07:20

Widzę taki zapis. Przecież też masz książkę serwisową więc nie rozumiem czemu bez sensu pytasz. ;)
Wojtek Wawa - 14 Sie 2018, 08:04

Vtech zaoferował mi boxa, więc raczej to ogarniają. Nikogo nie znam z boxem ani chipem :) Zaleta to kilka map, możliwość jeżdżenia na serii i zwiększenia mocy tylko chwilowo. To na znaczenie jedynie dla mających ciężką nogę. Np mi ciężko by było cały czas myśleć, czy mogę wcisnąć już gaz czy nie. I czy ukręcę na skrzyżowaniu półoś. Chciałem mieć większą moc do wyprzedzania na trasie. Ale nie jest źle od 80 do 140 na III. Stąd czekam tylko na oryginalne 125 KM.
Mars - 14 Sie 2018, 19:56

mskgs napisał/a:
Widzę taki zapis. Przecież też masz książkę serwisową więc nie rozumiem czemu bez sensu pytasz. ;)


Wyobraź sobie, że w mojej książce serwisowej na str. 21 przy modelu fiesty w rubrykach: Lata i Km jest wstawiona mała jedynka, co oznacza, że mam się "skontaktować z Dealerem w celu uzyskania szczegółowych informacji".

P.S.
Już prędzej dało się zauważyć twoje odzywki zakompleksionego smarkacza i widzę, że super się z tym czujesz... Proszę, nie odpisuj na moje posty.

luk4s - 14 Sie 2018, 21:20

U mnie tak samo w książce nie ma info o interwale przeglądów, ale akurat pytałem o to podczas zakupu. Dodatkowo można też znaleźć takie info na Etis-ie.
mskgs - 16 Sie 2018, 07:50

Mars napisał/a:

Wyobraź sobie, że w mojej książce serwisowej na str. 21 przy modelu fiesty w rubrykach: Lata i Km jest wstawiona mała jedynka, co oznacza, że mam się "skontaktować z Dealerem w celu uzyskania szczegółowych informacji".

P.S.
Już prędzej dało się zauważyć twoje odzywki zakompleksionego smarkacza i widzę, że super się z tym czujesz... Proszę, nie odpisuj na moje posty.


Zatem wystarczyło zadzwonić do dealera, ale jak widać cię to przerosło. Łatwiej zadać pytanie w stylu "jak włączyć światła" w temacie, gdzie dyskusja toczy się od prawie roku, a później zrobić wycieczki osobiste bo ktoś zwrócił uwagę, że pytanie jest "trochę" nie na miejscu. :D

P.S. prędzej =/= wcześniej.

Wojtek Wawa - 17 Sie 2018, 10:19

Panowie proszę się pilnować - tutaj nie ma widać moderacji, ale przestało być miło i przestaną do nas dołączać nowi forumowicze. A każdy nowy wprowadza ciekawe informacje, czy wrażenia z naszych mk8.

Co do książki serwisowej - teraz mam zgryz jak z instrukcją obsługi. Byłem przekonany, że każdy z nas ma 2 lata i 30 000 km.

Pytanie, czy jeśli oleję gwarancję na blachę i nie zrobię po roku przeglądu, cofną mi Ford Protect na 7 lat? Wydaje mi się, że to niemożliwe. W sumie jestem zbyt leniwy by przeczytać warunki gwarancji - choć po prawdzie mam je w samochodzie, a samochód daleko (600 km stąd).

Mk8 ST Line - 17 Sie 2018, 11:37

Zmieniając temat, czy w ST Line faktycznie jest coś takiego jak elektroniczna szpera i inaczej skalibrowany układ kierowniczy? Wyczytałem to w necie, ale wiadomo jak jest z rzetelnością dzisiejszych "testerów". Jeżeli faktycznie jest to jak to działa w praktyce? Pytam o szperę, bo co do układu kierowniczego to mogą być dość subiektywne odczucia.

