Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Napęd linki prędkościomierza

subratri - 27 Sie 2017, 21:51
Temat postu: Napęd linki prędkościomierza
witam,
wymieniłem linkę, kręciłem nią, niby wszystko powinno działać a prędkości nie działa. Stawiam więc na coś co kiedyś nazywałem ślimakiem.
Niestety, nic nie jestem w stanie znaleźć. Pewnie problem z nazewnictwem...
Czy mógłby się ktoś ulitować ?:) i podpowiedzieć jak tego szukać? już mi się skończyła cierpliwość ;)

kuba87 - 28 Sie 2017, 01:12

czujnik prędkości to się nazywa;)
subratri - 28 Sie 2017, 21:45

;) dzięki! :)
blood_brother - 29 Sie 2017, 02:05

Czujnik prędkości to jedno, a ślimak w skrzyni to drugie, aczkolwiek są ze sobą ściśle powiązane.

Tutaj masz czujnik: http://www.ford-esklep.pl...51113-FORD/1505

A tak mniej więcej wygląda ślimak, który siedzi w skrzyni: http://www.auto-truck3.pl...27-thickbox.jpg
Da się go wymienić bez ściągania skrzyni, ale to nic przyjemnego. Chyba, że masz palnik, kanał i dobrego morsa :)

Dla ułatwienia dodam w kwestii ślimaka, że właściwie tylko ASO i są chyba ze 3 rodzaje. Różnią się ilością zębów.

subratri - 29 Sie 2017, 07:41

Hmm. No i robi się niefajnie. VSSa to moja babcia nie ma. Sama zębatka to też chyba jeszcze nie to... chodzi mi o tą część, do której wchodzi linka. Tam jest jakiś element który się kręci, jest w nim otwór na kwadratowa linkę no i na zewnątrz gwint dla linki.
Jest bardzo duża szansa na to, że ten otwór kwadratowy nie jest już kwadratowy i nie zabiera linki.

vegetagt - 29 Sie 2017, 16:47

jak to nie ma vssa :|

Pokaż jakieś zdjęcia

blood_brother - 29 Sie 2017, 21:30

Zdarzały się bez VSSa podobno. I ktoś kiedyś twierdził, że po odpięciu VSSa nie ma różnicy w jeździe :P

Wracając do tematu, jeśli nie masz VSSa to linka wchodzi Ci bezpośrednio w ślimak, w którym mogło się wyrobić kwadratowe gniazdo, o którym wspominasz. Być może masz coś co zastępuje VSSa, w każdym razie, przy założeniu, że miałbyś VSSa, linka wchodzi kwadratową końcówką do VSSa, a ten wchodzi swoją kwadratową końcówką do ślimaka w skrzyni.

Tak jak vegeta mówi, bez zdjęć będzie ciężko.

subratri - 30 Sie 2017, 21:41

no to jednak mam elektroniczny pomiar prędkości ;) ot, ciekawostka ;)
Dzięki za oświecenie. A tak przy okazji... Da się go pobrać do radia? A może już jest we wtyczce?

subratri - 10 Wrz 2017, 09:03

Wreszcie miałem czas podmienić ten czujnik. Skręcił się wałek który go napędza. Co do stwierdzenia, że bez tego auto jeździ tak samo... no może i tak ale tylko do pierwszej adaptacji. Mi auto nie chciało się nauczyć. Już byłem blisko rwania głowicy i sprawdzania pierscieni, bo niby wszystko dobrze a on dalej kopcił na śmierdząco i nic nie chciał ładnie jechać. Tak więc sprawny, czujnik prędkości jest niezbędny;)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group