Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Ustawienia oświetlenia w komputerze

barcik - 16 Cze 2017, 09:38
Temat postu: Ustawienia oświetlenia w komputerze
Może ktoś to przerabiał... W ustawienia komputera jest podświetlanie tablicy i zegarów Manualne i Automatyczne. Z tego co rozumiem to Manualne załącza potencjometr przy włączniku świateł przeciwmgielnych, a Automat bierze poziom oświetlenia z czujnika jakiegoś.
I teraz mam problem. Bo jak ustawię na Automat, to widzę jak zegary przygasają w garażu, a w słoneczny dzień zwiększana jest jasność. Czyli Automat działa.
Ale po zgaszeniu silnika i ponownym odpaleniu komputer ustawia sterowanie na Manualne. Za każdym razem muszę wchodzić w ustawienia i zmieniać te wartość na Automat. Jest to trochę irytujące. Wiecie może jak wymusić to na stałe?

PrzemKo80 - 16 Cze 2017, 14:48

Najprawdopodobniej z czujnika którym jest kulka na podszybiu. Tak mi się wydaje.
Sprawdzę dzisiaj u siebie jak jest. Dam znać.

EW1 - 19 Cze 2017, 11:45

PrzemKo80
Ta kulka to od klimatronika
Kod:
http://allegro.pl/czujnik-naslonecznienia-focus-fiesta-mondeo-cmax-i6774600192.html

PrzemKo80 - 19 Cze 2017, 18:06

EW1 napisał/a:
PrzemKo80
Ta kulka to od klimatronika
Kod:
http://allegro.pl/czujnik-naslonecznienia-focus-fiesta-mondeo-cmax-i6774600192.html


Na pewno? Ja mam kulkę a klimatronkia nie mam :)

swampshark - 20 Cze 2017, 08:12

PrzemKo80 napisał/a:
Na pewno? Ja mam kulkę a klimatronkia nie mam

A automatyczne światła i czujnik deszczu masz?

barcik - 20 Cze 2017, 13:04

Automatycznych świateł, klimatronica, czujnika deszczu nie mam. A kulka jest.
Pytanie było inne. Nie po co jest kulka, tylko czy da się wymóc na stale ustawienie Automatycznego oświetlenia w kompie.

PrzemKo80 - 25 Cze 2017, 23:37

Aktualizacja - u mnie to samo. Po zgaszeniu silnika sam przestawia z automat na manual.
barcik - 12 Lip 2017, 09:21

Dzięki za informację. Widocznie ten typ tak ma... Jak podjadę do ASO na przegląd, to zapytam czy coś mogą z tym zrobić...

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group