Forum FiestaKlubPolska -

Hyde-Park - budowa czy kupno domu???

diablo189 - 8 Maj 2017, 21:54
Temat postu: budowa czy kupno domu???
witam. ma ktoś tu jakieś doświadczenie w tym temacie? może ktoś budował nieduży dom do 120m? czy zmieszczę się w 250-300tyś? z wykończeniem i wyposażeniem? dodam że trochę rzeczy zrobiłbym sam tak jak instalacja elektryczna czy wodna lub podstawowe rzeczy. czy lepiej kupić już poniemiecki w dobrym stanie? wszystkie opinie mile widziane :) dodam że żadne drewniane kanadyjki mnie nie interesują :)
slawomirro - 8 Maj 2017, 22:28
Temat postu: Re: budowa czy kupno domu???
diablo189 napisał/a:
witam. ma ktoś tu jakieś doświadczenie w tym temacie? może ktoś budował nieduży dom do 120m? czy zmieszczę się w 250-300tyś? z wykończeniem i wyposażeniem?


Troszkę mało informacji. Jakie wykończenie i wyposażenie? Jedno drugiemu nierówne.
Co z projektem domu i jego przeznaczeniem? Inaczej będzie kosztowało zrobienie domu
w Bieszczadach, inaczej np pod Warszawą.

Daras84 - 9 Maj 2017, 08:33

moim zdaniem braknie... te 300
diablo189 - 9 Maj 2017, 09:36

chciałbym dom parterowy z poddaszem użytkowym lub do adaptacji w przyszłości. do tego przydomowy garaż. w środku trzy pokoje lazienka kuchnia z jadalnią i korytarzyk lub ganek. wyposażenie bez szału na razie takie aby w miare wyglądało :) Z tego co się orientowałem to projekt około 1300zł. Jestem z dolnośląskiego.
Szukam cały czas domu do remontu lub do zamieszkania ale każdy mnie namawia nawet w banku żeby się wybudować bo co nowe to nowe :) i jestem w kropce bo nie chcę się wkopać w budowę i żeby kasy zabrakło. W tych 300tyś już jest kredyt wliczony

blood_brother - 10 Maj 2017, 14:37

Pytanie, czy masz już działkę pod budowę nowego domu. Jeśli nie, to bardzo mało realne zmieścić zakup działki i budowę domu w 300k.
ROBERT1 - 14 Maj 2017, 09:14

Mam działeczke 1,4 ara.Połodniowo zachodnia strona Wrocławia z widokiem na Śleże
whet - 26 Wrz 2017, 14:24

Moim zdaniem kupnowychodzi taniej. Ale jeśli zależy Ci na konkretnej konstrukcji i chcesz decydować o wszystkim od a do z, to buduj
inro - 27 Wrz 2017, 10:12

Ja osobiście nie mam własnego domu, ale mam koleżankę, która wybudowała dwa domy. Jej zdaniem o wiele taniej jest wybudować dom od podstaw. Wprawdzie ma się więcej na głowie, załatwianie wszystkich pozwoleń itp itd,ale w przypadku kupna gotowego domu około 200 tysięcy wkłada się za friko do kieszeni sprzedającego.
stefan412 - 25 Paź 2017, 12:44

Polecam zwykly dom :)
kowalxr2i - 27 Lis 2017, 00:05

Witam ja miesiac temu kupilem dzialke za 35tys w rodzinie mam murarzy szpachlarzy plytkarzy i duzo rzeczy w tym temacie juz tez robilem i liczac wszystko wyszlo ze stowka starczy na wybudowanie sie nie liczac mebli. W okolicy idzie kupic chaty za ok 200-300tys plus remont dachu itp wiec nie warto kupowac a budujesz po swojemu i jak chcesz dzialki tez sa drogie ale ja pol roku szukalem okazji i sie udalo ;)
Kubuch - 13 Gru 2017, 22:32

kowalxr2i napisał/a:
ze stowka starczy na wybudowanie sie


Hahaha chyba domku na działce POD... Powodzenia życzę ;)

kowalxr2i - 9 Sty 2018, 21:34

Kubuch moze I smieszne ale jak sie ma fachowcow w rodzinie co po kosztach robia to jest realne juz 2 kuzynow sie wybudowalo ;)
kowalxr2i - 9 Sty 2018, 21:38

