Forum FiestaKlubPolska -

Archiwum - [MK3] brzydkie czarne xr2i

kuba87 - 20 Lip 2017, 10:43
Temat postu: [MK3] brzydkie czarne xr2i
1. NICK: Kuba87
2. IMIĘ: Jakub
3. MODEL: Fiesta Mk3
4. WERSJA: xr2i
5. ROCZNIK: Mk3, 92r.
6. SILNIK: 1.6 EFi CVH
7. OPIS AUTA: tak jak w opisie, brzydkie czarne powypadkowe niegdyś zwane kitem, z ulubionymi felgami Mafii, o dziwo bez dziur i zbytniej rdzy, po wymianie wahacza nawet prosto jeździ i nie wyrywa kierownicy z rąk. Podsumowane przez vegetę, "jak ma lpg i przegląd to dam 200"

8. DOKONANE ZMIANY / WYKONANE PRACE
a. wizualne: lotka i normalne lampy tylne (już nie wygląda na taką upośledzoną jaka jest naprawdę), wymieniona szyba, zderzak, lampy i kierunki
mechaniczne: wymienione wachacze, rozrusznik, alternator, zrobiona elektryka, obniżona i utwardzona zawiecha
c. audio: jest ;)
d. inne:

9. PLANOWANE ZMIANY / PLANOWANE PRACE
a. wizualne: korekta lakieru, zabezpieczenie antykorozyjne
b. mechaniczne: jak to w cvh, wałek
c. audio: dziura w wydechu
d. inne

Fotki:
w dniu zakupu:

po myciu, wymianie lamp:








Mafios - 20 Lip 2017, 11:01

ale ta magda kłamała do samego konca
kuba87 - 20 Lip 2017, 11:04

wczoraj to od niej zakupiłem :-P
Mafia kiedyś prosiłeś a Magda ci nie wysłała:


vegetagt - 20 Lip 2017, 12:59

ale paskudztwo :>

Chociaż ładnie jest ta mastyka nałożona :D

kuba87 - 23 Lip 2017, 12:36

może i ładnie, ale będzie ładniej :P
na rudą co tańczy jak szalona

na brzydki face i głupie miny

i to na czym się znam najlepiej, czyli będziem kręcić wałki:
:twisted:

modell1 - 23 Lip 2017, 14:17

Autko jak autko trochę przeszło.Ale odrobina pracy i będzie lepiej. Ps Przedni pas bym opanował na początek :)
kuba87 - 23 Lip 2017, 14:46

po to właśnie brunox kupiony, i nie tylko to :hihihi:
Mafios - 23 Lip 2017, 17:59

To był ostry wałek jak widać g z niego zostalo
kuba87 - 23 Lip 2017, 18:38

Mafios, ten wałek będzie założony, ale najpierw oddam do napawania
vegetagt - 23 Lip 2017, 19:00

https://www.youtube.com/watch?v=1j1IPebwEx4

dawaj, zrobimy :rotfl:

kuba87 - 23 Lip 2017, 19:30

jak coś jest głupie i działa, to znaczy że nie jest głupie :rotfl:
bobson - 24 Lip 2017, 10:06

znajomy ma w bdb stanie wałek pipera 285, zainteresowany?
vegetagt - 24 Lip 2017, 11:52

żeby znowu mu zatarało? :2xf:
kuba87 - 24 Lip 2017, 12:29

bobson, w ciemno nie wezmę, fotki krzywek na czwartym garze wiele by powiedziały :)
kuba87 - 25 Lip 2017, 17:32

potrzebuję taką śrubę do regulacji:

nie obyło się bez fuckupów:

pas przedni i inne bzdury:





poduszka, zalana klejem a jakże:
<8>

kuba87 - 1 Sie 2017, 08:28

takie tam:

xr2 x2 xd:

spasowanie:


ogólnie po wymianie świec i popychaczy silnik odzyskał trochę wigoru, ale nadal coś go boli, nie nie robi zasłony dymnej jak tedeji z ukręconą turbiną:P raczej coś z elektroniką. Poza tym to jeszcze trzeba zrobić hokej, pasek na zderzak, i halogeny. zastanawiam się też na zrzuceniem głowicy ponieważ silnik trzyma dosyć wysoką temperaturę, a wiem że Magda przez jakiś czas jeździła na wodzie, i może pozatykało kanaliki w uszczelce.Do zrobienia jeszcze rozrusznik
<8>

vegetagt - 1 Sie 2017, 13:17

Przeze pół życia jeździłem zetekiem na wodzie i nic sie nie stao :-P
kuba87 - 1 Sie 2017, 13:22

vegetagt, temu ci olej wyrzuca odmą, tylko trzeba mieć butelkę dużą żeby było w co zbierać :hahaha:
kuba87 - 4 Sie 2017, 12:14

postanowiłem się zainteresować dlaczemu ten złomek się grzeje:
otóż Magda swego czasu wysadziła chłodnicę (do dziś nie wiadomo dlaczego tak się stało) dostała ode mnie jakąś używkę w stanie mocno poniżej średniego, z zaleceniem aby szukała nowej albo używki. Znalazła nową, kupiła. Auto od momentu montażu nowej chłodnicy zaczęło się grzać. Wyciągnąłem termostat, auto oddałem miała jeździć obserwować (podejrzewałem głowicę lub pompę wody). Niestety grzał się dalej.
Takiego grzejącego się ja kupiłem, uwaga sku%wiel gryzie:

zdjąłem rozrząd( wymieniałem z uszczelniaczami 2 lata/13 tyś km temu)

