Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Nie działa pilot od centralnego zamku

frankez - 19 Lip 2017, 19:13
Temat postu: Nie działa pilot od centralnego zamku
Panowie ,
Sytuacja wygląda następująco ,
Kupiłem Fieste,
Pilot od centralnego zamka słabo działał, więc wymieniłem baterie, po miesiącu niestety znów musiałem wymienić baterie bo znów przestał działać :/

Minęły kolejne 2 tygodnie znów baterie jakby się wyładowały i byłem znów zmuszony do wymiany baterii, więc wymieniłem i 2 dni i znów nie działa , znów wymiana baterii i po wymianie nie działa w ogóle pilot nie otwiera drzwi, nie zamyka i jestem zmuszony wsadzać kluczyk do zamka i przekręcać :(

Pytanie czy jestem w stanie sam coś zrobić z pilotem ? próbowałem go czyścić ale nic nie dało , coś mogę sam zrobić bądź elektryk czy wymiana na nowy ? ale koszt 130 zł to jednak nie mało :/

dzięki z góry za podpowiedzi

soczex - 23 Lip 2017, 09:16

Na jakie te baterie wymieniales? Jakies Chinole? Polecam bardzo baterie maxell.a co do pilota to moze Ci sie on rozprogramował. Da rade zrobic to samemu, wlkladasz kluczyk do stacyjki, przekrecasz na pocycje ii a potem 4 razy szybko z 2 -1 1-2 2-1 1-2 i powinien byc jakis dzwiek wtedy nacisnij przycisk.ktorykolwiek na pilocie i powinno dzialac. Mozesz poszukac tego w instrukcji forda strona chyba 30
frankez - 23 Lip 2017, 19:51

Maxell wystarczał mi na miesiąc max , teraz jakieś tańsze , ale zakupię warty bo widziałem w sklepie i spróbuje zaprogramować i dam znać
frankez - 26 Lip 2017, 20:39

frankez napisał/a:
Maxell wystarczał mi na miesiąc max , teraz jakieś tańsze , ale zakupię warty bo widziałem w sklepie i spróbuje zaprogramować i dam znać


Witam ponownie , kupiłem Baterie Varty, zrobiłem według instrukcji programowanie czyli z pozycji 0 do II tak cztery razy w ciągu 6 sek. następnie był sygnał dźwiękowym po czym wciska się dowolny przycisk i powinien być jeszcze jeden ale w tym momencie nie ma , czuje że na stykach coś jest nie tak , Jak myślicie elektryk może to naprawić czy lepiej nowy lub do aso ? tylko ciekawe ile oni wezmą za taką usługę bo no przykładowa diagnostyka silnika kosztuje 370 zł w aso a w takiej w miarę dobrej firmie gdzie są przeglądy itp 50 zł ,


P.S może lepiej dokupić sam sterownik czyli te pudełeczko i zaprogramować ? tylko jakie by pasowały , ktos kiedyś robił takie rzeczy na allegro dużo tego :)

leneczka8484 - 5 Lip 2018, 09:56

Witam ma problem z pilotem od centralnego zamka...wczoraj jeszcze działał po wyjściu z pracy bo auto otworzyłam,ale po przejehaniu paru km pod sklepem juz nie mogłam zamknąc z pilota ,musiałam kluczykiem...próbowałam programowac gdyż sądziłam,że sie moge rozkodował,ale mimo sygnału dzwiękowego nadal nie działa,baterie wymieniłam i nic...dioda niebieska na pilocie świeci
Co jest przyczyną i gdzie szukać problemu???

leneczka8484 - 5 Lip 2018, 11:20

leneczka8484 napisał/a:
Witam ma problem z pilotem od centralnego zamka...wczoraj jeszcze działał po wyjściu z pracy bo auto otworzyłam,ale po przejehaniu paru km pod sklepem juz nie mogłam zamknąc z pilota ,musiałam kluczykiem...próbowałam programowac gdyż sądziłam,że sie moge rozkodował,ale mimo sygnału dzwiękowego nadal nie działa,baterie wymieniłam i nic...dioda niebieska na pilocie świeci
Co jest przyczyną i gdzie szukać problemu???

Źle napisałm ja mam dodatkowy pilot całkiem osobny...przyciski na kluczyku działają czyl otwierają i zamykają auto zdalnie...ale ten dodatkowy pilot nagle padł...


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group