Podaję źródła tych informacji:

https://www.test.auto.pl/...00-km-titanium/

https://www.youtube.com/watch?v=FB-mWwRW8Io

Wojtek Wawa - 17 Sie 2018, 12:34

Elektroniczna szpera jest w każdej mk8 - sprawdzałem przynajmniej w materiałach prasowych Forda w Niemczech i sam jeżdżąc m.in. po śniegu.
Działa w ten sposób, że nie wychodzi przód przy wdepnięciu gazu w podłogę w ostrym zakręcie. Inna sprawa, że sprawdzałem to w wersjach 100 KM i 85 KM. Czy taka moc pozwoli zapłużyć?

Elektroniczna szpera jednak hamuje samochód (bo działa przez czujniki ABS i właśnie hamowanie za szybkiego koła). Odczucie jest takie, że zamiast zacząć wyjeżdżać przodem, samochód zwyczajnie trzyma prędkość. Lepsze to niż ESP, które w ogóle by zatrzymywało samochód, ale mechaniczna szpera pozwoliłaby nawet mocno przyśpieszać.

Tared - 17 Sie 2018, 13:49

Wojtek Wawa napisał/a:
Byłem przekonany, że każdy z nas ma 2 lata i 30 000 km.
No ja też tym bardziej,że nawet na etisie są takie wartości


ps. 20 lat ciekawe jak to auto po tylu latach będzie się sprawować :-)

Mars - 18 Sie 2018, 19:06

Czy oglądaliście nowe cenniki fiesty? Trochę zdrożało. Za samą wersję Vignale musiałbym teraz zapłacić 67.270zł, czyli więcej o 520 zł. Podgrzewana kierownica ( ma także podgrzewane siedzenia ) zdrożała z 1000 do 1200 zł. Największym hitem jest pakiet Driver Assistance 1 ( Active Park Assist, kamera cofania i czujniki parkowania z przodu i z tyłu ) zdrożał aż o 1300 zł osiągając cenę 3300 zł.
Finalnie teraz bym zapłacił 2020 zł więcej niż w marcu.
Jest popyt na fiestę, że drożeje, czy to inflacja?

jacky-x - 18 Sie 2018, 19:28

Mars napisał/a:

Jest popyt na fiestę, że drożeje, czy to inflacja?


...kurs euro ;-( ( to robi mniej więcej tą różnicę), ale to tylko takie moje obserwacje. Pozdr

PS
W zestawieniu za lipiec, nowo zarejestrowanych aut osobowych, nie znajdziesz fiesty w pierwszej dwudziestce czy to na REGON, czy na klientów indywidualnych.

Mars - 19 Sie 2018, 08:09

Patrząc na to inaczej, to przynajmniej jeździmy autami... nieszablonowymi :jupi: .
Mk8 ST Line - 20 Sie 2018, 12:42

A to bardzo ważne! Jest szansa że floty nie rzucą się na nowa fiestę i nię będziesz spotykał "bliźniaka" co skrzyżowanie, dla mnie to dość istotna kwestia. Do tej pory, u mnie na wsi widziałem tylko 1 PH w trendzie, niestety był on czerwony...
Mars - 20 Sie 2018, 15:05

jacky-x napisał/a:
...kurs euro ;-( ( to robi mniej więcej tą różnicę), ale to tylko takie moje obserwacje. Pozdr


Kurs pewnie też, ale zwracam uwagę, że jeden pakiet zdrożał aż o 1300 zł.

Mars - 20 Sie 2018, 15:07

Mk8 ST Line napisał/a:
... Jest szansa że floty nie rzucą się na nowa fiestę i nię będziesz spotykał "bliźniaka" co skrzyżowanie...


Szczególnie ST-Line i Vignale :ok: .

