Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Urwana antena

motylanoga - 3 Sie 2017, 00:40
Temat postu: Urwana antena
Część. Dopiero po zakupieniu mojej buraczanej strzały dostrzegłem brak anteny na dachu. Nie przejąłem się tym faktem bo wmówiłem sobie, że zapewne ktoś ją wykręcił. Po bliższej analizie okazało się jednak, że temat jest grubszy. Otóż antena jest urwana. I to tak paskudnie, że jej gwint pozostał w obudowie. Tak, jak to widać na zdjęciu.

Jestem jeszcze zielony, stąd moje pierwsze pytanie: czy rzeczywiście w MK7 przed liftem antena jest wkręcana? Jeżeli tak, to jak wykręcić tę urwaną część z obudowy? Tak sobie imaginuję, że może by wywiercić się osiowo wiertłem fi3 np. i spróbować skręcić w otwór śrubę z lewym gwintem? Jakieś pomysły? Trochę mi się nie chce rozbebeszać pół auta, żeby zamontować nową antenę z przewodem.


motylanoga - 3 Sie 2017, 13:04

Dobra, sam sobie chyba odpowiedziałem na pytanie. Otóż z tego co widzę, to antenę nakręca sie na gwint, który wystaje z obudowy domocowanej do dachu, a nie na odwrót. Bo myślałem, że to końcówka anteny jest nagwintowana i wkręca się ją w otwór w mocowaniu, przytwierdzonym z kolei do dachu. O naiwności...

A więc czeka mnie wymiana całego mocowania anteny do dachu. Czy ktoś to już robił w mk7? Co trzeba zdemontować, żeby się dostać do śruby mocującej całe ustrojstwo do dachu?

Pozdrawiam

barcik - 3 Sie 2017, 20:51

Demontujesz lampkę oświetlenia i pod spodem masz śrubę od stopki anteny.
motylanoga - 4 Sie 2017, 13:22

Super, dziękuje za odpowiedź. Wystarczy ją delikatnie podważyć, czy czekają mnie jakieś nieprzyjemne niespodzianki?

Od razu też dopytam - dla jakości dźwięku ważne jest, żeby kupić oryginalną stopkę i antenę, czy może być jakiś zamienniki ze sklepu internetowego?

Pozdrawiam

Michal85 - 4 Sie 2017, 16:18

Zainwestuj w coś takiego:

https://allegro.pl/listing?string=Wykr%C4%99taki%20do%20urwanych%20%C5%9Brub&order=m&bmatch=base-relevance-floki-5-nga-x-colors-aut-1-2-0803

Mają lewy gwint, nie jest to duży koszt. Twoim sposobem z nawierceniem powinno się wykręcić bez problemu.

motylanoga - 4 Sie 2017, 17:07

Kiedy właśnie nie w tym problem. Na początku myślałem, że to urwana śruba od anteny siedzi w mocowaniu ale niestety jest na odwrót - nagwintowany pręt wystawał z obudowy i to na niego sie nakręca antenę, w której z kolei jest nagwintowany otwór...

Pozostaje wymiana całej stopki.

Bantic - 8 Sie 2017, 14:27

przyspawaj sobie coś do niej, jakąś śrubkę i odkręć najzwyczajniej w świecie :)
AnonimowyAlkoho - 8 Sie 2017, 18:39

Co odkręć? Zewnętrzny gwint stopki anteny, który już nie istnieje? Inna rzecz, gdyby jednak ktoś posłuchał Twoich pomysłów i zaadaptował do innego auta, jak wyobrażasz sobie spawanie tak drobnego elementu w obudowie z tworzywa sztucznego na środku lakierowanego dachu? To nie Bizon czy Ursus... Pozostaje tylko wymiana
motylanoga - 8 Sie 2017, 20:24

A więc nabyłem na alledrogo podstawę anteny oraz sam bat anteny z jakiegoś nieszczęśnika-rozbitka i czekam na przesyłkę. Jak rozumiem do śruby mocującej podstawę anteny do dachu dobiorę się wydłubując z podsufitki lampkę kabinową, tę koło lusterka?

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group