Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - 'Check Engine' - pojawia się i znika. Od czego ?

DeXteR... - 25 Sie 2017, 21:21
Temat postu: 'Check Engine' - pojawia się i znika. Od czego ?
Kochani...

Sytuacja wygląda tak, że co kawałek świeci mi się 'check engine' i strasznie mnie to irytuje. Po podpięciu kompa, pokazuje rzekomo błąd przepływomierza (który na 99,9% jest sprawny - kupiłem nówkę).

Żeby było ciekawiej to po zapaleniu się błędu, wystarczy odpalić i zgasić kilka razy auto (najczęściej ok 4-5 razy) i błąd gaśnie. Po dwóch-trzech dniach znów się pojawi i tak w koło Macieju :)


Na początku myślałem, że łapie mi lewe powietrze i to od tego przepływomierz 'głupieje'. Gdy jeździłem po nierównych drogach i autem trzęsło, jedna z rur minimalnie bo minimalnie aczkolwiek się wysuwała. Uszczelniłem jednak wszystko jak należy, ale to nic nie dało :)


Miał ktoś z Was podobną sytuację? Szczerze mówiąc nie bardzo wiem nawet od czego zacząć poszukiwania w/w usterki.


Zakładając, że nie łapie lewego powietrza a przepływomierz jest sprawny... to od czego to może się świecić? <???>


Za wszelkie sugestie bardziej doświadczonych z Was serdecznie dziękuję notw

DeXteR... - 25 Sie 2017, 21:30

Dodam jeszcze, że :
-auto nie kopci
-nie zaobserwowałem jakichkolwiek spadków mocy silnika
-silnik na biegu jałowym trzyma równe obroty

Ogólnie rzecz ujmując prowadzi się bardzo dobrze i nie zauważyłem jakichkolwiek problemów podczas jazdy... oprócz wizualnej oczojebnej ikonki od silnika :sad:

frankez - 28 Sie 2017, 21:01

podaj numer błędu dokładny
DeXteR... - 29 Sie 2017, 08:01

Nie posiadam konkretnego numeru błędu...

Wyświetla jedynie informacje:
"Obwód masowego lub objętościowego przepływu powietrza - wysoki sygnał wejśc."


Spotkał się ktoś z Was z takowym błędem i ma patent na jego naprawę?

Marcin - 30 Sie 2017, 20:28

można gdybać, może wadliwa przepływka, uszkodzona wiązka lub komputer

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group