Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Przepalający się bezpiecznik od klimy

DeXteR... - 10 Lip 2017, 17:03
Temat postu: Przepalający się bezpiecznik od klimy
Problem polega na tym, że po odpaleniu klima chodzi przez 1-2 minuty po czym przepala się bezpiecznik.

Po włożeniu nowego bezpiecznika dzieje się tak samo i tak w koło Macieju...



Ktoś z Was miał może podobny problem? Od czego powinienem zacząć poszukiwania w celu zdiagnozowania problemu?



Czy możliwa jest sytuacja, że dzieje się tak, ponieważ jest mało czynnika chłodzącego?

slawomirro - 10 Lip 2017, 20:40
Temat postu: Re: Przepalający Się Bezpiecznik Od Klimy
DeXteR... napisał/a:


Czy możliwa jest sytuacja, że dzieje się tak, ponieważ jest mało czynnika chłodzącego?


To na pewno nie, ale sprężarki to już szukaj nowej...

krzystar - 11 Lip 2017, 14:20

A czy sprężarka od klimy czasem nie jest podłączona paskiem wielorowkowym? Tzn chodzi mi o to że zasilanie sprężarce potrzebne chyba tylko po to żeby załączyć sprzęgło z napędem, a nie że sprężarka jest elektryczna i uszkodzona pobiera więcej prądu = przepalony bezpiecznik.

Trzeba by na schematach zobaczyć co jest podłączone do tego bezpiecznika.

slawomirro - 11 Lip 2017, 17:58

krzystar napisał/a:
A czy sprężarka od klimy czasem nie jest podłączona paskiem wielorowkowym? Tzn chodzi mi o to że zasilanie sprężarce potrzebne chyba tylko po to żeby załączyć sprzęgło z napędem, a nie że sprężarka jest elektryczna i uszkodzona pobiera więcej prądu = przepalony bezpiecznik.

Trzeba by na schematach zobaczyć co jest podłączone do tego bezpiecznika.


Oczywiście, że sprzężarkę napędza pasek. Ale sprężarka nie działa bezwładnościwo, tylko musi mieć elektronikę do jej sterowania. Scenariusze awarii są różne, niemniej to co napisałeś wskazuje na sprężarkę.
Jak nie ma czynnika to klima nie startuje. Sprężarka ma zabezpieczenie przed pracą na sucho.
Jak nie włączy się wiatrak wentylatora, to sprężarka się wyłączy i tyle.
Jak by było uszkodzone sprzęgło klimy, to by hałasowało wcześniej.

Możesz mieć też spięcie na jakiejś wiązce, ale to też by wysadzało bezpiecznik od razu, a nie po minucie pracy sprężarki.

vegetagt - 11 Lip 2017, 18:04

wejdź pod auto i zobacz, ile przewodów idzie do sprężarki. Jak jeden, to pewnie starczy podać plusa i załączysz cewke. Jak sie uda, to odpal cewke przez miernik i zmierz pobór prądu. Jak przez te pare minut amperaż będzie normalny, to raczej sprzęgiełko jest ok i trzeba myśleć dalej.
Wg mnie całość do zrobienia na wyłaczonym silniku, bo z włączonym nie ma sensu a można sobie nabroić. Chyba że ktoś ma jakis lepszy pomysł :>


edit:
a który bezpiecznik ci pali? 7.5A czy 10A?

edit2:
najlepiej miejsce w skrzynce w sumie jakbyś podał :D

slawomirro - 11 Lip 2017, 18:22

vegetagt napisał/a:

edit:
a który bezpiecznik ci pali? 7.5A czy 10A?


Teraz ja mam do Ciebie pytanie. Bo wg rozpiski klima ma tylko 10A bezpiecznik i nie widzę żadnego 7,5A...?
Naotmiast jest jeszcze w silniku bezpiecznik główny od klimy i wentylatora 40A.

vegetagt - 11 Lip 2017, 18:28

dlatego pytam, bo widze że sterownik od nawiewów (ten, który przyokazji włącza sprężarke) zasilany jest przynajmniej 3ma bezpiecznikami i się troche zdziwiłem :P
slawomirro - 11 Lip 2017, 20:45

vegetagt napisał/a:
dlatego pytam, bo widze że sterownik od nawiewów (ten, który przyokazji włącza sprężarke) zasilany jest przynajmniej 3ma bezpiecznikami i się troche zdziwiłem :P


Co?
Jakimi trzema?
Masz tu listę z opisem i wskaż mi te trzy, proszę.
http://fiesta-mk6.pl/bezpieczniki-fiesta-mk6.html

vegetagt - 11 Lip 2017, 22:12

F33, F38, F4 ;)

Dlatego ciekaw jestem, bo może fizycznie 3 urządzenia są uproszczone do jednego na schemacie :>
Albo jeden odpowiada za podświetlenie klawiszy, drugi za zasilanie modułu, a trzeci to cewka klimy ;)

dirty.73 - 11 Lip 2017, 22:19

na 99% wina cewki na sprężarce,ewentualnie wiązka
slawomirro - 12 Lip 2017, 13:01

vegetagt napisał/a:
F33, F38, F4 ;)

Dlatego ciekaw jestem, bo może fizycznie 3 urządzenia są uproszczone do jednego na schemacie :>
Albo jeden odpowiada za podświetlenie klawiszy, drugi za zasilanie modułu, a trzeci to cewka klimy ;)


F33 to oświetlenie rejestracji jest :V:
F38 to GEM jest, ale co GEM ma wspólnego z klimą?

vegetagt - 12 Lip 2017, 13:59

Nie wiem ;p Przeciez moduł musi mieć tez jakies swoje zasilanie, możliwe, że wspólne z gemem i rejestracją ;)


https://ufile.io/nwxli - tadaaaaaaa ;)

slawomirro - 12 Lip 2017, 16:38

vegetagt napisał/a:

https://ufile.io/nwxli - tadaaaaaaa ;)


Kliknąłem, program antywirusowy dostał szału i stronę zblokował.

vegetagt - 12 Lip 2017, 20:22

daj jakiś inny hosting plików, to tam wrzuce ;)
DeXteR... - 13 Lip 2017, 11:50

Sytuacja dotyczy bezpiecznika F4:



Lewy górny róg, czerwony bezpiecznik:


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group