niestety, to nie pąpa:

po kilku cvh zostało mi trochę gratów, pamiętałem że mam na pewno jakąś pompę wody, znalazłem umyłem wyczyściłem. Po zamontowaniu i uruchomieniu silnika (zalałem wodą i środkiem do czyszczenia chłodnic) okazało się że płyn mogę spuszczać nie zdejmując żadnego węża ani korka spustowego( pompa z moich zapasów chyba za długo sobie leżała) pomimo tego się grzał mocno.
wymieniłem pompę na tą która była tu wcześniej, a przy okazji grzebania w moich skarbach wykopałem chłodnicę do xery. postanowiłem założyć. Działa, teraz się zastanawiam czy pomogła płukanka czy chłodnica :rotfl:

kuba87 - 19 Sie 2017, 09:28

wziołem się ostatnio za detailing złomka, tu wyglinkowany:

a tutaj rżniemy:





kuba87 - 25 Sie 2017, 09:37

ponieważ szyba była do wymiany (rozwarstwiała się), a leżała grzana:



od razu zabezpieczyłem krawędzie otworu, myślę że polata

vegetagt - 17 Wrz 2017, 20:06




:rotfl:

kuba87 - 19 Wrz 2017, 22:46

zrobiłem swapa, elektryki. Wkurzało mnie wariowanie wszystkiego w tym aucie. Stara wiązka wypruta, w "nowej" zarobiłem nowe wtyczki, końcówki mas, pozostawiając stare jedynie te nie budzące zastrzeżeń. Wleciał mały dodatek:

układ antykradzieżowy mojego autorstwa, przekaźnik na wierzchu tymczasowo, celem sprawdzenia czy nie będzie się nadmiernie nagrzewał:

nigdy więcej takich prac :rotfl: :rotfl:
zużyte dokładnie trzy rolki taśmy izolacyjnej, jedna rolka parcianej, metr koszulek termokurczliwych, zabezpieczona wiązka silnikowa, wiązka szyb i szyby także zabezpieczona. Dobrze ze mi trytek starczyło :-P

Draco88 - 20 Wrz 2017, 09:31

Dobra robota, system ciekawy, a jak w praktyce to wygląda? Masz jakiś przełącznik w aucie, czy pod machą musisz rozłączać?. Kumpel ma też taki patent, że nawiew musi ustawić w odpowiedniej opcji, bo nieodpali hehe
kuba87 - 20 Wrz 2017, 09:55

tak, jest ukryty przełącznik. Układ przekaźników jest tak zrobiony że jeśli nie pstrykniesz przyciskiem, w momencie przekręcenia klucza, kontrolki, pompa paliwa, i zapłon pewnie też działają normalnie, ale w momencie włączenia rozrusznika wszystko gaśnie. Dopiero po pstryknięciu przycisku da się odpalić. Pan złodziej, może sciągnąć obudowę kolumny i nawet kable z pominięciem stacyjki połączyć i też nie odpali, choć kontrolki się zaświecą xd. Ogólnie wiązki chcę położyć tak jak były położone fabrycznie, ale muszę się wybrać do sklepu albo na szrot i wyszabrować klipsy
Draco88 - 20 Wrz 2017, 19:09

Fajna sprawa, noi perzede wszystkim praktyczna. Obserwuje temat co do dalszych modów. Powodzenia
kuba87 - 24 Wrz 2017, 18:41

Robimy glebę. Po niebieskim pasztecie zostało mi zawieszenie, oparte na decarbonach skróconych i utwardzonych na zamówienie, a CzarneBrzydkie było straszną kozą:

położona konserwacja, założone nadkola tylne laminatowe, pomalowane bębny amory i belka:

taka moja wariacja:

kuba87 - 24 Lis 2017, 13:05

Dawno nic się nie działo, więc coś tam zrobione zostało:
stare druciarstwo:

nowe druciarstwo:

oryginalne epokowe radio by Van:

nalypki z nazwą najlepszego serwisu:

vegetagt - 24 Lis 2017, 15:45

Zawsze mówilem, ze jak taśmą zakleisz to lepiej wyglada :ok:
Peedro - 24 Lis 2017, 21:08

a ja mam oryginalne radio z xrki :P z 91 roku... :P
kuba87 - 25 Lis 2017, 00:14

Peedro, ta, pokaż :P
van - 28 Lis 2017, 09:29

ooo radio się od razu przydało a myślałem że na półkę trafi, gra i buczy ?
kuba87 - 28 Lis 2017, 11:54

van, nawet kasety działają :ok:
kuba87 - 21 Kwi 2018, 19:53

złomek żyje:

dostanie taki altek:

naprawiony zawias:

nawet jeździ...

kuba87 - 25 Maj 2018, 21:02














brzydal doczekał się remontu zawieszenia, poszło kompleksowo, tuleje sworznie, przewody i hamulce itd. dodatkowo lekko zglebione. Wyczyszczone miejsca łączenia blach. Stabilizatora nie malowałem ponieważ jest tak wytarty że w nowych tulejkach miał luz, więc siłą rzeczy będzie założony inny. Przejrzane hamulce tylne, nie wymagały interwencji, wymieniłem tylko łożyska i przewody hamulcowe.

modell1 - 26 Maj 2018, 03:45

No i ekstra. Kiedy Klimka :-)
kuba87 - 26 Maj 2018, 08:50

z tą klimatyzacją to będzie grubsza impreza niż myślałem, ale spokojnie :)
kuba87 - 25 Sie 2018, 08:27

można zamknąć, sprzedane :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group