Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Automatyczne otwieranie bagażnika z pilota

ksiazezbajki - 6 Paź 2017, 20:47
Temat postu: Automatyczne otwieranie bagażnika z pilota
Szukałem na forum, bez efektu.

Czy ktoś ma lub wie kto ma lub wie co i gdzie kupić, żeby mieć:
Automatyczne otwieranie klapy bagażnika z pilota w Fiestach MK6.

Chodzi o patent jak na filmie:
https://www.youtube.com/watch?v=nfyIk_VHOu0

slawomirro - 6 Paź 2017, 21:58
Temat postu: Re: Automatyczne otwieranie bagażnika z pilota
^^

Fajne, byłeś na wspomnianym forum Focusa?

Wydaje mi sie, ze potrzeba sprawnego/nowego siłownika, który skutecznie otworzy klapę
oraz teleskopoów samorozprężających się.

ksiazezbajki - 7 Paź 2017, 13:40

Tak byłem ale to Focus i Fiesta to jednak nie są te same auta.
Czytałem gdzieś, że wystarczy mocne sprężynki umieścić w siłownikach które są oryginalnie.
Jednak żadnych konkretów jeśli chodzi o Fiestę MK6.

Kruku - 7 Paź 2017, 17:54

Sprężyny ż wiatrówki kupujesz dokonasz na wymiar i już masz
wojtekpl - 10 Paź 2017, 19:15

Pepiki to tak rozwiązują.
Tylko kurna co to za sprężyny?

Ktoś chętny na testy ?


Edycja

Zestaw sprężyna z siłownikiem gazowym można kupić tu.

Przed chwilą dzwoniłem, zestawy do mk7 mają być dostępne po nowym roku ponoć. Człowiek z którym rozmawiałem twierdził, że siłownik jest inny niż fabryczny. Czy to prawda nie wiem.

Pożyjemy zobaczymy :)

slawomirro - 22 Lis 2017, 00:04

Odświażam temat, bo znalazłem coś takiego. Może by ten patent zastosować do Fieście?

http://www.fordwiki.co.uk...ning_Mondeo_Mk3

wojtekpl - 22 Lis 2017, 17:29

No, toż o tym wyżej pisałem; tu możesz dopytać.
fiestafreak - 3 Sty 2018, 09:26

Odświeżę temat trochę, bo sam jestem nim zainteresowany. Napisałem do sprzedawcy podlinkowanego przez wojtekpl. W odpowiedzi dostałem informację, że nie wiadomo czy w tym roku w ogóle będą te teleskopy ze sprężynami dla fiesty oraz teleskopy z jego aukcji są takie same jak fabryczne. Myślę że to jest idealny moment żeby pomyśleć o kupnie samych sprężyn i ich instalacji na fabrycznych teleskopach.
nuo - 3 Sty 2018, 12:28

Kupiłem nowe fabryczne siłowniki i do tego takie sprężyny: http://allegro.pl/automat...2U1NzdkNTJkOWU=
Niestety nie działa. Klapa bagażnika odchodzi troche dalej ale nie unosi się, albo trzeba inne sprężyny lub mocniejsze siłowniki.

fiestafreak - 3 Sty 2018, 18:03

@nuo
Może to przez względnie niskie temperatury na zewnątrz? W opisach aukcji na allegro jest napisane że poniżej 8°C mogą nie działać idealnie.

nuo - 3 Sty 2018, 21:54

Wątpię, z resztą jak zakładałem to było jeszcze ponad 10°C. Myślę, że potrzebna jest dłuższa i mocniejsza albo bardziej sprężysta sprężynka, a jeśli nie, to jakieś inne siłowniki.
slawomirro - 3 Sty 2018, 23:56

nuo napisał/a:
Wątpię, z resztą jak zakładałem to było jeszcze ponad 10°C. Myślę, że potrzebna jest dłuższa i mocniejsza albo bardziej sprężysta sprężynka, a jeśli nie, to jakieś inne siłowniki.


Z drugiej strony tak sie zastanawiam, czy jak założysz szybko rozprężającą się i mocną sprężynę, to czy bedziesz miał tyle siły by ot tak zamknąć klapę?
Mam wrażenie, że zamykanie to już tylko dla siłaczy będzie.

nuo - 4 Sty 2018, 10:30

Niekoniecznie, siłownik pomaga w zamknięciu klapy bagażnika więc bedzie w jakimś stopniu niwelował opory sprężynek.
fiestafreak - 4 Sty 2018, 18:29

W "101 naprawach" na Turbo prowadzący pokazywał całkiem niedawno, jak zakładał właśnie teleskopy ze sprężynami, które miały otwierać klapę bagażnika z pilota i na octavii kombi działało bez zarzutów, a i nawet klapę bagażnika dało się potem zamknąć normalnie :)
dirty.73 - 4 Sty 2018, 20:36

slawomirro napisał/a:
jak założysz szybko rozprężającą się i mocną sprężynę, to czy bedziesz miał tyle siły by ot tak zamknąć klapę?


ja bym bardziej się martwił,czy wytrzyma a jeśli,to ile,mocowanie siłownika


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group