Forum FiestaKlubPolska -

Silniki diesla - Szarpanie przy odieciu gazu

Mk7fiests - 15 Kwi 2017, 18:01
Temat postu: Szarpanie przy odieciu gazu
Witam mam taki problem od samego poczatku zakupu auta rok temu lipiec otuz podczas ruszania czasem obroty skocza tak do 2 2.5 i wtesy jak wzuce bieg to szarpnie. A druga sprawa jade w korku tam 30 /50 na 3 biegu badz na drugi i po odjeciu nogi z gazu auto zamias zwalbiacto zwolni i zaras szarpnie ale to to nie zawsze pomuzcie bo to dosyc denerwujace w korku jak soe jedzie. A fiesta jest z 2011r 1.4 diesel.
slawololog - 20 Maj 2017, 21:38

Witaj, mam taki sam problem, ale w 1.6 tdci 95hp. Przy dodawaniu gazu szarpie, a przy odejmowaniu silnik trzyma obroty przez 2 sec i jest małe tąpnięcie, a raz czuć jak by silnik chciał wyskoczyć z pod maski. Wymeniłem wszystkie poduszki silnika i skrzyni na nowe i to nie pomogło.
Kubson - 5 Cze 2017, 17:40

Sprzęgiełko może być już zjechane. U mnie w mk6 podobne objawy czasami lubi sobie szarpnąć i mimo, że nie śliza się to czuć, że docisk już ma dość i szarpie całym autem w korkach
kychuas - 7 Lis 2017, 09:38
Temat postu: Witam
Też mam tak w swojej, 1.4 '09r
Zastanawiało mnie to bo w silniku benzynowym nie miałem takiej przypadłości, podczas dodawania gazu lub jazdy na tempomacie zwiększanie prędkosci (delikatne) powoduje najpierw szarpnięcie ... potem dodanie gazu.


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group