Za 60tys przyjezdza firma I z drzewa ci chate stawiaja tylko fundamenty musisz zrobic
ddevil284 - 9 Lut 2018, 13:32

Tylko ile Ci taki dom z drewna wytrzyma? Za 5-10 lat będziesz nowy stawiał? i tak co jakiś czas?
gulgulq - 12 Lut 2018, 08:04

buduj nowy
jak chcesz mieć poddasze użytkowe to koniecznie buduj w wersji stropodachu


ewentualnie jak klamka niezapadła co do konstrukcji to postaw typowy klocek prostopadłościenny z płaskim dachem - dużo tańsza wersja w budowie i wykończeniu (brak konstrukcji dachu, okien dachowych, krokwi, ocieplenia itp.), robisz tylko dwa stropy i ocieplenie i izolacje dachu, do tego masz pełnowymiarowe pokoje na górze
jak dobrze poszukasz to można fajne projekty znalećż, np:
https://www.e-domy.com.pl/e_138.html

agorek - 27 Lut 2018, 13:50

Nie polecam kupowania domu używanego.No chyba,ze cena jest bardzo okazyjna. Rozmawiałem ze znajomymi. Wiele z nich zdecydowało się wlaśnie na coś takiego i żałują. Mówili,że remont kosztował ich o wiele więcej niż jakby mieli budować dom od postaw.
Pewnym rozwiązaniem jest również kupno domu w stanie deweloperskim Odpada tutaj problem z budową. I mozesz zająć się wyłącznie wykończeniem go dla siebie.Jest sporo takich inwestycji prowadzonych przez deweloperów. http://SPAM
hmm

tomcio - 27 Maj 2018, 22:35

a czym ogrzewać taki dom?? Warto pomyśleć o jakimś ekologicznym ogrzewaniu np pompą ciepła??
ada1986 - 29 Maj 2018, 22:28

Zarówno budowa od podstaw jak i kupno używanego ma swoje plusy i minusy. Ważne jest aby odpowiednio ocenić sytuację bo zarówno i ta i ta opcja może być droga lub bardzo droga.
jkk - 20 Lip 2018, 13:43

Budowa domu, ma taką przewagę, że buduje się dom energooszczędny, a te klocki z lat 70 do energooszczędnych z pewnością nie należą.
ZolSot2 - 28 Wrz 2018, 23:12

Jeśli już decydowałabym się na dom, to raczej wolałabym go zbudować niż kupić. W te kupne często wkłada się dużo więcej pieniędzy.
oscar - 21 Paź 2018, 17:58

Jest jeszcze jako mozliwosci zbudowania swojego domu w dwoch etapach. W najblizszych latach wchodza jakies rygorystyczne przepisy budowlane utrudniajace budowe na peryferiach miast .. co jest bardzo atrakcyjnym miejscem dla duzej ilosci ludzi. Oczywiscie wszystko trzeba dokladnie przekalkulowac patrzac na dluzsza perspektywe czasu. Moim zdaniem budowa wlasnego domu bedzie o wiele bardziej komfortowa. Nalezy takze zadbac o odpowiednie ubezpieczenie mieszkania przy wyborze ktorego nie zawsze jest klarowna sytuacja. Z pomoca moga przyjsc rozmaite artykuly jakie mozna znalezc w sieci np. https://www.mfind.pl/akad...nie-mieszkania/ Pamietajmy tez o nastepujacym fakcie .. wybieranie najtanszej oferty jaka jest nie zawsze da nam oszczednosc.
pewniaczek - 6 Lis 2018, 12:05

Jest to pewien dylemat, ale mimo wszystko chyba postanowiłbym chyba wybudować niż kupić. Z tego względu, że większość domów nie posiada tych wszystkich ekonomicznych pod względem zużywania energii cieplnej rozwiązań i to jest ich problem. Mają dużo mostków termicznych. Oczywiście można kupić, ale za dużo niższe pieniądze, aby dostosować - tylko kto sprzeda dom w takiej cenie?
Kolejna kwestia to koszta ubezpieczenia. Moim daniem, obowiązkowo nalezałoby wykupić ubezpieczenie. O ewentualne koszta proponuję jeszcze tutaj dopytać: https://wygodnie.pl/ubezpieczenie-domu

olaxx - 12 Lis 2018, 14:19

Organizując plan budowy warto wyposażyć się także w [url=hspami/]spam przenośney/url].

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group