Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Pęknięta czyba czołowa - naprawa czy wymiana

AccessX - 15 Lip 2017, 19:41
Temat postu: Pęknięta czyba czołowa - naprawa czy wymiana
Witam. Dzisiaj jadąc miałem pecha...na odcinku nowej drogi asfaltowej coś podskoczyło na drodze i uderzyło o przednią szybę przez co po prawej stronie (patrząc od wewnątrz samochodu) jest 15cm bruzda/pęknięcie.

Doradźcie co zrobić. Czy wystarczy to w jakimś zakładzie "zakleić" czy jednak trzeba całą szybę wymieniać.

Zdjęcie poniżej. Wszelkie pomysły mile widziane :)



Puff - 16 Lip 2017, 00:28

Nie zakleisz tego niczym... odpryski (a i tylko te małe) się da, ale nie pęknięcia, a wcale tej wielkości... Szyba do wymiany.
yoyo72 - 16 Lip 2017, 11:16

Do wymiany. Jeżeli jest "odprysk" wielkości (2zł) np. od kamienia to naprawiają to.
AccessX - 16 Lip 2017, 12:18

Kurde...

Na aukcjach sa szyby z podgrzewaniem i bez. Skad mam sie dowiedziec jaka szybe posiadam?

Drugie pytanie: Niektore szyby w gornej czesci maja pasek ciemny ktory mysle ze jest przeciwsloneczny. Czy taka szyba pasuje do wersji poliftowej?

Dzieki za wszelkie odpowiedzi

Puff - 16 Lip 2017, 13:38

Jak się przyjrzysz to zobaczysz drobne druciki idące przez całą szybę w kształcie szlaczka (lub nie).
Jak ja wymieniałem w swojej mk5, to brałem z paskiem, bo nie świeci tak po gałach :) Pewnie mają taką szklarze u siebie na stanie. Wystarczy podjechać i zapytać. Sam sobie tego i tak montował nie będziesz.

Ponadto podgrzewane pewnie wymagają jakichś bajerów typu przekaźniki specjalne, guziki, kawałki instalacji, no i będą w cholerę droższe od zwykłych.

AccessX - 16 Lip 2017, 13:48

A to nie mam takich drucików. Szyba jest przeźroczysta. a żadnych bajerów raczej nie mam :) . Czyli ten pasek jest "doklejany do szyby" czy szyba ma już ten pasek/kolor wtopiony w siebie? :)
Puff - 16 Lip 2017, 18:44

Żadna naklejka, stały element szyby :)
AccessX - 16 Lip 2017, 20:47

Dobrze czyli calosc. Dzieki za odpowiedzi! A moze ma ktos taka szybe na sprzedaz? ☺
Puff - 16 Lip 2017, 23:25

Najpierw zapytaj u szklarza. Ja za swoją, nówkę z wymianą, dałem chyba 220zł... Używki może się kompletnie nie opłacić szukać i montować.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group