Maciej87 - 21 Sie 2018, 15:47

Pytanie do kolegów, którzy mają felgi 17 a, co za tym idzie opony 205/45/17. Jakie macie ciśnienie w przednich i tylnych oponach. Takie, jakie podaje producent, czyli 2.3 przód i 1.8 tył?
Mars - 21 Sie 2018, 16:07

Ja mam równe 2,3 bara wszędzie. Tak jest od kupna.
Maciej87 - 21 Sie 2018, 18:29

Ja z ciekawości sprawdziłem dziś rano na zimnych oponach jak tam ciśnienie i byłem w szoku, kiedy ujrzałem równo 2.5 na każdej oponie. Przejechałem jakieś 50 km, bo musiałem pojechać w 1 miejsce i po powrocie sprawdziłem w garażu ponownie ciśnienie i na każdej oponie miałem 2.8 <wow> Wróciłem do domu, spojrzałem w instrukcję a tam producent zaleca dla rozmiaru 205/45/17 przy 1 osobie i 1 bagażu do max 160 km/h 2.3 na przód i 1.8 na tył. Kurcze mam kilka aut w domu i nie spotkałem się z rozbieżnością na poziomie 0.5 bara zalecaną przez producenta. Muszę upuścić i co do przodu to jestem pewien, że na 2.3 ale tył? Co myślicie 1.8 tak jak sugeruje producent?
Mk8 ST Line - 22 Sie 2018, 12:39

W C5 mam zalecane 2,3 przód i tył przy pustym aucie, a pod obciążeniem 2,3 przód i 2,8 tył. Daj tyle ile zaleca producent i nie kombinuj. Mądrzejsi od nas to wymyślili. Jeszcze tylko sprawdź czy nie ma rozbieżności pomiędzy tym co pokazuje komputer, a tym co jest fizycznie.

Edit:
Dzisiaj sprawdziłem na słupku, mam 2,3 przód a nawet 3,0 tył pod obciążeniem, czyli 0,7 bara różnicy!

Wojtek Wawa - 23 Sie 2018, 09:27

Dokłądnie - rób jak nakazał producent. Natomiast pamiętaj, że jak już zapakujesz więcej osób/bagażu, musisz dopompować i to mocno. Stąd lepiej trzymaj jakiś kompromis. Bo już widzę, jak pakuje Ci się do samochodu kilku znajomych, a Ty dopompowujesz koła.

Ja generalnie lubię więcej mieć ciśnienia z tyłu, niż zalecane, bo lubię, gdy łatwiej tył ucieka niż przód. I jeżdżę raczej po gładkich drogach.

Mars - 7 Wrz 2018, 11:00

Mk8 ST Line napisał/a:
...A co do GPFa, jaka masz normę spalin w homologacji? Euro 6.2?


Poziom emisji spalin: Euro 6 W

Mars - 7 Wrz 2018, 19:53

mskgs napisał/a:
Co do mocy fabrycznej - może temperatura? W lecie przy wysokich temperaturach wychodzą nieco gorsze wyniki.


Dokładnie tak mi ostatnio wytłumaczyli w V-Tech niższą moc fabryczną, a więc i uzyskaną po tuningu. Temperatura przekraczała wtedy 30 'C.

Mk8 ST Line - 21 Wrz 2018, 09:40

Mars napisał/a:
Mk8 ST Line napisał/a:
...A co do GPFa, jaka masz normę spalin w homologacji? Euro 6.2?


Poziom emisji spalin: Euro 6 W


Kurcze, nie słyszałem o takiej normie, z tego co wiem w normie Euro 6 literki są od A do C, a norma 6.2 to Euro 6D lub Euro 6D-Temp. Poprzednia norma to Euro 6.1 inaczej zwana Euro 6c.
Ale mogę się mylić...

Wojtek Wawa - 3 Paź 2018, 13:36

Ktoś, kogo szanuję bardzo, przetestował ST-Line 140 KM mk8
http://dailydriver.pl/tes...fiesta-st-line/
O jego rzetelności i prawdomówności dobrze mówi podane spalanie - w innych testach dziennikarzyny wciskają kit.

