Forum FiestaKlubPolska -

Mechanika ogólna - Głośno pracujaca klima

porosty - 25 Cze 2017, 15:20
Temat postu: Głośno pracujaca klima
Koledzy,

W sumie to od samego początku jak mam samochód obserwuję głośną pracę klimatyzacji - charakterystyczne buczenie, tyrkotanie które się nasila przy zwiększaniu obrotów silnika.


Czy u was też jest tak?

PrzemKo80 - 25 Cze 2017, 23:38

Od początku czyli od nowości? Ile przejechane?
porosty - 26 Cze 2017, 06:32

Od nowości.
Przebieg obecny to 75tyś.

Aby nie było. Nie jest to uciążliwie głośne, ale jest słyszalne i przy jeździe miejskiej się to słyszy.

PrzemKo80 - 26 Cze 2017, 10:18

porosty napisał/a:
Od nowości.
Przebieg obecny to 75tyś.

Aby nie było. Nie jest to uciążliwie głośne, ale jest słyszalne i przy jeździe miejskiej się to słyszy.


Pytanko czy już robiłeś serwis klimy?
Możę czynnika mało a w nim jest też olej który smaruje sprężarkę.
Rozumiem że jak klimę wyłączysz to cisza?

porosty - 26 Cze 2017, 10:21

Serwis był robiony.
Hałasuje jak jest włączona ale po chwili takiej troszkę dłuższej.

PrzemKo80 - 26 Cze 2017, 10:27

Jak po dłuższej chwili to być może łożysko sprężarki jak się nagrzeje to hałasuje.
A przed serwisem było ok? Bo wiesz jak to teraz te warsztaty działają.
Jedni dobijają za mało, drudzy za dużo...

porosty - 26 Cze 2017, 10:34

Było od nowości ale nigdy nie udało mi się tego im pokazać nawet jak stal dłużej na klimie bo to słychać jak się chwilę jeździ. A klima sama w sobie działa ok
PrzemKo80 - 26 Cze 2017, 15:53

porosty napisał/a:
Było od nowości ale nigdy nie udało mi się tego im pokazać nawet jak stal dłużej na klimie bo to słychać jak się chwilę jeździ. A klima sama w sobie działa ok


Jak auto na gwarancji to chyba obejmuje układ klimatyzacji.
Podjedź i niech szukają.

porosty - 26 Cze 2017, 16:15

Problem jest taki że już nie jest na gwarancji. Niestety...
Jak będę przy okazji przeglądu to ich pomeczę. Czy idzie to podciągnąć pod dzwona (uszkodzony przód, chłodnice itp ale do silnika no doszło)? Pytam bo mam 2 lata gwarancji na naprawę powypadkową.

PrzemKo80 - 26 Cze 2017, 18:34

porosty napisał/a:
Problem jest taki że już nie jest na gwarancji. Niestety...
Jak będę przy okazji przeglądu to ich pomeczę. Czy idzie to podciągnąć pod dzwona (uszkodzony przód, chłodnice itp ale do silnika no doszło)? Pytam bo mam 2 lata gwarancji na naprawę powypadkową.


Tak jeszcze myślę czy paska za mocno nie naciągnęli. Ale to tylko luźne przemyślenia.

M147 - 1 Sie 2017, 21:03

Ten typ tak ma! Posiadam fiestę, która kupiłem z przebiegiem 12.000 km od początku tak buczała klima na zewnątrz. Obserwując inne fiesty jest to samo.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group