Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - Stuki oraz gaśnięcie silnika HELP

tomaszurbanczyk - 16 Paź 2017, 19:22
Temat postu: Stuki oraz gaśnięcie silnika HELP
cześć :)

może coś mi podpowiecie ! :)

Wczoraj niestety moja Fiesta na światłach zaczęła głośno chodzić, jak mały traktorek i gasnąć. Odpala i po jakiś 10 sek gaśnie i do tego głośna praca..

Po podłączeniu do komputera brak jakichkolwiek błędów.
Olej bez ubytków czyli full, płyn chłodzący również.

Jako ciekawostkę dodam, że 2 miesiące temu auto miało wymieniany komplet rozrządu (łącznie z pompą) oraz naprawą głowicy...

niestety nie znam się zbytnio :/ jak myślicie jakie mogą być przyczyny/ skutki?
obecnie auto mam w norauto .. może polecacie kogoś kto uczciwie przyjrzy się tematowi?

byłbym bardzo wdzięczny za pomoc!

neuromance_r - 5 Lis 2017, 19:55

Cześć

Jak zauważyłeś po ilości odpowiedzi (czyli 0) :) sprawa dość poważna i na forum raczej 100% diagnozy nikt Ci nie udzieli.

Jak sam napisałeś miałeś 2 poważne naprawy / wymiany w swoim silniku i też nie napisałeś co było powodem naprawy głowicy.

Zatem jedynie kierunki w których można się rozglądać to:

- Rozrząd - Zakładam, że wymiana rozrządu podyktowana była przebiegiem. Możliwe, że z jakiegoś powodu rozrząd się "przestawił" np. z powodu nie prawidłowej wymiany lub jakiegoś uszkodzonego elementu etc.

Pompa - zakładam, że piszesz o pompie wody więc tutaj zaglądałbym na samym końcu i to bardziej pod kątem wycieku lub grzania się silnika etc.

- Głowica - może jakieś pęknięcie głowicy, może uszczelka pod głowicą "totalnie wydmuchana" albo nieprawidłowy remont lub montaż tejże głowicy.


Ciężko coś innego stwierdzić bez zaglądania pod maskę.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group