Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - co ile wymiana oleju i filtra w automacie

yacq - 2 Lis 2017, 17:32
Temat postu: co ile wymiana oleju i filtra w automacie
Cześć,

to mój pierwszy post na forum, miło mi się znaleźć w Waszym gronie :)
A teraz do rzeczy. Szukałem dość długo w G oraz na forum i nigdzie nie ma informacji o częstotliwości wymiany oleju oraz filtra w skrzyni.
Czy Ford ma, tak jak w przypadku Mondeo MK3, którym wcześniej jeżdziłem, zdanie, że olej ma wystarczyć na całe życie skrzyni? Swoją drogą Mondeo zrobiło 280kkm bez wymiany oleju i skrzynia do końca działała bez problemów. Zresztą silnik, tak opluwany FMBA, także :)

EW1 - 4 Lis 2017, 15:55

yacq
Czasy kiedy olej w skrzyni biegów się wymieniało odeszły w niepamięć , jedynie przy jakiejś naprawie skrzyni mechanik decyduje czy wymienić czy nie . Ale zawsze masz serwis forda i tam możesz zapytać

kuba87 - 4 Lis 2017, 19:36

akurat jeśli chodzi o skrzynie automatyczne to olej wraz z filtrem sie wymienia, dowiedz się w aso forda, a jeśli kupiłeś auto używane to nie czekaj i nie szukaj, tylko od razu wymień :)
delbana - 3 Sty 2018, 14:57

ja chciałbym sie podlaczyc pod temat. Dziekuje tutaj zalozycielowi tematu za info na priv na temat wymiany. Ja chcialbym zapytac w ktorym miejscu jest ta miarka do mierzenia poziomu oleju w skrzyni?
yacq - 6 Kwi 2018, 18:05

Bagnet znajduję się po prawej stronie silnika tak gdzieś na wysokości kolektora dolotowego. Ma czarny uchwyt. Jak się przypatrzysz to znajdziesz.
Pamiętaj by mierzyć poziom oleju na pracującym silniku.

edek1977 - 16 Kwi 2018, 10:20

w automacie maksymalnie co 60 tys.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group