Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Wypalanie filtra DPF

piotrek1970 - 23 Cze 2017, 16:20
Temat postu: Wypalanie filtra DPF
Witam. Posiadam fiestę MK7 z 2010 roku 1.4TDCI/68KM i mam pytanie do kolegów czy jak wypala się filtr DPF to wyświetla się jakiś komunikat bądź jakaś kontrolka się zapala a jeśli nie to jak rozpoznać że w danym momencie właśnie trwa wypalanie aby nie przerwać tego cyklu.Będę wdzięczny za wszelką informację bo autem jeździ kobieta i chciał bym ja trochę poinstruować.
szynszyl - 30 Paź 2017, 21:52

Nie ma kontrolki. Nic o tym nie wiem
Chwilowe spalanie na postoju wrasta ze 3 razy.
Czasem czuc smrod
Niektorym lekko trzesie
Kupic interfejs na BT.
Dziala na 100%

http://allegro.pl/interfe...6635472287.html
Apka forscan na android i jazda.
Wystarczy temp katalizatora ogladnac .. pewnie w fiescie z 600 stopno pokaze

rafalek75 - 25 Lis 2017, 06:59

Witam.Kupiłem nowy filtr DPF .Czy po wymianie na nowy trzeba zresetować ustawienia w sterowniku silnika?Jesli tak to w jaki sposób?
magda621 - 17 Wrz 2018, 08:36

Hejka,
Tez mam właśnie problem odnośnie wypalania DPF. Mechanik stwierdził,że jest tak zapchany,ze nie da się go już wypalić i musze kupić nowy filtr. A słyszal ktos cos o regeneracji DPF, podobno to niedroga i skuteczna metoda?

jonson22 - 20 Wrz 2018, 09:09

Jak masz już zapchany filtr dpf to jedz do jakiegoś dobrego tunera i niech Ci fizycznie go wytnie i programowo w ecu wyłączy bedzie spokój na lata :)
semimatt - 21 Sty 2019, 11:08

jonson22 napisał/a:
Jak masz już zapchany filtr dpf to jedz do jakiegoś dobrego tunera i niech Ci fizycznie go wytnie i programowo w ecu wyłączy bedzie spokój na lata :)


nie na lata bo ciagle krążą propozycje sprawdzania na przegladzie czy dpf nie jest wyciety.. o ile ciezko to sprawdzic naocznie to wysłac na analizator spalin juz łatwo jesli diagnosta ma przypuszczenia ze nie jest ok. takze moze sie okazac ze niekoniecznie jest to długoterminowe rozwiazanie.. .a sprzedajac auto bez filtra kolejny nabywca moze byc wpakowany na mine... nikt by tego nie chciał.

ja osobiscie wyslalem wlasnie filtr do regeneracji do poznania przez warsztat w lublinie.. zobaczymy. koszt demontaż, wysylka, regeneracja, wysylka montaż okolo 1500zł, nowy filtr w aso 6000. Zamiennikow podobno jeszcze nie ma.

jonson22 - 21 Sty 2019, 11:47

Ja nie mam katalizatora i przegląd co roku przechodzi :) . Jak tragisz na dobry warsztat to dpf ci rozetną wygrzebia środek wstawia rurkę i zaspawaja w seryjnych miejscach organoleptycznie nadal bedzie dpf wiec na przeglądzie nikt sie nie kapnie. Daj znać czy twoja opcja Ci pomogła:)
semimatt - 23 Sty 2019, 16:13

jonson22 napisał/a:
Ja nie mam katalizatora i przegląd co roku przechodzi :) . Jak tragisz na dobry warsztat to dpf ci rozetną wygrzebia środek wstawia rurkę i zaspawaja w seryjnych miejscach organoleptycznie nadal bedzie dpf wiec na przeglądzie nikt sie nie kapnie. Daj znać czy twoja opcja Ci pomogła:)


tak jak pisalem - do czasu az ktos nie wysle cie na sprawdzenie zawartosci spalin.. nie ma sie czym cieszyc ze sie truje okolice.... testy Volkswagena na małpach kojarzysz ? koszt nowego filtra w aso 6000zl.. regeneracji 1500zl.. trzeba bylo chociaz ten filtr zachowac bo w tej chwili w razie czego bedziesz musial kupic i filtr i regeneracje na nim wykonac gdyby ktos sie przypieprzyl..

jonson22 - 23 Sty 2019, 16:47

W mojej wersji jest tylko katalizator, dla Twojego spokoju mam go w piwnicy :)

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group