Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - Ford Fiesta-licznik

Adrik66 - 14 Cze 2017, 11:38
Temat postu: Ford Fiesta-licznik
Witam stało się kupiłem w dobrych pieniądzach Forda Fiestę z małymi defektami mianowicie
auto miało wystrzelone poduszki ktoś grzebał przy liczniku i go uszkodził nie pokazuje predkości i innych parametrów czyli kreski brak obrotów , wczoraj rozebrałem licznik powyrywane diody żeby nie świeciły
pytanie mam do kupienia licznik od 1.6 TDCI podpasuje do MK6 LIFT 2007 z silnikiem 1.4 tdci ??

Pozdrawiam

Parzych - 14 Cze 2017, 20:14

Adrik66 napisał/a:
mam do kupienia licznik od 1.6 TDCI podpasuje do MK6 LIFT 2007 z silnikiem 1.4 tdci ??
Jeśli do polifta - tak, podejdzie, tylko weź pod uwagę, że występowały z kompem pokładowym i bez...
Adrik66 - 14 Cze 2017, 22:44

jutro bede dzwonił do gościa ale czy to coś przeszkadza jeżeli jest z komputerem ??
ogólnie pytam czy jak podepnę od 1.6 to czy bedzie współpracował z komputerem i nie bedzie wariował

Parzych - 15 Cze 2017, 12:56

Adrik66 napisał/a:
czy to coś przeszkadza jeżeli jest z komputerem ??
Jeśli nie miałeś kompa, musisz dokupić manetkę kierunków z przyciskiem do kompa, poza tym nowy licznik musi zostać zaprogramowany, ponieważ to w nim siedzi immobiliser...
Adrik66 napisał/a:
czy jak podepnę od 1.6 to czy bedzie współpracował z komputerem i nie bedzie wariował
Nie będzie...
Adrik66 - 26 Cze 2017, 22:13

liczniki zakupiłem przyszły z bardziej rozbudowanym komputerem bez przycisków na liczniku jadę w sobotę na dokodowanie :)

mam do was jeszcze jedno pytanie zalega mi kierownica od mondeo mk3 w skórze z poduchą
czy podejdzie podpięcie do poduszki ??

Pozdrawiam

slawomirro - 27 Cze 2017, 00:05

Adrik66 napisał/a:
liczniki zakupiłem przyszły z bardziej rozbudowanym komputerem bez przycisków na liczniku jadę w sobotę na dokodowanie :)

mam do was jeszcze jedno pytanie zalega mi kierownica od mondeo mk3 w skórze z poduchą
czy podejdzie podpięcie do poduszki ??

Pozdrawiam


Zgodność modeli Forda jest taka: Fiesta-Fusion-Mondeo III. Pasować teoretycznie powinno, ale zauważ, że Mondeo ma 4-ramienną kierownicę, większą niż 3-ramienna w Fieście. Przymierz przed podłączeniem, czy aby nie będzie zajmowała za dużo miejsca. Wtyczki są o takim samym kształcie. Lifting w Mondeo był w tym samym roku co w Fieście, czyli jeśli masz Fiestę z 2008 roku musisz mieć kierownicę z Mondeo z końca 2005 do 2007r. (wtedy było już Mondeo IV do końca 2007, ale ono nie jest już zgodne z Fiestą naszej generacji).


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group