Niby wszystko wiemy, ale dla mnie rewelacyjnie wyszła ta fiesta. Niestety sam nie zdążyłem ją przetestować, ale widać co już wszyscy wiemy z forum - rewelacyjne prowadzenie i frajda z jazdy.

Co do wyciszenia - już o tym pisałem - cicho jest na 16 calach i do 120 kmh jest rewelacyjnie. Na 17 jest gorzej, ale też dobrze (zapewne w Vigniale lepiej - bo obszyta materiałem deska dodatkowo tłumi).

msky - 3 Paź 2018, 15:55

Ten sam samochód
https://autogaleria.pl/testy/ford-fiesta-1-0-ecoboost-140-km-st-line-test/

Wojtek Wawa - 4 Paź 2018, 10:26

Też zacny test, to drugi portal w Polsce, który mocno szanuję :-) Dzięki za linka, przegapiłem.
Tared - 5 Paź 2018, 23:21

co do ciśnienia to Ja mam po 2.1 na wszystkich kołach ale chyba było 2.3 jak Mi w ASO przerzucili letnie na zimowe,a potem jak byłem w warsztacie w okolicy przerzucić zimowe na letnie to 2.1 mi nabili w poprzednim samochodzie też na takim jeździłem więc niech tak zostanie :hihihi:
msky - 6 Paź 2018, 09:34

Ciśnienie mam +0,2 na każdym kole, zgodnie z moim upodobaniem :)
Wojtek Wawa - 9 Paź 2018, 11:29

Mój ulubiony dziennikarz (wygrywa wszystkie branżowe zawody, potrafi jeździć) zachwyca się ST-Line i Race Red :-)
https://youtu.be/2RDxTQ5cBSI
Nie dziwota, prawda?

Mk8 ST Line - 9 Paź 2018, 12:38

:yes:
Mars - 12 Paź 2018, 17:53

Nie wkurza Was fakt, że po otwarciu przednich drzwi pasażera wyłącza się audio? W mk7 tego nie ma.
Tared - 13 Paź 2018, 13:57

wkurza mnie to.Miałem się zapytać przy wizycie w aso czy idzie to wyłączyć,ale zapomniałem
jacky-x - 19 Paź 2018, 20:35

Ciekawa stylizacja ST-line w wersji specjalnej Red Edition i Black Edition. https://autokult.pl/32319,red-edition-i-black-edition-ostre-wydania-fiesty-st-line .Pozdr
msky - 20 Paź 2018, 12:38

News z nazistowskiego forum Forda:
W testach silnik EB 1.5 150 KM - dla ecosporta także w automacie A8.
Silnik 1.0 EB do końca 1 kwartału 2019 roku ma dostać w wersji 125 KM automat A8 hydrokinetyczny ten od focusa.

mskgs - 20 Paź 2018, 19:27

Kur... jak z tym automatem się sprawdzi, to będę miał roczną fieste do sprzedania... :-D
Mars - 22 Gru 2018, 14:30

Fajny patent zauważyłem- włączam grzanie fotela pasażera, pasażer jedzie ze mną i potem wysiadamy. System zapamiętuje poziom grzania dla każdego fotela. Gdy uruchamiam silnik, to system uruchamia grzanie obu foteli. Gdy jednak pasażer nie siada z przodu, to system sam wyłącza grzanie tego fotela po ok. 2 minutach. Kolejna oszczędność prądu- brawo :ok: .
Auto mam od 17. marca, czyli już 9 m-cy, ale na liczniku dopiero 4,4kkm, więc cały czas jeszcze poznaję tą moją Vignale :V: .

msky - 22 Gru 2018, 16:10

Mars napisał/a:

Auto mam od 17. marca, czyli już 9 m-cy, ale na liczniku dopiero 4,4kkm, więc cały czas jeszcze poznaję tą moją Vignale :V: .


