Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika silnika - [MK6] silnik dławi się, brakuje turbiny?

ShpxLbh - 26 Lip 2017, 11:32
Temat postu: [MK6] silnik dławi się, brakuje turbiny?
słuchajcie co dzisiaj miałem..
Na środku skrzyżowania zaczął mi się dławić przy skręcie i biegu nr.1
zgasł, przygazowałem i jakoś powoli dławiąc się z brakiem mocy dojechałem do zatoczki.
Dzisiaj rano: odpalił jadę i czuję że brak mocy totalnie od 1800 do 2500 zero przyspieszenia jakby turbina nie działała, a jak przekroczy 3000 obrotów to już słychać jakieś dziwne działanie silnika :|
po przejechaniu 12 km nagle ZAŁAPAŁO coś i dostał turbo z powrotem? i jechałem ze speedem... pewnie jak usłyszał że szukam od której godziny mechanik otwarty...

chcąc uniknąć tego w przyszłości pytanie:
co sprawdzić we własnym zakresie? doczytałem że to może być: filtr powietrza albo paliwa (wymieniane około rok temu, przejechane na nich około 18 tys km.) oraz problemy z EGR ?

jechać do mechaniora dopiero jak powtórzy się to i może zobaczyć czy teraz?

skoro turbo działa teraz to turbo działa, przepływomierz ? ECU nie pokazuje błędów żadnych.

Radonis - 8 Sie 2017, 07:17

Powodów takiego zachowania auta może być sporo. Jak najbardziej może to być przepływomierz - częsty problem w takich przypadkach. Ja podczas podobnych objawów musiałem regenerować turbo, ale nie chcę Cię straszyć więc założmy że to nie to :D Swoją drogą CENZURASPAM u mnie w Trójmieście tanio i dobrze regeneruje turbiny, więc jak ktoś potrzebuje to polecam. Co do Twojego auta, podjedź sobie do mechanika i niech Ci sprawdzi przepływkę, jak auto się krztusi to rzeczywiście może to być problem z powietrzem.
wro3000 - 9 Sie 2017, 06:23

moja Fiesta również się dławi, z tą różnicą, że nie na 1 biegu a na 2/3 gaz w podłodze a ona dostaje "czkawki" kilka razy szarpnie i jedzie dalej już normalnie. Zdarza się to sporadycznie, ale jednak.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group