Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Oświetlenie bagażnika

adamsonm - 17 Sie 2017, 15:38
Temat postu: Oświetlenie bagażnika
Mam problem z oświetleniem bagażnika. Odkąd kupiłem to auto nie działało (5 lat temu) i w sumie nie jest mi niezbędne, ale obecnie mam trochę czasu i chciałem się zająć takimi pierdołami. Otóż wymieniłem żarówkę na działającą, dalej nie świeci, bezpieczniki ok. Na otwartej klapie nie ma zasilania w oprawce. Gdzie dalej szukać problemu z tą instalacją?
Puff - 17 Sie 2017, 16:00

3 pin od lewej na stykach na progu bagażnika
adamsonm - 17 Sie 2017, 16:06

a jak się do tego dostać, bo te bolce są odkręcane, a te blaszki na dole jak są przymocowane?
Puff - 17 Sie 2017, 17:36

na wcisk, podważ płaskim śrubokrętem na środku, niestety nie pamiętam czy od strony uszczelki, czy bagażnika
adamsonm - 17 Sie 2017, 19:18

OK, po zdjęciu tych styków ujrzałem dziwną rzecz.

Otóż 3 styk jest pusty:


Kabel od oprawki idzie w kierunku lampy tylnej, zakręca i pod pasem idzie (chyba) do wnętrza:


Rozumiem, że to instalacja robiona przez poprzedniego właściciela, która idzie w nieznane?

Dodatkowo po zdjęciu styków i ponownym montażu całość lata, był tam przylutowany konektor do którego i tak nic nie było podpięte, zapewne coś a'la uchwyt. Czyli w tej sytuacji nic się nie zrobi i lepiej pominąć ten etap napraw, jeśli nie chcę rozbierać pół samochodu?

Puff - 17 Sie 2017, 22:08

Ten kabel, który tu jest pokazany, jest i u mnie, to zdaje się od lampki czy coś :D
Co do konektorów - zawsze możesz podpiąć tam swoje +12, a przycisk dalej będzie pełnił funkcję normalnie rozwartego, po podniesieniu klapy puści prąd dalej na żarówkę czy co tam sobie wymyślisz :)

adamsonm - 17 Sie 2017, 22:58

Chyba czegoś nie zrozumiałem :D

W stykach dokładam +12V i nagle mam prąd w żarówce która nie jest do niego podpięta? Bo ten kabel od żarówki gdzieś już idzie

Puff - 17 Sie 2017, 23:06

Czasami w Fordach tak jest, że kabel idzie i po drodze znika. Mówiłem o własnoręcznym doprowadzeniu +12 i pociągnięciu go, za stykiem, do żarówki. :)
adamsonm - 17 Sie 2017, 23:51

Dobra, dzięki wielkie. W takim razie jak niedługo przysiądę do elektrycznej otwieranej klapy to pociągnę sobie od razu do żarówki.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group