Forum FiestaKlubPolska -

Blacharstwo / Lakiernictwo / Kosmetyka samochodowa - Rdza po 9 mc

Paweł 92 - 13 Kwi 2017, 22:31
Temat postu: Rdza po 9 mc
Witam,
dzisiaj zmieniałem opony na letnie i tak z ciekawości poprosiłem aby mój mechanik podniósł auto, chciałem zobaczyć jak wygląda podwozie w aucie po 13 tysiącach przebiegu i się przeraziłem, tłumik szczególne rury pokryte rdzą, belka tylna w miejscu gdzie są łożyska dookoła wychodzi rdza, półosie wogule chyba nie malowane bo już we w rdzy, no a baranek też nie jest na całym podwoziu... Ja rozumiem, że nowe auta to już nie to co 20 lat temu, ale coś takiego, u Was też tak to wygląda? Próbował ktoś już reklamować taką rdze po 9 miesiącach użytkowania auta ^^

Jaszczur - 13 Kwi 2017, 22:53

Nie uznają, stwierdzą że to nalot.
Paweł 92 - 13 Kwi 2017, 22:59

Jeżeli tak stwierdzą, to da się z tym jakoś walczyć ? W sensie, do jakich instytucji się odwoływać aby ich zmusić do napraw.
Jaszczur - 14 Kwi 2017, 06:10

Jako że nalot nie jest objawem typowego zniszczenia elementu, to nie bardzo.
W przypadku elementów wydechu można by nawet rzec że jest to normalne zjawisko. Półosiom to również nie szkodzi. Podobnie jak takim elementom jak np. zwrotnice.

mehacz - 19 Kwi 2017, 10:55

Miejsce pod autem nie zakonserwowane trzeba zakonserwować we własnym zakresie w elementach widocznych bo reklamacja tego nie uznaje - to są słowa gościa z ASO. Przerabiałem to ze swoim u mnie jest to samo. Konserwacje robiłem na własną rękę. Co do tłumika i tych elementów zawieszenia to norma...
Paweł 92 - 20 Kwi 2017, 20:51

Dużo Cię kosztowała taka konserwacja ?
_KRis_ - 22 Kwi 2017, 15:09

Paweł 92, widzę, że masz wpisany Kraków, więc może cię zainteresuje: robiłem konserwację przy ul. Głowackiego, koszt za podwozie wraz z nadkolami 600 PLN.

Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group