Ja od 8 lipca i już magiczne 6666 km wbiłem dzisiaj.
Zakładam 4 lata lub 50 kkm i bye bye :)

Mars - 23 Gru 2018, 12:58

Cytat:
Ja od 8 lipca i już magiczne 6666 km wbiłem dzisiaj.
Zakładam 4 lata lub 50 kkm i bye bye


Ja wstępnie zakładam 5 lat i auto przejmie żona, która teraz ma mk7. Potem może jakiś elektryk.

Mars - 15 Sty 2019, 17:50

Zadzwoniłem do ASO w którym kupiłem auto i dostałem info, że pierwszy przegląd auta jest po 2 latach lub 30 kkm. Mam przejechane od marca zeszłego roku tylko 4500 km, więc zaufam serwisowi.
Co ciekawe, powiedziano mi, że do tych nowych EcoBoostów wchodzi więcej oleju i stąd nie potrzeba wymieniać oleju po roku. Myślałem, że to zależy od użytego oleju ( longlife ), a nie od ilości...

msky - 15 Sty 2019, 20:42

Mars, Ja sobie pozwolę wymienić po roku olej i filtry :)
Maciej87 - 15 Sty 2019, 21:53

Jutro odbieram Fiestę żony z serwisu. Po roku użytkowania postanowiłem zostawić auto w serwisie na wymianę oleju, filtra oleju + dodatkowo przegląd karoserii. Za wszystko zaśpiewali 719 zł. 619 zł. za wymianę oleju i filtra + 100 zł. za przegląd karoserii.
mskgs - 15 Sty 2019, 22:14

Mars napisał/a:

Co ciekawe, powiedziano mi, że do tych nowych EcoBoostów wchodzi więcej oleju i stąd nie potrzeba wymieniać oleju po roku. Myślałem, że to zależy od użytego oleju ( longlife ), a nie od ilości...


Co za brednie opowiadają. :hahaha: Nie wiem czym jest dla nich "nowy EcoBoost", ale zarówno do Fiesty Mk7 FL jak i Mk8 wchodzi dokładnie tyle samo: 4,6L.

Mars - 23 Lut 2019, 02:27

Zauważyłem małą ciekawostkę: mam rozpoznawanie znaków drogowych ( ograniczenie prędkości, zakaz wyprzedzania ). Wczoraj wjechałem w uliczkę oznaczoną znakiem "strefa zamieszkania", a na wyświetlaczu pojawiło się ograniczenie prędkości do 5 km/h. Wie ktoś, jakie znaki ogarnia?
mskgs - 23 Lut 2019, 09:36

Wszystko spoko, tylko w strefie zamieszkania ograniczenie wynosi 20 km/h, przynajmniej u nas w kraju. :P
msky - 23 Lut 2019, 14:30

Podwójną ciągła jako zakaz wyprzedzania.

Moje odkrycie.
To, że znika płyn chłodniczy - wiemy.
Ale, znikający płyn hamulcowy to dla mnie nowość.
Nie wiem jak u was, ale ja mam trochę ponad minimum... wtf?

Mars - 23 Lut 2019, 22:27

mskgs napisał/a:
Wszystko spoko, tylko w strefie zamieszkania ograniczenie wynosi 20 km/h, przynajmniej u nas w kraju. :P


Zgadza się :ok: .

Mars - 14 Gru 2019, 14:20

Tu też dopiszę z kronikarskiego obowiązku:
W dniu 13.08.2019 zgłosiłem się do ASO z informacją o problemach z otwieraniem bagażnika ( mam key free ).
"W ASO usterka potwierdzona- tylny czujnik "gubi" sygnał z pilota. Dodatkowo, po otwarciu samej klapy bagażnika i jej zamknięciu, centralny zamek odblokowywał całe auto ( informując o tym klaksonem ), zamiast z powrotem zablokować klapę bagażnika. Po 3 godzinach auto naprawione i umyte. Wgrano nowe oprogramowanie".


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group