Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Swap z 1.1 na 1.8d

kamil_przestan - 19 Cze 2017, 23:57
Temat postu: Swap z 1.1 na 1.8d
Witam !

Jestem nowym forumowiczem i z pewnością miłośnikiem fiesty mk3, tylko mk3. Zakupiłem sobie jako auto hobbystyczne fiestę mk3 1.1 z 1995 roku. Wczesniej miałem fiestę mk3 1.8d i brakuje mi ekonomiczności oraz zrywności tego motoru i stąd narodził się pomysł na swapa. Jeśli ktoś ma kompletny silnik z osprzętem to przygarnę. Ewentualnie, że ktoś ma na sprzedaż cała mk3 1.8d lub chce się zamienic na 1.1 benz(silnik świeżo po doinwestowaniu). Ale do rzeczy. Jeśli chodzi o swapy to jestem raczej jaroszem, nigdy tego nie robiłem i chciałbym mniej więcej poznać kosztorys i zakres prac, przy takim pomyśle. Fiest z 1.8d ze świecą szukać na portalach aukcyjnych niestety, więc nie łatwą rzeczą jest sobie taką zabawkę kupić. Czy taki swap to droga inwestycja ? Prosiłbym o części, które poza silnikiem, skrzynią i półosią trzeba zakupić i ewentualnie lekko przekalkulowane koszta całej zabawy.

Pozdrawiam :hihihi:

Jaszczur - 20 Cze 2017, 10:56

Zrywność 1.8d wydaje się być z lekka przesadzona. ;)

Anyway, półosie możesz zostawić. W teorii jeśli skrzynia ma rozrusznik z przodu silnika, ona również w teorii może pozostać. Do pełni szczęścia potrzebujesz:

-Słupek 1.8D
-osprzęt: alternator i kolektory: ssący i wydechowy (+ kawałek wydechu do dosztukowania, +rury do filtra powietrza) + pompa wtryskowa (polecam boscha) + wtryski + pompa vacuum
-przewód vacuum od pompy podciśnienia do servo hamulcowego
-koło zamachowe + sprzęgło + wysprzęglik
-łapa lewa silnika z poduszkami do zawieszenia go przy kielichu
-przewód paliwowy gumowy zbrojony 8mm na metry do wykonania instalacji paliwowej
-trochę przewodu do wykonania instalacji elektrycznej lub wiązka od 1.8D
-przekaźnik z automatem czasowym do podgrzewania świec żarowych
-jeśli masz obrotomierz, to zegary od diesla, bo obrotek jest inny i bierze sygnał z alternatora
-kogoś ogarniętego kto wykona całą pracę?

-? chyba to wszystko.

zwardek - 20 Cze 2017, 11:12

wsadzić 1.3, najlepiej na gaźniku, a nie kombinować

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group