Forum FiestaKlubPolska -

Elektryka ogólna - [MK7] Wentylatorek czujnika temperatury klimy

jolo - 24 Maj 2017, 09:48
Temat postu: [MK7] Wentylatorek czujnika temperatury klimy
To mój pierwszy post, więc cześć wszystkim :)

Niedawno stałem się właścicielem Fiesty Mk7 r. 2009 Titanium z automatyczną klimą i w autku jest kilka rzeczy, które chciałbym na własną rękę poprawić. Jedna z nich to brzęczący wentylatorek czujnika temperatury klimatyzacji (za kratką na konsoli centralnej obok prawego kolana kierowcy). Czy jego wymiana jest mocno skomplikowana i wymaga rozbebeszenia wielu elementów, czy też jest to do ogarnięcia w domowym warsztacie? Ma ktoś jakieś doświadczenia w tym temacie?

yacq - 6 Kwi 2018, 16:52

Cześć,

mam podobny do Twojego problem. Udało Ci komuś coś z tym zrobić?

pkraska31 - 6 Kwi 2018, 18:16

Nowy czujnik jest drogi, z tego co pamiętam pewien sklep wołał za niego 300zł. Używanych nie opłaca się kupować, ponieważ mogą być w takim samym stanie lub gorszym.
Żeby dostać się do czujnika zdjąć osłonę lewarka( jest na zatrzaskach), zdjąć tą srebrną zaślepkę nad panelem klimatyzacji(podważasz ją od góry). Następnie odkręcasz panel klimatyzacji(4 torxy) i ją zdejmujesz. Czujnik jest na wysokości kolana kierowcy, siedzi w takim gnieździe, po prostu go wyciągasz. Kabelki odpinasz odciągając taki plastik do siebie.
Żeby rozebrać czujnik bierzesz mały płaski śrubokręt i wypychasz te pomarańczowe gumy w stronę tam gdzie były podłączone przewody.
Polecam przedmuchać czujnik sprężonym powietrzem oraz nasmarować go jakimś gęstym smarem. U mnie podziałało


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group